Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha egy rokon elfogadó a...

Ha egy rokon elfogadó a melegekkel, nagy eséllyel a transzneműekkel is az?

Figyelt kérdés

A kérdést végül is általánosan is lehet érteni, csak mivel rokonról (unokanővér) van szó, így tettem fel a kérdést.


nincs túl szoros kapcsolatom vele és a családjával, de úgy alakult, h mostanában munkába menet legalább heti 1-2x összefutunk. Kb. annyit tudok róla, hogy szociálisan elég érzékeny. mosolyogva köszön mindig, hogyha meglát, de szerintem maximum melegnek hisz, de ez sem biztos.


Férfiként élek, kissé feminin vagyok, de annyira nem látszik rajtam a dolog.

Arra talán lenne ötletem, hogy valahogy kipuhatoljam, hogy homofób-e, ezért kérdezem.



2021. szept. 16. 07:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem feltétlenül. Nekem a családom elfogadó a melegekkel szemben, a rokonok között is van meleg, a transzeműekkel szemben viszont elutasítóak. Hozzáteszem, a meleg rokon és a párja is azok, az LMB összes többi betűjét eltüntették, hogy ne legyenek velük összemossa
2021. szept. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
*összemosva
2021. szept. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
17%

" rokonok között is van meleg, a transzeműekkel szemben viszont elutasítóak. Hozzáteszem, a meleg rokon és a párja is azok, az LMB"

Azt gondolnám, hogy ők összetartanak, de ha mégsem, akkor miért vannak kiakadva azokon az embereken, akik meg őket nem bírják.

2021. szept. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
11%
Sok különbség nincs közötte. Homofóbként mondom.
2021. szept. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Bocs kérdező, de nem tökmindegy? 1-2X összefuttok, kedvesen elcsevegtek semmiségekről és kész. Semmi extra nincs abban, hogy mosolyogva köszön, csak annyi, hogy nem bunkó. Nem kell mindent túl gondolni.
2021. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Nem feltétlenül.


És nem ők, nem a melegek de nem is az értelmes transzneműek tehetnek róla, hanem pont a legalja, akik miatt kényelmetlen ez az egész.


Igen, vannak olyan melegek és transzneműek, akik nem arra építik fel a személyiségüket, megjelenésüket, hogy ők melegek vagy transzok, hanem a társadalom olyan tagjai, mint a többi, nem nyomja a másik arcába, hogy ő más és el kell fogadni.

Meg van a Józsi, aki 45 éves, 168 centi, 100 kiló, borostás, kopaszodik és a közértbe lemegy rózsaszín magassarkúba, tüllszoknyába meg heló kittys retiküllel.

És nem azzal van a gond, hogy ő transznemű. Hanem hogy igénytelen. Ugyanúgy igénytelennek gondolnám, ha Marika tenné mindezt, és nyomná mindenki arcába, hogy ő milyen csinos.


Én biszex srác vagyok, de nem egyszer volt szexpartner keresőn rossz élményem transzokkal, akik egyszerűen igénytelenül néztek ki, majd amikor leírtam nekik, hogy bocs, de nem jössz be, ez van, de sok sikert, akkor én voltam a paraszt...

És kb 10 ilyenre jut 1 normális.

2021. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Meleggel semmi bajom, viszont egy transzemű nagyon megmaradt a fejemben, hiába teltek el évek. A keleti felé sétáltam a Rottenbilleren. Velem szemben jött egy transzemű. Ezt elég könnyű volt kiszúrni. Vörös, mélyen kivágott ruha volt rajta, ehhez elég sűrű mellkasszőr társult, a borostáját is meghagyta az arcán, szóval nem úgy tűnt, hogy ő akkor most tényleg nőnek akarna látszani. Magassarkú volt rajta és egy jó nagy Pride zászlót cipelt, gondolom a felvonásra ment.

Félreléphetett, vagy túl magas volt a cipő sarka, mert megbillent. Ahogy felegyensedett végig nézett a környéken. Életemben nem néztek még rám akkora utálatta, gyűlölettel. Nem nevettem, szerintem nem néztem rá furán, ha nem lett volna nála a zászló távolabbról nem is figyelték volna őt az emberek.

Ezt a gyűlöletet nem tudom hova tenni, elvégre nem is ismer, illetve ha nőként szeretne élni, miért látványos mellkas/arcszőrrel teszi azt?

2021. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
37%

Ha - mint írod - elfogadó a melegekkel, annak bizonyítéka, hogy tud gondolkodni, van elég intelligenciája, hogy nem rója fel azt, amiről a másik nem tehet.

A "meleg" lét nem tanult és nem szerzett tulajdonság. ez vonatkozik a transzneműekre is, tehát, akinek van elég esze elfogadni a melegeket, annak ahhoz is van, hogy ugyanígy tegyen a transzneműekkel is.

2021. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
44%

@8 ezt már annyiszor de annyiszor kibeszéltük ezen az oldalon is. A tudomány szerint az identitás nem születéssel, nem gyermekkorban, hanem tinédzserkorban alakul ki és bizony nem csak genetikai oka van.

Másrészt a melegek legtöbbjét ez a tény nem zavarja, inkább azokat, akik nem akarják beismerni, hogy nekik így jó, hogy a saját nemükhöz vonzódnak. Ők keresnek magyarázatot meg kibúvót.


Kérdező: Nem. A legtöbb ember számára ez már túlmegy egy határon. Sőt, sok meleget is ismerek, akik nem fogadják el a transzneműeket. Paradoxnak tűnhet, de egy példa: egy liberális általában elfogadja a zsidókat és az arabokat is, ők ketten mégis utálják egymást.


A transzneműség meg teljesen más dolog. Vagy mentális vagy fizikai betegség (két nemiszerv - igen ritka). Az egyén nem érzi jól magát a saját testébe. Valaki más neműnek érzi magát, valaki néha ennek, néha annak, valaki sárkánynak, kutyának, stb. Ez pszichológiai probléma, csak sajnos normálisnak lett beállítva (pedig ha Bidennek éreznéd magad tuti kezelnének, holott majdnem ugyanaz), ezért sosem fog megoldódni. És ezért a politikai vezetők, a megalkuvó "szakértők", a közvéleményt formáló sztárok és a lobbisták a bűnösök.

2021. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Ha a Redditet nézzük, a nők és főleg a leszbikusok utálják a transzneműeket és nem is tekintik őket nőnek. Azóta ez az utálat még jobban elmélyült, amióta a női sportolókat elkezdték transznemű férfiak eltángálni.
2021. szept. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!