Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a megoldás ebben a...

Mi lehet a megoldás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Apukám és az élettársa (a szüleim elváltak) folyamatosan veszekednek, rapszódikus kapcsolatban élnek. Ha apukám összeveszik az élettársával, a hölgy engem hív fel, és mondja el hogy takarítsam el apukámat a házból. (A hölgy vidéken dolgozik, hétvégente van itthon, apukám itthon él). A saját konfliktusaikat folyamatosan rámterhelik. Apukámnak korábban volt már öngyilkos hajlama, félek, hogyha elfordulnék teljesen tőlük, akkor hasonló történne. A hölgy folyamatos lelki terrorban tartja apukámat, és engem is, mivel a saját konfliktusukat rám terheli. Apukám is hibás, mert sokat hazudik, jelenleg nincs munkája, és iszik.

Legszívesebben egyikőjükkel sem állnék szóba többet, elég volt ez a helyzet, de félek, ha teljesen elfordulok apukám felől, akkor ő még nagyobb depresszoóba esik, és véget vet mindennek. Akkor meg nekem nyílván hatalmas lelkiismeret furdalásom lenne.

Nem tudom mit tegyek, hova forduljak, felnőtt emberek, és nem rajtam keresztül kéne megoldaniuk.



2021. nov. 17. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Mondjad nekik, hogy te nem intézed ezt. Ha meg erősködik, akkor bólogass és ne csinálj semmit. Az a baj, hogy te is be vagy vonva a drámába. Meg kell érteniük, hogy így te nem fogsz ebben játszani.
2021. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Meg kell nekik mondani, hogy intézzék egymás között, ne mindig emiatt kelljen ugrálni.
2021. nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kié a ház ahol élnek?


Mert akinek nincs tulajdona annak szava se nagyon!


Egyébként meg apád, meg a nője is felnőtt emberek, és nem éltek együtt, szóval oldják meg az életüket ezt mond a nőnek, apádtól meg kérdezd, meg hogy bármiben is tudnál e segíteni neki a különköltözésben?


Ha nem, akkor nem.

2021. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
"Engem hagyjatok ki a kapcsolati játékotokból, felnőtt emberek vagytok, intézzétek el egymás közt a megsértősdit/elköltözősdit, én nem szeretnék részt venni ebben."
2021. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Valahogy próbáld meg rávenni őket, hogy elmenjenek egy család terapeutához veled együtt.
2021. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ő életük nem a te problémád. Persze megértem a félelmeidet, de édesapádnak egy szakember kéne nem az, hogy téged terheljenek vele. Én kerek-perec, hogy ez nem az én problémám oldják meg vaalhogy együtt.
2021. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Legszívesebben egyikőjükkel sem állnék szóba többet, elég volt ez a helyzet, de félek, ha teljesen elfordulok apukám felől, akkor ő még nagyobb depresszoóba esik, és véget vet mindennek. Akkor meg nekem nyílván hatalmas lelkiismeret furdalásom lenne."


Adott két, lelkileg súlyosan torzult ember: apukád és élettársa. Oké, hogy apukádat szereted, nem akarod, hogy öngyilkos legyen, de mindenfajta segítés csak addig terjedjen, ami nem veszélyezteti a TE (!!!) lelki egészségedet. És azt igenis veszélyezteti az, ahogyan jelenleg éltek. Vagyis csak apukáddal és csak addig a szintig tarts kapcsolatot, amennyire ez téged lelkileg nem terhel meg túlságosan. Ha meg az élettársa azért felhív, hogy apukádat szapulja, meg téged utasítson, hogy rakd ki a lakásból, nos, a helyedben én egyszerűen kinyomnám a telefont. Hagyjon békén a hülyeségeivel.

Apukádnak segíts értelmes célt és munkát találni az életben, ill. próbáld rávenni, hogy pszichológushoz vagy pszichiáterhez menjen el (már csak az iszákossága miatt is).

2021. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Már miért lenne hölgy apád r-ibanca???
2021. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!