Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez miért van és mit kéne tennem?

Ez miért van és mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
22 éves nő vagyok, párommal van egy kislányunk (4 éves) és páromnak van egy bátyja, náluk szintén van egy kisgyerek (2 éves kisfiú). Párom testvérnek a párja, mióta csak megszületett a kisfiuk egyfolytában féltékenykedik, hogy az anyós "többet foglalkozik" a mi lányunkkal mint az ő fiukkal.. Eközben ez nem így van, anyósunk ha egyiküknek ajándékot vesz valamilyen alkalomra, akkor a másiknak is vesz. Mindkét unokáját ugyanúgy nagyon szereti. Számomra felfoghatatlan, hogy miért kell versengeni vagy nem is tudom mi akar ez lenni. Ha anyósomnál alszik a kisfiú, akkor én mindig átfutok, (két saroknyira lakunk az anyostol) hogy megszeretgessem azt a kisgyereket és örülök hogy ott van, de ha a mi lányunk alszik az anyósnál akkor párom bátyjának a párja már féltékenykedik és nem tetszik neki.... És ez engem nagyon bánt, mert ez olyan mintha sajnálná a szeretetet a kislányomtól holott én meg örülök ha a kisfiú alszik itt és nem pedig megsértődök... Van valaki hasonló helyzetben?? Ez normális dolog? Érdekelnének tapasztalatok

2022. febr. 15. 23:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem normális. Nem tudsz tenni semmit.
2022. febr. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A gyerekem köszöni szépen jól van és boldog, én pedig sajnállak téged..

Köszi választ a kérdésemre

2022. febr. 16. 00:31
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

18 évesen szült, nincs semmi elbaxva ha szeretetben nevelik a gyereket.


Amúgy meg nem kell vele foglalkozni, ha féltékeny hát féltény, a saját baja.

2022. febr. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled :) szeretetben él és boldog is, szóval nem is értem miert kaptam ekkora nyaklevest a 2-estől :D...


Az a baj, hogy nem teljesen az ő baja, mert az ilyen kis kitörései miatt elég kínos lesz már egy családi összejövetel, a drámát meg nem bírom.. Azért próbálom erre valami megoldást találni

2022. febr. 16. 00:54
 5/14 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
100%

Saját magát minősíti a viselkedésével. A gyerekekkel való ellenségeskedés hátterében gyakran szülői rivalizálás áll. Egy szülőnek mi a gyenge ponjta? A gyermek, tehát azzal lehet a legjobban bántani őt. Lehet baja veled? Szebbnek, okosabbnak, csinosabbnak, sikeresebbnek gondolhat?


Más lehetőséget is nézzünk meg azért. Ki került előbb a családba, te vagy ő? Ha ő volt az első, akkor féltheti a helyét és azt gondolja, kevesebb szeretet és törődés jut neki és a fiának azzal, ha anyós másokkal is foglalkozik. Meny-meny, unoka-unoka, egymás mellett helyezkedtek el. Valószínűleg otthonról is hoz valami problémát. Például nem kapott megfelelő anyai szeretetet és a párod anyukájától megkapja.


Ha ez sem talált, akkor előfordulhat, hogy a testvéreknél vélt felfedezni különbséget, hogy esetleg a te párodat jobban szeretik, mint az övét vagy többet kapott egész életében, jobban támogatták vagy bármi és ezért a párod nem a kedvence, de neki nem fogja mondani, így inkább belekeveri a gyerekeket a dologba.


Nem hiszem, hogy te tudsz ezen változtatni, szerintem ha nyitnál felé, csak felbosszantanád vele és provokálásnak venné és generálna belőle egy nagyobb feszkót. Anyósodnak kellene megértetni vele, hogy attól még, hogy ti is vagytok neki, nem fog elfordulni tőlük.

2022. febr. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon is igazad lehet! Elgondolkoztam és amit az elején írtál az teljesen igaz, mikor nálunk már megvolt a gyerek, náluk meg még nem, még akkor is féltékenykedett, csak akkor azt vetette anyósunk szeme alá, hogy velem úgy tűnik jobban kijön mint vele..

Én már lassan 9 éve vagyok a családban, ő 4 éve. Engem ő sosem zavart, szimpatikus volt az elején, semmivel se bántottam. Volt egy időszak is mikor egész jóban voltunk, aztán mikor náluk is gyerek lett ez a dolog megint megfordult.

Anyósom tényleg szót tudna érteni vele, csak ő maga is kezd néha belefáradni ebbe, mert már rengetegszer mondta neki, hogy ő nem tesz köztünk különbséget. De a csaj annyira ráfeszül a dologra, hogy végül mindig bemagyarázza magának az ellenkezőjét

2022. febr. 16. 07:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod ne a csajnál védekezzen hanem szóljon a fiának, hogy igazítson az asszonyon. Ha a nője nem tudja értelmezni a valóságot az ne másoknak okozzon folyamatosan kellemetlenséget. Nem hinnéd, de hosszú évek alatt az ilyen libák egy egész családot tudnak szétdarálni ha a kedves férje van akkora veréb, hogy nem akarja észrevenni ki a csaj valójában. Neki nem tűnik fel, mit művel ez a nő?
2022. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Párom tesojaval az a helyzet, hogy sosem volt szerencséje nők terén és mindig olyat fogott ki akivel rácseszett, most is ez a helyzet, csak későn vette észre hogy milyen is ez a csaj, mert nagyon későn mutatta ki a foga fehérjét és mire észbekapott arra már megszületett a gyerekük.. Csípem a sógoromat és valahol sajnálom is amiért ilyen szerencsétlen nőket talál, de ő maga is kicsit szerencsétlen és rossz emberismerő. Azon a csajon meg igazítani már nem nagyon tud.
2022. febr. 16. 11:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a királylány megnyerte a csatát. Hallgathatjátok a hisztit az idők végezetéig. Vagy míg meg nem unjátok, és valaki elkezd többé nem részt venni a családi összejöveteleken. Mert mindent azért nem "kell" elviselni.
2022. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, attól félek neked lesz igazad és ez még sokáig így fog menni...

Először én leszek az a személy aki elkezdi kihagyni a családi összejöveteleket és az van, hogy jó érzés lesz. Szerintem se muszáj olyan találkozóra elmenni ahol úgy érzed csak fáraszt egykét ember ráadásul a kamu bájcsevej a felszínes beszélgetések...

2022. febr. 16. 12:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!