Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Túlreagáltam nagynéném viselke...

Túlreagáltam nagynéném viselkedését?

Figyelt kérdés

Anyukám nővére feljött hozzánk tegnap babakelengyét nézni.

35 hetes vagyok, mindent megvettünk már.

Kiderült, hogy az ő lánya is babát tervez rövid időn belül. Megint az ment végig, hogy ez meg az majd milyen jó lesz az ő kisunokájának, ki ne dobják semmit, el ne ajándékozzak semmit, még a babakádat is megcsodálta, hogy ez majd az ő lányáék fürdőszobájában is milyen praktikus lesz. De még oda is eljutott, hogy milyen jó, hogy egy méreten vagyunk, mert úgy még terhes ruhákat se kell vennie….

A babakocsit meg lefotózta, hogy majd megmutatja a lányának az ő (!) babakocsijat.


Nagyon kiakadtam. Férjem mondta, miután elment, hogy ő már azon volt, hogy kidobja.


Normális viselkedés ez? Vagy túlreagáltam, és tényleg ennyire alap elvárás, hogy a komplett kelengyét ingyen oda kell adnom a rokonoknak?

Mi semmit nem kaptunk sehonnan ingyen, első baba lesz a családban. Kivéve a rugalmas hordozókendőt, azt barátnőm adta ajándékba, neki nem vált be.



2021. nov. 2. 12:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
99%
35 hetes terhesen, egy ferjjel magad mellett azert remelhetoleg nem 16 éves kislány vagy, hanem felmott nő. Mi akadályozott meg konkrétan abban, hogy közöld: Katineni, nekem már meg vannak a terveim a ruhákkal, babafelszerelesekkel kapcsolatban, nem a Julinak fogom adni őket.
2021. nov. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 kovpet ***** válasza:
100%

"ki ne dobják semmit, el ne ajándékozzak semmit"


"Eszemben sincs, eladok majd mindent. Ha érdekel, szólj, megvehetitek ti is, kaptok 10% engedményt"

2021. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az hogy odaadod-e, és ha igen, ingyen adod-e, csak rajtad fog múlni, nem azon, hogy a nagynénéd miket vizionál.

Ráadásul írod, hogy a lánya babát tervez... Adja ég, hogy sikerüljön nekik hamar, de jól tudod te is, hogy itt a gyors siker nem garantált, lehet még évekig nem lesz aktuális a dolog amúgy sem.

És hangsúlyozom: ha nem akarod, nem adod oda. Ennyi.

2021. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
96%

Én úgy gondolom, majdnem minden családban szokás továbbadni az ilyen holmikat, de nem mindet és nem így.

Véleményem szerint ez a viselkedés, hogy már előre kinéz és kisajátít mindent, nem elfogadható.

És ezt a "ne dobj ki semmit" dolgot butaságnak tartom. Vannak olyan dolgok, amik elhasználódnak, pl. ruhák és én azért nem szívesen adnék másnak olyan dolgot, amin már nagyon meglátszik, hogy nem új.

Ahogy leírtad, úgy vettem észre, hogy nem mondtál neki igent (de nemet sem), és különben is a saját holmitok, szóval azt csináltok vele, amit ti akartok.

2021. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%
Eleve az se normális, hogy a babakelengyét mutogatjátok...
2021. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%
Eljön megnézni, értékeli és még rajta a címke, de ő már úgy gondolja, rendelkezhet vele. Én biztos, hogy félbeszakítottam volna és gyorsan tisztába tettem volna a káoszt a fejében. Javaslom ezt neked is. Ha akarod, akkor megtartasz mindent, mert ti 4 gyereket terveztek vagy odaadod a védőnőnek, aki egy rászoruló családnak adja és egy kanyit sem kérsz érte. Meg is hirdetheted eladásra és ha a kedves rokon jön kérni, akkor adhatsz neki 5% kedvezményt, mert mégiscsak rokon. De még a padlásra is teheted zsákokban a leendő unokádnak. Egyik megoldáson sem háborodhat fel, semmi köze a ti holmitokhoz. Ezt kellett volna már a látogatásakor tudatnod vele. Légy határozott és egyértelmű, különben nem áll le és még téged állít be hunyónak, ha nem akarsz önként adakozni.
2021. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
98%
Azt mondtam volna, mindent meg akarunk tartani, mert hátha lesz még baba (akkor is, ha eszetekben sincs).
2021. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Túlreagáltad? Nekem inkább úgy tűnik, hogy nem reagáltál sehogy, amikor kellett volna. Miért nem mondtad meg neki, hogy nem adsz oda semmit?
2021. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
90%

Szia!


Szerintem minden szempontból nagynénéd reagálja túl a dolgot.Esetleg ha oda is ajándékoznád neki a holmikat,és tervbe jönne a második baba,akkor ti vegyetek meg mindent újból?Ők meg használnák a sok ingyen cuccot.Mellesleg szerintem nagynénéd lánya sem örülne neki hogy elkunyerált ruhákban kell járnia(bár nem ismerem,így nem tudhatom).


Szerintem mondd azt,hogy nemsokára tervezitek a 2-babát,így kellenek még a cuccok.:)

2021. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%

Nem reagáltad túl.

Egyébként a leghelyesebb ilyenkor azt mondani, hogy több gyereket is terveztek, lehetőleg kis korkülönbséggel. Ebből lejött volna, hogy 3-5-8 évig nem kap ebből semmit a lánya, de sok mindent le is fognak amortizálni a gyerekeid.


Egyébként egy szón megakadt a szemem: "Megint az ment végig, hogy ez meg az majd milyen jó lesz az ő kisunokájának...."


Mi az, hogy "megint"? Volt ennek valami előzménye?

És hogyan jött, hogy ő babakelengyét akar nézni, amikor még el sem árulta, hogy a gyereke gyereket tervez? Hisz, ahogyan írtad, azt csak közben mondta el neked.


Még annyit: a lányáról látatlanban ne gondolj rosszat. Simán lehet, hogy neki is herótja van a helyette intézkedő erőszakos anyja miatt, és neki eszébe sem jutna tőled így kéregetni - hanem, ha neked valami felesleges, és neki felajánlod, akkor elfogadná. Mert egyébként ezt így szokták.

2021. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!