Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem szoktam ide ilyesmit...

Nem szoktam ide ilyesmit írni, mert nyilván ez semmit nem old meg.. Viszont van egy téma, amiben az összes emberek akikkel csak beszélek, barátok ismerősök mondják, hogy nagyon nem normális. Tényleg betegek, igaz?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy kiskoromban elvaltak a szüleim és már az apám verte anyámat és a nővérem. Én jóban maradtam vele... Ám évekkel később rajottem hogy nárcisztikus. Mindig mártírkodik, masokban próbál bűntudatot kelteni, hogy ő jöjjön ki jól. Többször is vért engem is a későbbiekben és úgy döntöttem nem tartom a kapcsolatot vele. Kikoltozott külföldre. Amikor meglatogattam megvert ott is és a párom akart segíteni repulojeggyel hogy eljohessek, nagyon féltett. Azt kihqgytam, hogy addig ugye én az anyámmal éltem, viszont ő kidobott otthonról. Ez a helyzet úgy alakult ki, hogy nyilván kamaszkorbol kifolyólag nehezebb volt velem bánni de nem tudott kezelni anyám. Szegények voltunk. A nővérem is elmenekult tőle, pedig vele jobb volt a kapcsolata -(korábban anyám anyjanal éltünk nővéremmel és anyámmal, hogy 3an egy szobában)

Tehát ugye anyámmal éltem kettesben és szinte sose volt munkája de enni se adott nekem. Ami miatt mindig rosszul voltam és az iskolában szantak meg ennivel, és a párom hoz mentem át enni. A tanulás mindig nehéz volt mert fizikailag sem voltam olyan állapotban sajnos csak ezt senki nem tudta. Anyám is vert és kitett otthonról.

A nagyszulokhoz kerültem, a korábbiakban nővérem is velük élt, de a nagyapám öt tette ki onnan... A lényeg h mikor külföldön voltam apamnal a nagymamát hívtam segítségül, azt mondta ha hazajovok nem lesz hova menjek, ő is kitesz.

Jelenleg ott tartok hogy magysulovel élek de folyamatosan zsaeolva vagyok hogy kitesznek ha nem beszélek apámmal stb

És hogy én vagyok szar ember mert nem tudok senkivel normális lenni.

Azóta anyámmal felvettem a kapcsolatot, adtam neki esélyt. De most ő is kezdi h velem van a hiba. Mindenki külsős azt mondja, hogy nem. Pszichológus ismerősöm elmondta h a szüleim nem voltak elég érettek gyerekekhez.

Egyébként házasságra se, ugyanis mind2 csak menekült a családból.

Szóval évek óta szenvedek minden nap megkapom h szar vagyok menjek el, nagyon meg nem stabil az életem anyagilag és sehogy sem tudok egyenlőre menekülni, pedig küzdök érte.

Egyenlőre ebből a családból mindenkinél az a tapasztalatom hogy gatolni akarnak a sikerekben. És mindig csak azt kaptam szae vagyok, minden ah én hibám. Évek óta küzdök magamért és hogy bírjam, sportba menekülök stb másokon akarok segíteni.

És ugye anyamnak is most elmeseltem h nem vagyok itt jól mert most sajnos hazahott apám. Tudja hol h ő mindenkit bánt. De ugye kapom tőle hogy nem tudok senkivel megelni... Akadályozni próbál ezzel pedig azt mondja segít. Most egy kicsit nehéz időszakom van, akadályok jönnek és mondja anyám hogy josnal volt és mindegyik témában sikertelen leszek...

Minden ezo faszsagban hisz még azt hiszi szövetkezek ellene a nagyszulommel...

Én úgy látom mindenképp van személyiségzavaruk a szüleimnek és mások is mondják

Persze tudom ha én is hibáztam, bevallom

Szerintetek meddig érdemes esélyeket adni? Mert most megint évek óta azt érzem lehuznak. De utána én vagyok az undorító ha nem beszélek velük

Mindig remenykedem



2021. febr. 25. 18:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg... De honnan tudod?


Nagyszülőkre gondolsz? Abból ha végrendeletet nem írnak akkor bizony egy ft-ot se fogsz látni.

Ezt csak azért írom mert lehet kamuzak valamit... Hogy beszélgess apáddal vagy nem örökölsz

2021. febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
81%

Próbáld meg iskola mellett kihasználni a diák munka lehetőségét esetleg a párod is elmehetne ugyan így dolgozni és ha tényleg komoly a dolog köztetek akkor az első fizetés után nézni egy albérletet. (minigarzon vagy egy kisebb is elég lenne szerintem először kettőtöknek)

Vissza térve a kérdésedre. Ne tűrd tovább, csak magadnak ártasz vele. Gondolom sokan mondják, hogy enged el a füled mellett (nagyon nehéz dolog tudom, hisz én is ezzel küzdök)

Fókuszálj csak magadra, tanulmányaidra illetve a párodra.

De semmi kép ne hidd el azt amit hozzád vágnak. Hisz ha nem teszed elérik, hogy tényleg ne vidd semmire (nem bántásként mondom) bizonyítsd be nekik, hogy igen is sokat érsz és, hogy rohadt nagyot tévedtek.

Ha lehetőséged van rá szakítsd meg a kapcsolatot velük és végre nyugodt kiegyensúlyozott életed lesz, olyan amilyet megérdemelsz.

2021. febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az oroklessel az a helyzet hogy tényleg nincs papír, amit sajnálok. Viszont papam ígérte meg mielőtt meghalt és az unokatesom intézi a ház eladását ő az egész családban a legkorrektebb ember és mindenkinek segít. Ő megigerte nekem és noveremnek h látjuk a pénzt. Ha mamám azt mondaná nem. (nem valószínű max csak ha apám befolyásolja) ez az őrült ember amúgy azt is elkezdte mondani hogy legyünk hálásak mert papíron azt ő örökli az apjától. És legyünk hálásak noveremmel és nyaljuk ki meki a seggét. Közben ugye az ő szülei rendelkeztek rola..szánalmas és még buta is.
2021. febr. 25. 19:27
 14/20 A kérdező kommentje:

12

Jolesik amit írsz, korrekt. Én is ezen vagyok hogy bizonyítsam az ellenkezőjét ezért is akarok valószínűleg mindig mqxot kihozni magamból. Diak munka sajnos nincsen mert nem államiba járok és minden szart meg igy is fizetnem kell teljes áron. Régen vegig diakmunkaztam míg volt diaktagsagom

Most reszmunkaidon mentem csak vírus miatt nincs

És most a napjaim nagyon elfoglaltak sajnos de ha tehetném egész nap dolgoznék.. És ugye suli is van

2021. febr. 25. 19:30
 15/20 anonim ***** válasza:
87%
Hát... Lehet unokatesód rendes,de amiket írsz a nagyszülőkről én nem bíznék bennük... Lehet direkt uncsidnak se adnak semmit, meg ha nincs róla papír akkor ott gáz van.. amíg nincs végrendelet és nincs ügyvédi letétbe addig ne fűzz sok reményt hozzá.
2021. febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

Az egyik hozzászóló javasolta, hogy próbáljátok meg kint, ahogy lehetséges, csak jól nézzetek utána, hova mentek dolgozni. Ott tudtok kettecskén annyi pénzt félretenni, hogy boldoguljatok majd itthon.

Sajnos a családját nem válogathatja meg az ember :(

Remélem rendbejön az életed, én drukkolok :)

2021. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell ezt tűrnöd egyáltalán. Elhiszem hogy nincs pénzed, de ha ide-oda csapódsz hol anyádhoz, hogy nagyszülőkhöz, attól nem lesz több pénzed, viszont bántanak. Szívd fel magad, tegyél félre minden forintot albérletre és amint megvan a pénz, menj és éld a saját életed! Nem fog megváltozni a családod.
2021. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Jó hát tudod 15 évesen nem jöhettem el akkor még az államot érdeklem.

Most folyamatosan gyűjtök csak egyenlőre edeskeves

2021. febr. 26. 06:41
 19/20 anonim ***** válasza:
75%

Párodhoz nem költözhetsz?


Tudom nem kérted, hogy segítsen bárki.


Kérdésre válaszolva: eddig és ne tovább mihelyt lehet elhúzni és sose látni. Azért, mert anyád kitolt magából attól ő nem anya.

2021. febr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
59%

A te szüleidnek is gáz kellett volna, nem gyerek. Viszont, így, most már te a világon vagy és gazdagabbak lettünk veled. ;) Az a fontos, hogy ne add fel és ne menj félre (alkohol, drogok...). Mivel láttad, hogy így nem jó élni, te nem fogod ezeket a hibákat elkövetni ha tanultál belőlük.


Kitartást és amint tudsz költözz el, vissza se nézz.

2021. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!