Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A mamám itt akar folyton...

A mamám itt akar folyton lenni,és nem akar a papánál élni,mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Szóval

A mamám a papámmal él egy másik házban,és ahol mi vagyunk az az mama háza,mielőtt elköltözött volna,itt élt,miután elköltözött akkor anyák költöztek ide.

És az van,hogy egy pár éve mértéktelenül iszik,volt kórházba ahol majdnem meg is halt,de vissza hozták konkrét a koporsóból,de azóta se rakta le.

Kórház után 1-2hónapig bírta de újra rá kezdett.

Vett el a papa pénzéből 5ezret arra hivatkozva,hogy nincs nála kézpénz mikor ő is tudja,hogy ahova jár kisboltva,ott elfogadják a kártyát.

És ezen össze kaptal a papával és ide jött hozzánk november körül.

Azóta itt van,és egyszerűen nekem ez az egész egy káosz.

Most alszik anyuék szobájába,és apumék alszanak velem.

Azaz 3an Egyszobában.

És én azóta kialvatlan vagyok,nem tudok koncentrálni az iskolában,és utálom,hogy mindig kérdezősködik,mit eszek,hova megyek,meg úgy kell tennem mintha örülnék neki,mintha itt lenne,pedig legszívesebben vissza küldeném a papához.

A papa kibékült,vele és szilveszterkor is vissza ment kb 3napra de vissza is jött.

Most megint elment vissza 1 hétre,és megint jön.

Valamiért nem akar ott maradni,én arra tudok tippelni,hogy nálunk nem kell semmit csinálnia egész nap tv-t néz és fekszik.

Ott meg ugye fennt kell tartani a háztartást.

És én mint egy kamasz,nekem ez sok,és már a szüleimnek is kár mondanom mert onnan is csak a lebaszást kapom,hogy nem tudnak mit tenni.

Én ezt meg is értem,de senkihez nem tudok fordulni.

Már ott vagyok,hogy nekem kell kinyitni a szám,mert más nem fogja,csöndben kell ezt tűrni.


Itt vagyok 16éves kamasz,és annyira rosszul esnek ezek az elpazarolt hónapok,és engem az zavar hogy nem tudok semmit sem tenni,még 3évig iskolába járok.


És az a másik,hogy a mamának van a másik háza ahol az ő anyja lakott aki nekem a dédim,és azt bérbe adja,akkor miért nem mondja fel a szerződést és költözik oda??


Volt valaki ilyen helyzetben?


Egy 16 éves fiú............



2022. jan. 24. 20:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
25%

"és ahol mi vagyunk az az mama háza"


Hát bogaram, nem te fogod megmondani a nagyinak, hogy hol éljen. És amíg ti éltek az ő házában, addig bizony be kell fognod a kicsi szád.

2022. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Hát a szüleidet kérdezgesd, hogy mért nem foglalkoztak azzal az elmúlt 20 évben se ők, se a másik ágon a nagyszüleid, hogy nektek is legyen saját ingatlanotok....

Ti vagytok a vendégek a nagyinál.

2022. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon sajnálom. Nehéz helyzetben, vagy azt meg kell hagyni.

Most a "helyes" válasz a kérdésedre az lenne, hogy le kell ülni a családdal, és megbeszélni a dolgot. De tudjuk, hogy ez legtöbbször nem ilyen egyszerű.

Tuti megoldásnak csak az jut eszembe, hogy a kedves mamát szuggerálni kell, esetleg menjen otthonba ha a háztartást már nem tudja, nem akarja vezetni. Saját tapasztalataimból kiindulva biztos vagyok benne, hogy ebből aztán akkora sértődés lenne, hogy többet nem is látnátok egy darabig.

2022. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%
3. Erre a mama helyében finoman közölném, hogy holnaptól lakhatnak a saját ingatlanukban ;-)
2022. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Jól értem, hogy a nagyanyád iszik? Biztos azért van nálatok, mert gondolom napközben nyugodtan ihat, a szüleid meg te gondolom nem vagytok otthon. Meg igen, nyilván jobb neki az is, hogy nem neki kell főznie, stb. (Ezt a részét meg is értem...)


Tulajdonképpen egy alkoholista ember borzasztóan nagy teher mindenkinek. Szóval nem vagytok egyszerű helyzetben.

2022. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Annak a szava a döntő akié a ház.
2022. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

En elhiszem hogy azoknak akik azt irjak hogy pofa be, ti laktok az o hazaba, tehat kuss van...


Viszont.


Egy alkoholista emberrel nagyon nehez. Hatalmas teher, ezen nincs mit szepiteni, meg semmi de.

2022. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
93%
Miért nem költözöl a papádhoz?
2022. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Most akkor hány háza van a részeges nagymamának? Egy, ahol laktok ti, egy a nagypapával, meg egy az ex dédié? 3 van neki, nektek meg egy se?

A szüleidnek akkor is is kellene állniuk érted, mert ők kötelesek téged nyugalomban és testi-lelki egészségben nevelni. Ami egy alkoholista mellett nem biztosított. Az viszont nem igaz, hogy neked ehhez jó képet kellene vágnod - egyáltalán nem kéne! Nem kell neked válaszolgatnod a kérdéseire, hagyd ott. Minél kevesebbet legyél vele egy légtérben.

2022. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem mész át te a papához? Ott nyugiban lennétek ketten.
2022. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!