Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kötelező betartani a temetésre...

Kötelező betartani a temetésre szóló rendelkezését a halottnak?

Figyelt kérdés
Tehát például, ha ő maga kérte, hogy mondjuk keresztény/zsidó/muszlim/akármilyen vallás szertartása szerint, hamvasztva/koporsóba, virágokkal/mécsesekkel/koszorúkkal/csak néhány dísszel, XY sírba/a természetbe, XY településen/helyen temessék, akkor ezt kötelessége betartani a gyerekeknek vagy simán megszeghetik?

2022. jan. 15. 17:28
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy random külföldi állampolgár hamvait nem is biztos, hogy beengedik az országba.
2022. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
95%
Az adott ország illetékes közegészségügyi hatóságnak az engedélye szükséges.
2022. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen illik figyelembe venni az elhunyt kívánságát.
2022. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
illik, de nem kötelező. Egy keresztényt nyilván nem temettetnék zsidó szertartás szerint, de ha olyasmit akar, ami anyagilag megterhelő, azért nem fogok kiba.szi a családommal, és adósságba verni mert az elhunyt valami extrém dolgot akart.
2022. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ehető aranyfüsttel bevont sírkőre gondolok, hanem a fentebb említett átlagos kívánságokra. Azt sem kötelező betartani, hogy mondjuk a halott kívánságnak megfelelően az általa követett vallás szertartásával, a családjának származási helyén, a család jelenlétével, sok virággal temessék? Simán megtehetné a gyerek, hogy eltemetteti a fővárosban, úgy, hogy az ország másik oldalán lévő faluból származott a család, polgári szertartással, szónoklat nélkül, úgy, hogy mélyen vallásos volt és szerette volna ha felolvassák mondjuk a kedvenc versét, mindenféle virág nélkül, úgy, hogy virágokat kért, hamvasztva, úgy, hogy koporsós temetést akart?
2022. jan. 15. 23:00
 26/35 A kérdező kommentje:
És akkor mi van, ha még pénzt is hagy erre a célra? Akkor sem kötelesek a végső akaratát teljesíteni az utódok?
2022. jan. 15. 23:02
 27/35 anonim ***** válasza:
32%
De kötelesek a vég akaratát teljesíteni.(már vagy egy tucatszor leírtuk)
2022. jan. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
87%

Ez azért elég gonosz dolog lenne mert nincs olyan extra nagy kívánalom az elhunyt részéről és a család többi tagja is mélységesen kiborulna, haragudni.


Szerintem beszélje meg a teljes, egész család hogy együttesen összedobják a pénzt, leosztják egymás közt hogy ki mit szervez meg.


Csak épp akkora felhajtást csinálni amennyi pénz rendelkezésre áll.


De amit az elhunyt kért az egyáltalán nem sok.


Még kellene tenni szerintem. (amúgy is lehet hogy xxx év múlva jönne a lelkiismeret furdalás)

2022. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs extrém kívánság, illik tiszteletben tartani. Ha a pénzt félretette rá, akkor pláne. Nem is értem ez miért kérdés. Ha nem bízik a hozzátartozóiban, váltsa meg ő maga sírhelyet. A mi családunkban ez alapból szokás, és nem bizalmatlanság miatt, hanem mert az időseink még halálukban se akarnak gondot okozni a családjuknak. Én még nem vagyok idős, de már tudom hogy a családi sírba szeretnék kerülni.
2022. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Illik azért.
2022. jan. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!