Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tudtok a közelebbi és...

Mit tudtok a közelebbi és távolabbi rokonaitokról?

Figyelt kérdés
Kire vagy kíváncsi és kire nem? Miért?

2021. szept. 17. 22:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nehezemre esik tartani a családdal a kapcsolatot. Unokatesók és másod unokatesók vannak sokan. Ők elvárnák, hogy menjek évi 2x-3* de az egy is sok nekem. A covidot ilyen szempontból élveztem.

Nekem erőltetettek ezek az összejövetelek, nem érzem jól magam, minimálisat beszélgetünk, nekem felszínének. Együtt nőttünk fel, mégis mások vagyunk, szerintem nem barátkoznánk ha idegenek lennénk egy munkahelyen. Viszont számukra a család egység és zokon veszik tőlem. Nehéz, mert állandó bűntudatom van, utalom emiatt a karácsonyt, szülinapja környékét, amire mindig meghívnak és elvárnák, hogy menjek. Ilyenkor osszegyulnek sokan. Szüleim már nem élnek.

2021. szept. 18. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Anya felol senkit. El sem mondja kik elnek halnak. Es nem birok hivatalosan sem utana jarni mert anya el.
2021. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimen kívül senkivel nem tartom a kapcsolatot már vagy húsz éve. Igazából soha nem voltam közeli kapcsolatban egyik távolabbi rokonommal sem. Évi egy-két alkalommal kötelező rokonlátogatás címszóval el kellett menni hozzájuk gyerekkoromban, de soha nem érdekeltek, meg én sem érdekeltem őket, szóval eléggé untam ezeket a látogatásokat és alig vártam, hogy véget érjenek. Miután tinédzser lettem és rájöttem, hogy igazából nem is kötelező az embernek tartani a kapcsolatot senkivel, csak azért, mert rokonok, egyszerűen nem mentem hozzájuk többet és azóta nem is hallottam felőlük. Szerintem ők is pont úgy gondolkodhatnak, mint én, hiszen ők sem próbálták felvenni velem a kapcsolatot azóta sem.


35/N

2021. szept. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!