Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire lenne illetlenség...

Mennyire lenne illetlenség egy magányos ismerősömmel idén már nem találkozni?

Figyelt kérdés

Egy incidens miatt ami egy munka alatt történt nagyon rossz a kedvem, ráadásul a mai napig kihatással van a munkakapcsolataimra, így elég frusztrált is vagyok. Elkövettem egy hibát, ami ki lett színezve és súlyos bűnnek lett beállítva, ennek pedig nagyon negatív következményei vannak és ezért természetes, hogy nem vagyok túl vidám, de majd megoldódik. :)


Viszont van egy ismerősöm, aki magányos és mindig szeretne találkozni velem. Én ritkán mondok neki nemet, mert sajnálom őt, de most nincs hangulatom a társaságához. Félek, hogy megbántom őt, ugyanis van egy különleges stílusa, ami abból fakad, hogy nagyon ragaszkodik hozzám és általában tudom kezelni, de most nincs hangulatom hozzá és ezért nagyon furdal a lelkiismeretem. Nagyon jószívű emberről van szó, ez a másik indok, hogy nincs szívem őt elutasítani, de valahogy nem visz rá a lélek a találkozóra.


Mivel magányos és jószívű, mennyire illetlenség ha most nem találkozok vele, amíg nem vagyok lelkileg jobban?


Nem akarom azt, hogy megsértődjön, mert kerülöm, de azt sem akarom, hogy találkozunk és goromba vagyok vele a lelkiállapotom miatt és ezért sértődjön meg.


2021. dec. 13. 18:46
1 2 3
 1/24 Savlekotő ***** válasza:
91%
Én nem örülnék ha valaki pusztán szánalomból keresne. És nem hülyítenék valakit aki többet akar gondol bele mint amit én erről gondolok..
2021. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem mondd meg neki, hogy nagyon rossz passzban vagy, és nem lennél jó társaság.

N

2021. dec. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 L.. István ***** válasza:
26%
Erőt veszel magadon, nem depizel, legalábbis arra az időre amikor találkoztok. Örülsz neki, hogy legalább valaki kedvel és megbecsülöd.
2021. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Mondd el neki így, ahogy ide leírtad, hogy miért nem szeretnél most egy ideig találkozni vele. Ha magára veszi, és megsértődik, menjen máshova magányoskodni, egyébként is meglehetősen egyoldalúnak tűnik nekem ez a barátság(?).


Volt nekem is ilyen ismerősöm, melóban ismerkedtünk össze, párszor beszélgettünk, és mivel nem húztam meg elég korán a határokat, azt hitte, puszipajtások vagyunk, pedig csak jófejségből mászkáltam el vele néha, mivel más nem tette. Volt egy furcsa, gyerekes stílusa, amiért mindenki nagy ívben elkerülte, pedig ugyanolyan aranyos és jószívű ember volt mint a te ismerősöd, csak hát olyan amilyen. Sokáig én sem akartam megsérteni, de abból meg, hogy most egy ideig nem szeretnék vele találkozni, nem értett. Pár nap múlva újra zaklatott.

Úgyhogy egyik napról a másikra megszűntem létezni számára.

Telefonra, sms-re nem válaszoltam, közösségi helyeken tiltottam, és kapóra jött, hogy 30 km-rel errébb is költöztem épp, és a lakhelyemet sem kötöttem az orrára.

2021. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Anyukámnak is van egy ilyen ismerőse. Régen, 10 éve távoli kolléganője volt a társintézményben. Anyu 10 éve elment előnyugdíjba betegség miatt, ő pár évvel később, és azóta egyszerűen nem tud mit kezdeni a hirtelen, a semmiből rászakadt tengernyi, rengeteg szabadidővel, ezért állandóan találkozni akarna. Ha rajta múlna, akkor minden nap.
2021. dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is van egy ismerosom, sajnos sokkal inkabb azt kepzeli, hogy baratnok vagyunk, mint en. De mar csomoszor lekoptattam, en nem keresem, mar o sem.
2021. dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

A saját életedben saját magadnak kell a legfontosabbnak lenni. Aki vagy ami kellemetlenséget okoz ki kell zárni az életedből ideiglenesen vagy végérvényesen. Én is ilyen "jaj csak másnak ne legyen baja" ember voltam és miattuk tanultam meg egoistának lenni.


Volt egy néni itt a lakótelepünkön. Egyik nap elejtette a botját. Odamentem és felvettem neki. Rögtön megkért hogy kísérjem őt haza mert így nem mer az utcán lenni. Elkísértem a kapujáig. Fél órával később elmentem a boltba és a néni ott volt. Ahogy észrevett jött is utánam és felajánlottam hogy segítek neki hazavinni azt amit vett. Ő ezután túl hálás lett. Ez nekem kellemetlen volt mert én csak segíteni akartam ő többet látott bele. Már ott tartottunk hogy az utcán vadidegen emberektől kérdezett rólam meg egy random lányt leszólított mert azt hitte én vagyok az. Szerencsére amikor elkezdtem tartani a távolságot megértette hogy szeretnék tőle eltávolodni. Ez egy eset volt a sok közül. A délamerikaiak a melóhelyen se értették meg hogy nincs nonstop energiám kell nekem egy kis magány és ezt személyes sértésnek vették. idővel megtanultam már az elején meghúzni a határokat. Azóta nem kerülök ilyen helyzetbe.

2021. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Én is ilyen ember vagyok, mármint a magányos. Volt egy lány, akivel sokat találkozgattam, nagyon élveztem a társaságát és azthittem, hogy ő is az enyémet, az egyetlen barátom volt, vagyis én többet is éreztem iránta, de ezt soha sem mondtam el neki. Egyszer csak elkezdett ignorálni és sokat kérdezgettem, hogy miért ignorál stb. mire egyszer csak kifakadt belőle, hogy nem is érdeklem és hogy csak azért találkozgat velem, mert sajnálja, hogy nincs senkim és nem akart magamra hagyni ő is. Sokkal rosszabbul esett, hogy hazudott és átvert, mint a tény, hogy nincs senkim, szóval lehetnél vele őszinte, az a legjobb.
2021. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem találkozzál vele.Semmiben sem lehet biztos az ember és sose tudhatodja hogy kit és mikor is lát utoljára,meg kell becsülni a fontos és értékes embereket,mert ők egy kincs.
2021. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem para szerintem. Jön az év vége, egy hét és a fű se nő, hajtás rohanás jó kedved sincs.. hipp hopp eltelik ami hátra van. Ne erőszakold meg magad, simán mondhatod, hogy az év vége húzós, de az új évben szívesen talizol vele. Nem a te felelősséged az ő társasági életének a rendezése
2021. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!