Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mamámnak milyen elvárásoknak...

Mamámnak milyen elvárásoknak kell megfelelnie hogy lehessen a gyámom?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit bővebben...??


Mi van a szüleiddel? Tőlük vennének el téged, és a nagymamád lenne a gyám?

2022. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Anyukám meghalt apámmal meg nem szeretnék maradni mert lelki terrorban tartana. Nagymamám lenne a gyám.
2022. jan. 18. 18:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, őszinte részvétem. :(


Alapvetően szerintem lehet a nagymama, de kérdés az, hogy apád beleegyezése szükséges-e ehhez. :( A gyámhivatalt kéne megkérdezni... Nagymamád esetleg be tud menni érdeklődni?

2022. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csaladsegitőben erdeklodj.
2022. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kimennek még a házat is ellenőrzik, hogy megfelelő e a lakhatáshoz pl.
2022. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Első körben akarnia kell hogy hozzád kerüljön. Másodikban nem árt ha rendezettek a lakhatási körülmények, és nem nyögdíjból él amiből egyedül is éppen hogy nem hal éhen.
2022. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, hát ez nem lesz egy egyszerű menet, ha van élő szülőd, akkor nem szoktak gyámot kinevezni. De a gyámhivatalnak van döntési köre, és mérlegeli, hogy lakhatsz-e a mamánál - mert apa alkalmatlan a gondoskodása -, beszélj velük.
2022. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor lehet nagymamád a gyámod, ha apukád alkalmatlan a nevelésedre.

Az, hogy te nem szívesen laknál vele együtt, az senkit nem érdekel. Ha bántalmaz, elhanyagol, akkor tekintik a szülőt alkalmatlannak.

2022. jan. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs szükséged gyamra, van egy apád. Ha nem akarsz vele élni, akkor első körben vele kellene beszélni, hogy szeretnél a nagymamadhoz költözni. Ha engedi, probléma megoldva. Ha nem, akkor ha betoltotted a 16. életévedet, a gyamhivatalban a nagymamaddql együtt kerelmezheted a szülői ház elhagyását. Indokolni kell és az "apám lelki terrorban tartana" így bemondasra keves lesz. Kornyezettanulmqny apadnal és a nagymamadnal.
2022. jan. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon rég történt alapjában felnött koromban tudtam meg hogy a nagyszűleim voltak a gyámjaim

A család titokban szerette volna tartani

De én utána jártam

A határozat úgy szólt hogy egyik sem tudja bíztósítani a nevelésemhez szükséges feltételeket

Valaki bizalmasan elárulta ha a nagyszüleim nem vállalnak állami gondozásba kerülök.

Most nálad szerintem bizonyítani kel hogy a nagyszülő alkalmasabb a nevelésedhez Illetve nem tudom bizonyos kor után a gyámhatóság téged is meghallgat

Szerintem menjetek be a mamáddal a terűleti gyámhívatalba.Az én mamám valamít említett hogy kérdés volt hogy hány éves mert akkoriban én 2tő voltam

2022. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!