Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan dolgozzam fel?

Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

13 éves voltam, amikor apa meghalt, most 27 éves nő vagyok. Apát nagyon szerettem, én és a húgom is, de nagyon keveset lehettünk együtt. 5 éves voltam, mikor elváltak anyámmal, a maradék 8 évben kéthetente láttam egy hétvégére, akkor mentünk hozzá. Anya egész életemben ellene hangolt minket, anya nagyon bántalmazó, gonosz személyiség, csak magával törődött mindig. Sajnos azt vettem észre, hogy apával kapcsolatban sokkal kevesebb dologra emlékszem, mint a húgom, ő alig 2 évvel fiatalabb tőlem. Apa nagyon hirtelen, 2 hónap leforgása alatt halt meg, 41 évesen egy nagyon agresszív rák fajtában. Mamával, az ő anyukájával szoktunk beszélni róla, aki szintén belerokkant a fia elvesztésébe, 10 év alatt kb 30 évet öregedett szegény, pedig ő is még viszonylag fiatal, 75 éves.

Nagynéném, apa húga egyáltalán nem beszél a batyjarol, szerintem próbálja ő is elnyomni magában az érzéseket. A feldolgozasban nem segít, hogy a párommal az apa halálának 3. évfordulóján jöttünk össze (nem volt tervezett) és tudom hogy ők ketten annyira megértenék egymást, annyira jól kijönnének. Mindig amikor erre gondolok, szinte elsirom magam. Jártam 2 pszichológusnál is, és betartom amiket beszélünk, mégsem enyhül a fájdalom. Mit tudnék tenni? Nagyon gyakran azt álmodom, hogy apa még él, és álmomban örülök, hogy valami csoda folytán mégsem halt meg. Talán nincs jó tanács, de mégis jó volt kiírni magamból. A párommal szóltunk ezekről beszélni, de nem szoktam erőltetni, mert ő az anyukáját veszítette el 7 éves korában. Őrajta azt látom, hogy próbálja elnyomni ezt magában, így ha ő nem hozza fel a szülő elvesztését, nem szoktam erőltetni.

Mikor lesz jobb? Örök életemre ilyen szomorkodó leszek?



2022. ápr. 4. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%
Szakember esetleg? Pszichologus, hátha segítene kicsit.
2022. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1-es, kettőnél is voltam már, és nem lett jobb.
2022. ápr. 4. 21:56
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Ha hiszel az alternatív gyógyászatban, akkor, Acces bars kezelésnek nézz utána, segít az elengedésben.
2022. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Isten nyugosztalja, borzasztóak ezek a betegségek... És ilyen fiatalon! Hihetetlen trauma, nem csodálom, hogy ennyire kihatott az életedre.


Őszinte leszek, én egyre kevésbé hiszek ebben "az idő majd segít" mantrában. Engem az apai nagymamám halála tört meg olyan szinten (hirtelen ment el, kerek egy hét leforgása alatt, és egy hihetetlen energikus, modern felfogású, ápolásra percig sem szoruló idős hölgy volt). Ő állt hozzám toronymagasan a legközelebb az egész családban, olyan volt, mintha ikrek lettünk volna jó nagy korkülönbséggel. Valahogy semmi sem olyan azóta... Személy szerint nem azt érzem, hogy a gyász akadt volna el, hanem azt, hogy konkrétan elveszett a másik felem, a személyiségem 50%-a egyszerre csak eltűnt a semmibe (tényleg hihetetlen szoros kapcsolatban voltunk, anyuék bántottak is miatta mindig). Voltam pszichológusnál ezzel a dologgal is, de nekem sem ért sokat. A lakásában nem érzem jól magam, a tárgyak nem jelentenek nekem sokat (pszichológus ötlete volt, hogy vigyek magammal valami személyeset tőle), a sírja sem kelt bennem semmi érzést, egyszerűen azt érzem, hogy nincs ott, az csak egy megmunkált kő. Nem tudok mit kezdeni ezzel az egésszel. Őszintén szólva fogalmam sincs, mit lehet ezzel kezdeni. Nekem az segítene, ha valaki garantálná 10000%-ig, hogy ahol van, ott jól van és fogunk még találkozni. Talán akkor tudnék mozdulni én is, addig is marad ez az átkozott se kiköpni, se lenyelni a szitut felállás...

2022. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
4-es, borzasztóan sajnálom, osztozom a fájdalmadban. Nekem is óriási megnyugvást adna, ha biztosan tudnám, hogy talalkozni fogok apával, ha lejár az időm. Addig meg csak a spekuláció marad.
2022. ápr. 4. 22:57
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Köszönöm szépen, kedves vagy! Én is osztozom a fájdalmadban, főleg, hogy te már annyira fiatalon és a halálnak olyan kegyetlen arcával találkoztál. Kívánom én is, hogy teljesüljön mindkettőnk álma végül! Ez lenne az egyetlen és igazi megoldás ezekre a traumákra. Annyira igazságtalan, hogy egyedül a halál biztos az életben, de ténylegesen jóformán semmit sem tudunk róla garantáltan. :/
2022. ápr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
81%
Biztos lehetsz benne, hogy az emberek tovább élnek, miután meghalnak. Nem élhetünk a Földön örökké, az igazi élet csak utána kezdődik. Szóval majd találkozhattok.
2022. ápr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Én 13 éves voltam mikor anyu meghalt. 50 vagyok, ha délután lefekszem pihenni, van, hogy 3/4 5 körül arra riadok fel, hogy mindjárt megjön anyu...

4-ig dolgozott mindig...

Szóval, szerintem aki fiatalon veszíti el a szülőjét, abban ez örökre nyomot hagy. Nem éltük le velük azt a teljes életet, amit kellett volna, nem kaptunk meg tőlük mindent, amit adni akartak nekünk, és mi sem adtunk meg nekik mindent, amit megadhattunk volna, ha az időskort megélik. Ezért szerintem örökre megmarad bennünk egy hiányérzet. Az első nyelvvizsgámnál, az érettségin, a diplomám átvételekor, az első lakásomba beköltözéskor, az első gyermekemnél mindig ott volt bennem, hogy bárcsak anyu láthatná, bárcsak megköszönhetném neki, hogy segített ezt elérni.

Szerintem ez a fájdalom soha nem múlik el.

Jobb lesz valamivel, de nem áltatlak azzal, hogy teljesen el fog múlni.

2022. ápr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8-as, ahogy olvastam a soraidat, újra kellett kezdenem többször is, mert fátyolos lett a szemem.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen fiatalon elment anyukád. Feldolgoztad már, vagy hozzászoktál a hiányához? Vagy ezek szerint nálad megmaradtaza semmivel sem pótolható hiány. 😢

2022. ápr. 5. 00:14
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Hát, feldolgozni nem dolgoztam fel, de valahogy megbékéltem vele. A részemmé vált ez a hiány, az életem meg a személyiségem részévé. De nem múlt el, korántsem.
2022. ápr. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!