Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista szülő lelkileg,...

Alkoholista szülő lelkileg, idegileg tönkre tett. A kibeszélés pszichológusnak vagy valami segítő csoportban segíthet?

Figyelt kérdés
15 éve vége, nyugodt életem van, de mai napig ha eszembe jut, szóba kerül, ideges leszek, sírás kerülget. Most válaszoltam egy témába vágó kérdésre, eszembe jutott minden...de mire végig írtam a válaszom, már legszivesebben vertem volna a billentyűket, ordítottam volna amit írok, bőgés kerülget, a szívem majd' ki ugrik a heyéről. Pedig már 15 év eltelt. Nincsenek kérdéseim, megtörtént, változtatni nem lehet rajta, viszont soha nem beszéltem róla senkivel. Segítene ha valakinek kibeszélném magam? Az a düh, az a feszültség ami bennem van, talán csökkenne vele? Vagy csak átmenetileg lenne könnyebb?

2020. ápr. 17. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Ahhoz, hogy helyre tedd magadban (fejben) a dolgokat, nem kell pszihologus...
2020. ápr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem leirhatnád privátban vagy itt is ahogy szeretnéd!
2020. ápr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tothmilo válasza:
100%

Szia! Amit fent leírtál elég heves reakciónak tűnik. Szerintem minden esetben fontos lenne egy szakemberrel, pszichológussal beszélned, mivel rengeteget tud segíteni. Elképzelhető, hogy valamely esemény “traumaként” ért téged a múltból, nem tudtad még feldolgozni...lehet ahhoz van köze, amit fent említettél, de lehet, hogy teljesen eltérő a probléma forrása. Szerintem mindenképpen pszichológushoz kellene fordulnod, eleinte csupán beszélgetni önmagadról, az érzéseidről, vagy akár múltbéli eseményekről. Egy pszichológus általában elég drága tud lenni, de létezik ingyenes szociális lelki segélyszolgálat is, ahol szintén egy pszichológussal tudsz találkozni, ide ha jól tudom akkor a körzeti szociális szolgálatok központjain keresztül tudsz érdeklődni. ( utóbbi csak plusz infó)

Kitartást kívánok neked!

2020. ápr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 Te is hasonló helyzetben vagy? Köszönöm az ajánlatot, de ezt nem lehet leírni. Ahhoz túl sok, túl összetett érzéskavalkád.
2020. ápr. 17. 23:54
 5/14 anonim válasza:
78%
Nagypapám ivott régen, sokat bántotta anyámat gyermekkorában és amikor ezt megtudtam róla majd amikor újra elkezdett inni nagyon haragudtam rá. Anyámat is érzékenyen érintette a téma de már megbocsájtott neki. Mesélt nekünk arról hogy nagypapám, hogyan nőtt fel szegény családban legkissebb gyerekként és arról, hogy nem szerették, kiközösítették. Hogy aztán a szülei hozzáadták egy nőhöz de ő mást szeretett volna elvenni. Szomorú történet. Van még más is a családomban aki iszik vagy ivott. Miután megismertem a történetüket sokkal elfogadóbb lettem feléjük és így a haragom is elmúlt.
2020. ápr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm, érzem, meg kell fogadnom a tanácsod előbb-utóbb.

#5 Én is szeretem, de megérteni miért iszik, vagy átélni az alkohol eredményét, milyen viselkedést okoz, két külön dolog. Attól, hogy szeretem, még tönkre tett, attól, hogy tönkre tett, még szeretem.

2020. ápr. 18. 00:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el pszichológushoz. Segítség nélkül nem fogod feldolgozni ezt a traumát, ha 15 év alatt nem ment.
2020. ápr. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ők ilyen problémákkal foglalkoznak. Nagyon bízom benne, hogy tudnak segíteni. Jó, hogy segítséget kérsz és nagyon drukkolok, hogy mielőbb megoldódjon problémád. Sajnálom, hogy ilyeneken kellett átmenned.

2020. ápr. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonymousreview60 ***** válasza:
#3:+1
2020. ápr. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%
Pszichologus orankent 30 000 huf-ert meghallgat es semmi tanaccsal nem lat el!! Mert azerintuk magadnak kell rajonni a megoldasra
2020. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!