Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Másnak is "elhidegültek" a...

Másnak is "elhidegültek" a rokonai? Ez normális?

Figyelt kérdés

Amíg kisebb voltam kb. minden hét pénteken unokatesóméknál lógtam, sokszor ott is aludtam. Most már csak kb. 2-4 hetente látjuk egymást. Persze benne van, hogy én lassan 2 éve dolgozom, ő most kezdte az egyetemet, így mindkettőnknek megvan a maga elfoglaltsága.

A többi rokonommal is lényegében megszűntek az összejárások, szinte csak karácsonykor vagy maximum évente 3-4 alkalommal látjuk egymást. Régebben mindig ha valakinek szülinapja/névnapja/ballagása volt, megünnepeltük. Most már semmi ilyen nics kb.

Mi lehet ennek az oka? Mostanában nagyon elkezdett zavarni ez a dolog.

24/N



2021. okt. 17. 21:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne lenne normális? Mindenkinek megvan a saját élete, baráti köre, munkája, a rokonokkal meg nincs semmi közös dolog.
2021. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Igen,sőt,ha majd már minden unokatesóm dolgozik,a nagynénik,nagybácsik,keresztszülők esetleg elhunynak,és lesz aki külföldön él, akkor ennyit sem fogtok találkozni,beszélgetni sajnos Nekem is hiányzik néha a gyerekkorom,mikor az unokatesóimmal,másodunokatesókkal egész nyáron össze voltunk nőve.Egymásnál nyaraltunk,hogy a szüleink dolgozhassanak.Kora reggeltől,késő estig bandáztunk,most jó,ha havonta 2 havonta Facebookon megkérdezzük a másikat,hogy rendben van-e.Találkozni van akivel évek óta nem találkoztunk személyesen.
2021. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Ez teljesen természetes, ahogy mindenkinek lesznek más barátai, saját családja, munkája, időigényes hobbija. Csak rajtatok múlik, hogy mennyire szeretnétek tartani a kapcsolatot, ha van rá igény, akkor még sokáig össze fogtok járni, ha nem is olyan gyakran, mint korábban.
2021. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Igen és nem hiányoznak. Aki igen, annak oka van vele jóban is vagyok.
2021. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Vedd kezedbe a kezdemenyezest. Sok csaladban az evi 3-4 nagyrokonsagi osszejovetel mar rengeteg!

Nalunk tömbösítve vannak a szulinapok. Tartunk evi egy kerti partit, egy vizpartos osszejovetelt,meg a karacsonyozas. Ezt is idoben kell szervezni. Ezen felul ha osszejon akkor szulinapozas is van, de mar ugy hogy : fu neki es neki egy het kulonbseggel van a szulinapja, de neki is abban a honapban volt, nekik meg nevnapjuk van es akkor hu iszunk egyszerre 5 ember egeszsegere. Ballagas, diplomaoszto az mas teszta, azokat nem vonjuk ossze szulinapokkal.

Ismerek olyanokat, ahol nagyon szanaszejjel el a csalad, rokonsag az orszagban es ok evente egy alkalommal nagy kozos nyaralast,bogracsozast csapnak, amikor akar 50 fo is odasereglik. De csakis evi egy alkalom.

2021. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Normális teljesen, éli mindenki az életét, gyerekeknek van szabadidejük felnőtteknek kevesebb sokkal.
2021. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%

Igen,olyannyira hogy sajnos nem is köszönnek ha találkozunk pl utcán,közösségi oldalon letiltottak minket.

Ugye ott van bennük az a tipikus "lenézés" hogy ők istentudja milyen erős egyetemen tanulnak,mi meg "csak" érettségi+szakmánk van. Hát igen diplomához inteligenciát nem adnak.

2021. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, nem is gondoltam, hogy ez ennyire általános. Nálunk is ez a helyzet.
2021. okt. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
45%
Nálunk is ez van és egyáltalán nem normális.Hol éltek?!Azért mert valaki dolgozik már ne járjon össze senkivel,ne csináljon semmi mást,csak dolgotzon.Ott vannak a hétvégék is pl.Mondjuk nekem rosszul is esik,mert egy rokon nem jött megnézni a kislányunkat.A férjemnek van olyan testvére,aki még nem látta a gyereket,pedig elmult két éves.Hát ez minden csak nem normális!😡😡
2021. okt. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Full normális. Mi mondjuk sose éltünk az unokatesókkal egy városban, de régen is csak kb. két havonta találkoztunk, ma meg már abszolút szét vagyunk a világban, évente kétszer van nagycsaládi találkozó.
2021. okt. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!