Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vannak árva családok akiknek...

Vannak árva családok akiknek nincs kivel karácsonyozniuk?

Figyelt kérdés
32 évesek vagyunk,de már nincsenek szüleink. Vannak barátaink,szintén gyerekkel,fogunk szilveszterkor is összejönni,de mindig magunkban karácsonyozunk,minden ismerősünk a szüleivel tesóival találkozik ilyenkor meg sok alkalommal,mi nem tudunk máshova menni.tesóm sincs.és nagyon hiányérzetem van. Miért nem elég a saját családom? Van aki igy érez?
2021. dec. 23. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Hát egyrészt felnőtteket nem szoktak arvanak nevezni, másrészt meg ott a parod, vele karácsonykozol. Alapíts saját csaladot
2021. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Felnőttre nem mondunk olyat, hogy árva. Meg olyan sincs, hogy "árva család".

Egyébként van párod is, kettesben is tök jól el lehet karácsonyozni.

Sokan vannak ezzel így.

2021. dec. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ti nem vagytok egyedül...


Én 26 évesen egyedül leszek, se család se barátok, pár se. Nem is díszítettem, fám se lesz. Na ez az egyedüllét

2021. dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Én megértem a kérdezőt. Tavaly én is kicsit magam alatt voltam, mert nem ült össze a család a COVID miatt, pedig ketten voltunk a feleségemmel.


Aki gyerekkora óta hozzászokik a nagy karácsonyi családi bulihoz, a társasághoz, gyerekekhez, hangulathoz, annak lehet ilyenkor kettesben is frusztráló. Ugyanúgy, aki ezt sosem élhette át, de vágyik rá, hogy megtapasztalja. Különösen, ha a párjának sincs családja.


Jó tanácsom sajnos nincs. Próbáljátok meg kihozni a helyzetből, amit tudtok. Esetleg menjetek emberek közé szórakozni.

2021. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem engedte idézőjelbe rakni,hogy " árva családok". Van gyerekünk,tervezünk is még,de ezek szerint ennyire normális,hogy 30 évesen már nincsenek szülei az embernek se teszvére? Pont ezért lennék kíváncsi mások történeteire. Holnap szenteste és még ilyenkor is belerugnak az emberbe itt.csak szerettem volna mások történeteit. Boldog karácsonyt mindenkinek.
2021. dec. 23. 11:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4- es és 3- masnak a választ :) igen egyedül is éltem évekig sajnos ( párom se volt) bár gyerekkorom óta voltam egyedül karácsonykor mert apámat akkor is beosztották,de az nem viselt meg,mert még élt.
2021. dec. 23. 11:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb is így, szívem szerint én nem karácsonyoznék rokonokkal. Erőltetett ajándékvásárlás, stb... Soha semmi kedvem hozzá.
2021. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokan vannak így, országon belül is szerintem.
2021. dec. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos ez az utolsó karácsony amit nem árvaként töltök. 21 vagyok szóval lehet rajta rugózni hogy nem számítanék már árvának, de azért mégse az a szokásos hogy ilyen korba nincsenek szülők. A te korodba se ez a jellemző.


Hogy hiányérzetem lesz-e azt nem tudom, nagyon elzárkóztam a családomtól, 18 évesen repültem is ki otthonról.

2021. dec. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9) szüleid haldoklanak? Vagy mi történt? Ha gondolod,irj privatba.
2021. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!