Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Máshol is bele akarnak mindenb...

Máshol is bele akarnak mindenbe beszélni a "segítő" rokonok, ismerősök?

Figyelt kérdés
Fél éves a kisbabám, probalgatjuk a hozzátáplálást. Apám és a párja rendszeresen hoznak valamit a kicsinek, a párja már két hónapja kedvesen hozza a csokis joghurotkat,csokis kekszeket, a kakaóitalt a kicsinek és ertetlenkedik minden alkalommal, miért nem adom neki. Próbálom humorral kezelni, hogy majd én megeszem, de már unom, hogy hiába mondom meg kerek perec, hogy nem kellenek ezek a dolgok, akkor is hozzák.

2021. ápr. 19. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
Megköszönöd, megeszed/kidobod/odaajándékozod valakinek.
2021. ápr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos most, hogy anyuka lettel ez rendszeres lesz. Nem csak rokonoktol, hanem baratoktol, ismerosoktol, mas anyukaktol, de meg idegenektol is. Mindenki tudja majd, hogy mi a jo a gyerekednek. Idovel ezt megtanulod kezelni.

Tudom, nehez,ket gyerekem van nekem is. Van hogy gyermektelen emberek kioktatnak a gyermeknevelesrol, de mar nem megyek bele vitaba elengedem a fulem mellett.


De azert azt tegyuk hozza, regen teljesen masok voltak a gyermeknevelesi alapelvek, nekem is anno 1 honaposan tehentejet adrak, es akinek azota nem volt gyereke, nem tajekozodott, az meg van maradva a regi elveknel, hogy az a jo sajnos....

2021. ápr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Egyebkent annyit mondj neki, hogy a vedono es a gyermekorvos 2 eves kor alatt semmilyen cukros dolgot, 1 eves kor alatt tejtermeket nem ajanl..
2021. ápr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Megmondod a "párjának", hogy semmi köze a gyerekhez, a sajat unokájanak vásárolgasson, apádat pedig megkéred hogy ne hordja fel hozzád a qrváit.
2021. ápr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, ez igaz, tudom nekünk is elég korán adtak mindent, lettek is mindenféle allergiáim. Épp ezért nem is szeretném elkapkodni a dolgot. Akkor majd remélem, idővel belejövök, hogy engedjem el :)
2021. ápr. 19. 09:06
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
#3: De azért a szülés után a csecsemőorsztályon kerdés nélkül beletöltik a cukros vizet a babába, hogy me sírjon. Szóval elég kepmutató ez az ajánlás.
2021. ápr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg neki az igazságot. Egy fél éves kisbaba nem ehet ilyen dolgokat, hát nem is értem, ha valaki ajándékot akar adni egy kisgyereknek, akkor alap, hogy megnézi, ehet-e olyat egyáltalán. Kerek perec megmondanám, hogy feleslegesen nekem ne hozzon ide ilyen dolgokat.
2021. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem... próbáltak, aztán teljesen ignoráltam őket (beszéltem vleük, hogy hagyják abba, nincs szükségem a "jótanácsaikra"). Szó szerint értsd, nem vettem fel a telefont, nem válaszoltam a mélekre.


Ők csinálták maguknak, ráadásul igazuk sem lett, így külön poén a dolog.


Aztán mikor félévig nem hallottak felőlem, akkor már rögtön nem szólogattak be - egy ideig. Amikor újra elkezdték, ismét megszüntettem a velük való kommunikációt.


Sajnos egyesek nem értenek a szép szóból, kérésből, csak a teljes tiltásból.

2021. ápr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen helyzetben, ott előtte felbontanám, jóízűen megenném és megköszönném, hogy ajándékkal kedveskedett nekem. :D Aztán pisloghat.
2021. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megtortent, többször is. Nem. Volt semmi hatása. Ezért is érzem úgy, hogy ez már nem arról szól, hogy jo fej és hoz valamit, hanem rám akarja erőltetni az általa jónak vélt dolgokat.
2021. ápr. 19. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!