Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kötelező betartani a temetésre...

Kötelező betartani a temetésre szóló rendelkezését a halottnak?

Figyelt kérdés
Tehát például, ha ő maga kérte, hogy mondjuk keresztény/zsidó/muszlim/akármilyen vallás szertartása szerint, hamvasztva/koporsóba, virágokkal/mécsesekkel/koszorúkkal/csak néhány dísszel, XY sírba/a természetbe, XY településen/helyen temessék, akkor ezt kötelessége betartani a gyerekeknek vagy simán megszeghetik?

2022. jan. 15. 17:28
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
84%

Na igen, ezt azért illő lenne. De ha nincs róla végrendelet, akkor konkrétan azt csinal az örökös, amit akar. Tehát igen,hiába tudja mindenki, hogy az elhunyt koporsós temetés akart, egyházi szertartást és virágokat, lehet helyette hamvasztas szetszorassal.

Ha valakinek nagyon fontos, hogy hogyan temetik, annak erről vegrendelkeznie kell

2022. jan. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
80%

Nem kötelező. A halottnak már tökmindegy, és ha én nem tudok megfizetni pl a koporsós temetést, akkor nem hamvasztatom, pont.


Vagy ha irreális fxságokat kötött ki, az sem oké.

2022. jan. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
* akkor nem, hamvasztatom.
2022. jan. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
79%

Én nem tartottam be amit apám kért halála esetére.

Tett volna rá félre pénzt akkor úgy temetem ahogy akarja. Próbáltam minél olcsóbban meguszni

2022. jan. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Ypszilon1980 ***** válasza:
94%
Senki sem tudja azt rajtad számon kérni jogilag, hogy hogy temetted el, saját lelkiismereteden múlik. Az, hogy mit illik vagy nem illik sajnos tudjuk, hogy tágan értelmezhető. Maximum baráti/rokoni hercehurcák lehetnek.
2022. jan. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!