Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a jó megoldás egy ilyen...

Mi a jó megoldás egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Anyám egy nagyon arrogáns, beképzelt, "mindent tudó" nárcisztikus, aki bármikor megszégyenít mások előtt, és szeret csipkelődni. Kívülről persze tetteti a szentet és az áldozatot magából. Ebből az okból kifolyólag nem tartom vele aktívan a kapcsolatot, nem is szoktunk találkozni, csak a családi ünnepségeken, de legtöbbször ott is másokkal beszélgetek.


Hamarosan lesz egy családi összejövetel, ahol ott lesznek a rokonok. Nagyon tartok attól, hogy nem fogja megállni, hogy belém kössön, szinte biztos, hogy meg fog alázni a többiek előtt, ami elég kellemetlenné teszi a helyzetet. Én nem szeretem a konfliktust, ő viszont folyamatosan keresi, így nem tudom, hogy hogyan kezeljem majd a helyzetet. Hideg fejjel, vagy kiabáljak vissza? Ebből aztán látni fogják a többiek, hogy nem vagyunk nagyon jóban, és anyám pártján fognak állni, mert ő nagyon szeret magából áldozatot csinálni.


Konkrét példák:

- megszégyenít azzal, hogy megemlít pár rossz gyerekkori szokásomat, amiket már kinőttem (persze ez az ő fejében nem egészen egyértelmű).

- nem hagy beszélgetni, mert akármit mondanék belekötne, hogy rosszul látom

- visszasírja mindenki előtt azt a pár dolgot, amiben segített nekem élete során. Ha valaha is adott pénzt, akkor azt fogja mondani, hogy bezzeg mennyit segített nekem, én pedig egy hálátlan dög vagyok.

- úgy fog velem beszélni, mint egy gyerekkel, nem egy felnőtt emberrel.


Hogyan kell ezeket a helyzeteket úgy kezelni, hogy ne legyen dráma? De ugyanakkor el ne is hagyjam magam?


2022. jan. 31. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Huhh. Közös anyánk lenne..? :)

Nincs jó megoldás. Muszáj menned?

2022. jan. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj el. Ne is szólj előtte.
2022. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, mert ritkán látom a családomat, és a covid óta most találkoznánk először. Egyébként mindenki külföldön él, vagy sokat dolgozik.
2022. jan. 31. 17:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ordibálnod, de hideg fejjel és határozottan osszad ki. Vagy ha nagyon pattog említs meg te is valami rémesen kínos eseményt, amit ő csinált. Aztán sétálj el és hagyd ott. A hideg, kimért stílussal nem tudnak mit kezdeni.
2022. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Írd le ezeket, aztán amikor anyád bedobja az egyiket látványosan vedd elő a papírt és olvasd fel. Aztán még a többi pontot is, hogy mi várható, példákkal illusztrálva. Illetve mondd el nekik, hogy most vagy bömbölni fog, vagy néhányukhoz odamenni sajnáltatni magát, hogy ő mennyit tett érted, ő mekkora áldozat, amit többnyire beszopnak az emberek. Nem véletlen, önvédelemből készültél ezzel a performansszal, mert ennyi idősen már kiállsz magadért és soha többet nem hagyod neki, hogy megalázzon se nyilvánosan, se négyszemközt -ahogyan egyébként már nem is vitázol vele, hisz nullához közelít a kontaktusod vele. Köszönöm a figyelmet!
2022. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Átnézel rajta és meg se hallod.
2022. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hideg fejjel, higgadtan, mellékesen, de kíméletlenül szereld le ("Igen, anya, már elmesélted minden évben háromszor, de elfelejted, hogy már kinőttem. Milyen jól áll neked ez az új frizura, Böske néni! Igen, anya, elismerem, hogy emberfeletti teljesítmény volt tőled, hogy annak idején bekötötted a vérző térdemet. Zsuzsi néni, hallom, hogy munkahelyet váltottál? Hova mentél dolgozni?"). Sajnos ha a rokonok vevők az ő manipulációra, akkor nehéz ügyed lesz.

Hosszabb távon azt tudod tenni, hogy a szimpatikusnak és neki kevésbé "bedőlő" rokonokkal külön kapcsolatot próbálsz kiépíteni. Magánban, a családi összejöveteleken kívül.

2022. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

Én mondjuk, ha a "nagycsalád" előtt nyilvánosan megszégyenítene, ott verném pofán.

(Megtörtént, azóta tisztel).

2022. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkozol vele leginkább.
2022. jan. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!