Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Honnan tudhatom meg hogy...

Honnan tudhatom meg hogy anyukám testvére melyik szociális intézetben él?

Figyelt kérdés
Anyukám nem mondja el, csak annyit tudok hogy az egyik testvére egy intézménybe van elhelyezve de azt nem tudom hogy melyikbe .
2021. dec. 29. 14:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%
Valami lehetőség azért kell hogy legyen a tájékoztatás elindítására, hogy ha meggyőződtek a rokoni kapcsolatról.
2021. dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
98%
Hozzátartozónak is csak az érintett fél tudtával és engedélyével lehet információt kiadni.
2021. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
98%
Utolsónál a pont: a rokonság nem jogosít fel senkit hogy akármilyen információt kiadjanak neki ha az érintett nem engedi.
2021. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, ha nem firtatod. Anyukád nem véletlenül titkolja a dolgokat. Csak téged próbál védeni, engedd!!


Eszembe jut egy sztori, ahol anyuka szintén nem mondott semmit a lánya apjáról. De a lány nem nyugodott, felnőttként addig kutakodott, míg ki nem derítette, hogy kiskorú volt az apja, de az anyja ezt nem tudta. Botrány is lett, bírósági ügy. Meg is találta sz apját, aki egy lecsúszott valaki lett, pénzt is kunyerált a lánytól. A percet is megbánta, hogy egyáltalán eszébe jutott kérdezősködni.


Vagy itt van az én sztorim. A semmirekellő apám évekig munkanélküli volt. Állandóan mondogattam neki, hogy miért nem megy az egyik helyi multihoz dolgozni. De ő sose ment. Én meg szidtam gyerekként, hogy milyen lusta. Aztán évekkel később egy "kedves" rokon felvilágosított, hogy apám börtönben ült több évet. Így nem lehetett erkölcsi, ami feltétel volt ebben a gyárban. Jobb lett volna ezt nem tudni..


Úgyhogy legjobb, amit tehetsz, NE FIRTASD!

2021. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

miért kell neked egyáltalán ez az információ? nem teljesen mindegy, hogy egy vadidegen ember hol lakik?

amúgy meg egyetértek azokkal, akik azt írják, ne bsztasd ezt a témát, jó eséllyel oka van, miért nem ismered azokat az embereket.

és tényleg, mit akarsz kezdeni egy életfogytossal vagy egy értelmi sérült emberkével? (ez utóbbit amúgy, ha nincs szerencséd és anyád előbb hal majd meg, mint a testvére, te fogod örökölni... tényleg ne zaklasd ezt a témakört. jobb soha meg nem tudni.)

2021. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Tegnap már későn jutottam a géphez de nem válaszoltam már.

Leírom amik biztos infók:

Anya neve, mama neve, anya születési helye és ideje és itt befejeződött!

Anya elmondása szerint van 4 testvére amiből az egyik katona és nem jelentezik ő egyszer jött haza mert az akkori barátnője fejbelötte és hazahozatták. És van egy másik lánytesó akivel levelezgettek, mert értelmi sérült viszont dolgozni képes. a fiú testvérnek a születési idejét elmondta és azt hogy ugyan az a mama. És itt kezdődik az érdekesség mert 16 évesen eljött otthonról mert az akkori párja verte és már terhes volt nővéremmel. anya most 52 éves nővérem 27 éves és ha jól számolok anya 25 évesen szülte a nővéremet, akkor ha terhesen jött el akkor az a gyerek hol van? állítólag a munkahelyén keresték hárman és szinte egyből felmondott. Szerencsére az újság archívumba hozzálehet férni sok mindenhez. Az biztos hogy mama anya meg a dátum. De a másik kettő testvérről akinek tudom a születésdátumát semmit sem találni. Annyit tudok a fiútestvér születésekor hunyt el a mama, papa meg egy késelésben húnyt el. Semmi sem köthető össze, viszont tegnap egy tőlünk 200 km re eső város archivált újságában 1974 ben egynapon húnyt el a papa meg mama, vagy is mind a kettő név szerepelt. Teljesen más részről?! Számomra teljesen érthetetlen. Tegnap leültem és ennek a hírén felakartam az összes otthont hívni hogy az illetőről érdeklődők. Mert úgy nem kaptam választ hogy ott tartozkodik e. És az első helyen találtam már olyan nevű hölgyet. Hagyhattam volna üzenetet de nem tettem. Mondták hívjam fel a telefonszámán de azt sem tudtam és nem adták meg. Marad az üzenet hogy hívjon fel vagy az hogy írok levelet vagy az hogy megkeresem személyesen. De ezt még átgondolom! Probáltam megkérdezni, hogy az ellátását finanszírozzák e ? Anyagilag rendben van e ? erre sem adhattak infót.. Mert biztosan nem anya fizeti .

2021. dec. 30. 11:12
 17/20 A kérdező kommentje:
Az is eszembe jutott hogy az akkor fejbelőtt testvér nem is a testvére lenne?! hanem a fia?
2021. dec. 30. 11:13
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az érdeklődésedet. De nézd anyukád oldaláról a történetet. Képzeld magad a helyébe, ha van valami amit eltitkol, ami csak rá tartozik, akkor azt ne kapard ki. Ki tudja milyen tragédia húzódik az élete mögött, most vagy te, akit szeret, akire vigyáznia kell és akit meg szeretne védeni. Lehet, hogy élő személytől, lehet, hogy sorozatos tragédiák, vagy akár szörnyűségek megismerésétől. Ha nem írod ide 1-2 nap múlva, hogy he-he, bevettük ezt a kamut, akkor a legjobb indulattal írom, engedd el most ezt a történetet. Néhány kivétellel a bűncselekmények elévülnek, anyukád nem lesz fizikálisan felelősségre vonható, ha esetleg csinált valamit. Talán a halála előtt elmondja, vagy megírja levélben. Ez utóbbi mondjuk arra lenne csak jó, hogy könnyítsen magán, és jó nagy terhet tegyen az itt maradottakra. Engedd el, ne nyomozz, ha izgalomra vagy tragédiára vágysz nézz valamit a Netflixen. Mert ezek biztosan súlyos és fájó dolgok. Nem a saját, hanem anyukád lelkét téped föl, tehát -ahogy mondani szoktuk- ne verd más phaszával a csalánt.
2021. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én itt annyit látok, hogy durván elszalad a fantáziád, tiszta szappanoperát ötlöttél ki.
2021. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

anyád bántalmazó kapcsolatból menekült, útközben jó eséllyel elvesztett valahol egy gyermeket, az egyik testvérét meg akarták ölni, és vagy belenyomorodott (mert egy fejlövést ép bőrrel megúszni...) vagy neki vagy fegyvere, ezt most nem tudtam kihámozni, a másik értelmi fogyatékos, és az egyik testvér sületések vesztette el az édesanyját? és te a harmadik testvért keresed?!

drága, ne tedd anyádnak nehezebbé, hogy megpróbál téged életben tartani, jó? nézzél valami családi szappanoperát, azokon is jót lehet spekulálni, és közben nem teszel tönkre emberi életeket.

2021. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!