Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Toxikus családból jövő emberek...

Toxikus családból jövő emberekből lehetnek még egészséges felnőttek? Hogy birkóztok meg ezzel?

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 15:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
18 éves vagyok. Nem tudom, hogy fogok ezekkel megbirkózni, kezdek kétségbeesni van-e esélyem. Félek a párkapcsolattól, de közben meg megőrülök hogy nincs senki akire (úgy) támaszkodhatok...
2021. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 ugyanez.
2021. júl. 9. 15:40
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Minél hamarabb önálló élet szülők nélkül, önismeret fejlesztés, pszichológus/terapeuta, aki feltárja a viselkedés okait, aztán annak tudatos átprogramozása, ami segíthet.
2021. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Önállóság, elköltözés, önfenntartás a gyógyulás egyetlen módja, Aki otthon marad, nyomi lesz élete végéig.
2021. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
31 éves vagyok, a családom elég sok mindenben toxikus. Amíg élt, apám rendszeresen fogdosta, csapkodta a fenekemet, valahányszor elsétált mögöttem, anya szerint pedig ezzel nincs semmi baj, mert "ilyenek a férfiak". Illetve gyerekkoromban mindketten rendszeresen bántalmaztak, apám főleg fizikailag, anyám pedig lelkileg (érzelmi manipuláció, gaslighting stb.). Szerencsére a fizikai erőszakot nem sikerült belém nevelniük, mert soha életemben nem tartottam normálisnak, ha egy ember fizikailag bánt egy másik embert, de anyám érzelmi manipulációs módszereit és a gaslightingot tudat alatt én is eltanultam, és nagyon sokáig csináltam én is ilyeneket másokkal. Csak az után jöttem rá erre, hogy ráment jó néhány barátságom, és hogy beszéltünk erről a témáról egy terapeutával, és a mai napig rengeteg tudatos munkába kerül, hogy ezekre a káros berögződésekre odafigyeljek és leszokjak róluk. Ma már egészséges, tartós és kölcsönös barátságaim vannak, és nagyon igyekszem, hogy ez így is maradjon, de úgy gondolom, hogy nekem az egészséges kapcsolatok fenntartása életem végéig jóval több energiabefektetéssel fog járni, mint azoknak, akik soha életükben nem tanultak ilyen toxikus dolgokat a szüleiktől.
2021. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
A barátom egy nagyon mérgező családból jön,sőt,még mindig napi kontaktusban van velük,mégis ő a legnormálisabb,legkedvesebb és önzetlenebb ember,akit ismerek.Helyén vannak az értékei,ki meri mutatni az érzéseit és igazságos. Néha lehangolt a családja miatt,de szerencsére eddig mindig sikerült megvígasztalnom.
2021. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy van esély, a normalitás pedig nagyon relatív!Most tényleg mi a normális Magyarországon vagy Európában?Hmm...?
2021. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
98%
Sok erőt ès nèha feladását, kívánok az ilyen családokból származóknak.
2021. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyám súlyos mentalis beteg, mindig az is volt. Emiatt en 30 evesen sem érzem magam szerethetőnek, nem erzem magam biztonsagba es nem bizom az emberekben.

Ferjnel vagyok evek ota, nagyon nehéz ujra es ujra egeszseges mederbe terelni a kapcsolatot, mert mindketten traumatizaltak vagyunk. A munkaban is kijön, presztizs szakmám es tobb diplomam van, mégis mindennap egy kuzdelem, hogy ne erezzem magam total ertektelennek.

Folyamatos tudatosságot es rengeteg energiat igényel a normal eletvitelem fenntartasa.

Sok sikert mindenkinek, aki hasonlo cipőben jár.

2021. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy egészséges vagyok, de szerintem 30+ évesen nem vagyok sokkal elcseszettebb, mint az átlagos ember.


Nekem sokat segített, hogy jó kollégák, emberek közé kerültem, és hogy önállóan nekiláttam kivakarni magamat a szarból. Dolgoztam, gyűjtöttem, igyekeztem fejlődni, megtalálni a hobbim, munkám ami éltet. Ezen keresztül jöttek a barátok ismeretségek.


A vicces az, hogy 30+ évesen eljutottam oda, hogy többen mondták irigylik ahogy élek és tetszik nekik ahogy élek, ahogy a világot látom.


Pedig nem érzek semmi extrát, egyszerűen csak kisebb-nagyobb célokkal haladok előre és élvezem az élet kicsi és nagy örömeit is.


Az tény, hogy első lépés a teljes önállósodás. Nekem ehhez megadták a "takarodj innen" kezdő rúgást, meg úgy megvoltak a pillanatok amikor rájöttem, hogy innentől egyedül tovább.

2021. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!