Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinàljunk ha a fèrjem...

Mit csinàljunk ha a fèrjem akar màsodik babát èn meg nem?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves fiùnk aki brutálisan eleven, mindenre felmászik, egész nap meg sem áll. Ràadàsul mèg most is kel éjjel, már csak inni, de 2,5 éves koràig sokszor felvolt éjjel is 2-3 órát. 1 hónapja dolgozok, ő ovis. Már jó nagyon társasàgba mindkettőnknek. 2 gyereket akartunk, de én már nem tudom akarok e másikat. Nem akarok ùjra itthon lenni, èjszakàzni stb, ùjra kezdeni az egèszet. Férjem viszont már nagyon akarna, mert 40 éves, én 28. Ùgy beazéltük meg, hogy 1 èvet dolgozok ès utána, de èn lehet kèsőbb se akarok másikat. Neki könnyű, munka után eljàtszik vele, de egèsz nap itthon 2-3 èvet nem tudja milyen. Fèlek ez miatt megromlik a kapcsolatunk.

2018. okt. 5. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
És ha ő maradna majd otthon a picivel?
2018. okt. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Mivel te leszel velük otthon,én úgy gondolom,hogyha nem szeretnéd akkor ne vállalj mág egy gyereket. Sokkal nehezebb két gyerekkel. Én szerettem volna második babát a férjem még jobban. Négy és fél hónapja meg is született imádom mindkettő gyerekünket de nagyon nehéz. A nagyobbik is csak négy éves. Én viszem,hozom az oviból. Persze a babát is viszem magammal nem egyszerű. Az itthoni teendőkről nem is beszélve. Sokszor hullaként zuhanok este az ágyba,persze a.kicsi előbb elalszik mint a nagy. És éjjel is ébred még mindig. Úgyhogy pihenni sem nagyon tudok. Na egy szó mint száz a lényeg,hogy ha nem szeretnéd ne vállald be.
2018. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyot is szoptattam 1 èves koráig. Addig ùgyis nekem.kène
2018. okt. 5. 13:41
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Cseréljünk férjet! Én akarok másodikat,ő meg nem.
2018. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Gabica27 neked mièrt nem akar a pàrod?
2018. okt. 5. 13:43
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Gabica, neked nem 2 van? :O :O



Kérdező, gondolom még csak most mentél vissza dolgozni, teljesen érthető, hogy nem szeretnél 2. gyerekre gondolni jelenleg. Ha később se fogsz akarni is te lennél vele otthon, ne szülj úgy másodikat, hogy nem akarod! Csak szenvedés lenne akkor az egész..

Nálunk 2 van, a harmadikkal vagyunk hasonlóan. Nem szeretnék 3. babát. A férjem is lemondott róla, elfogadta, igazából mást úgyse tud tenni. Én tudom, hogy nem lenne energiám 3. babára és kész.

2018. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Maximálisan meg tudom érteni, hogy nem szeretnél és ezt a ferjednek is meg kéne értenie. Egy gyerekkel is nehéz otthon lenni, nem hogy kettővel.. Inkább örüljön a már meglévő családjának, neked és a fiatoknak vagy ha már annyira akar másodikat, maradjon vele ő otthon. Bár a terhesség, szülés így is rád marad, ami szinten elég megterhelő, de ennyit akkor megtehet, hogy otthon marad ő.
2018. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt nem is irtam, hogy nehèz terhessègem volt. 3 hetet kórházban töltöttem ès utolsò 2 hònapban már feküdnöm kellett. Szülésbe is azt hittem belehalok ùgy fájt, aztán 2 hètig nagyon szenvedtem a gàtmetszès miatt, bár gondolom ez sokunknál igy van. Szülés òta ráadásul nagyon gyakran kell pisilnem ami miatt lehet majd műteni kell ha a gyògyszer nem elèg.
2018. okt. 5. 13:59
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Cseréljünk férjet! :D nekünk is 3évesünk van itthon, cseppet sem könnyű vele, de én nagyon szeretnék neki testvért, a férjem viszont hallani se akar róla. :(
2018. okt. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én se akarok másodikat, mondjuk a férjem sem.

Én amondó vagyok, ha nem akarsz, akkor ne vállalj. Inkább legyen egy egészséges gyereketek, minthogy legyen még egy a férjed kedvéért, aztán ne legyen meg az az érzelmi háttere annak a gyereknek, amire amúgy szüksége volna, de mivel te nem igazán akarod, ezért nem lesz meg neki.

Persze, biztos szeretnéd, ha megszületne, nem arról van szó, de ha egyszer valaki úgy érzi, hogy sem ereje, sem esetleg türelme nincs hozzá, nem tudja elképzelni, hogy minden elölről kezdjen, akkor az úgysem lesz olyan, mintha valaki úgy vállal gyereket, hogy azt tényleg igazán szerette volna.

2018. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!