Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyagi kérdés, ti mit tennétek...

Anyagi kérdés, ti mit tennétek? Elmennétek a ballagásra?

Figyelt kérdés

Sogoromék üres kézzel jöttek hozzánk babát látogatni.

Nekik két iskolás gyerekük van, akiknek minden évben névnap, születésnap, karácsony alkalmából 10-20 ezer Ft értékben adtunk ajándékot.

Nagyon rosszul esett, bevallom. Nekünk első és valószínűleg egyetlen baba.


Utána viszont az volt a pláne, hogy a nagyobbik lány általános iskolai ballagására meghívtak, és utaltak rá, hogy nem kell ajándék, hanem inkább adjuk oda készpénzben amit gondolunk, mert számítógépre gyűjt a gyerek.


Szívem szerint el se mennék.


Ti mit gondoltok?



2022. ápr. 25. 16:33
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
92%
Pfff.... most akkor utaltak hogy ti adjátok oda azt a pénzt ha jól értem? Vegyék meg a gépet a szüleik. Én ugyan el nem mennék.
2022. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:

Igen, finoman utaltak rá, hogy amit vinnénk a lánynak, annak az árát vigyük. Ez nem is volna baj, sok gyerek can aki ilyenkor már a pénznek örül, mert gyűjt valamire.

Magamtól is pénzt adtam volna ilyen eseményre.

De azután, hogy ők szó szerint üres kézzel jöttek el babát látogatni, nekem nem nagyon van kedvem vinni bármit is.

Viszont a lányokat meg kedvelem…..

2022. ápr. 25. 16:41
 3/56 anonim ***** válasza:
33%
Rettentő anyagiasak a sógorodék, meg te is.
2022. ápr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
97%

Jó bunkók, azért ha mást nem, egy csörgőt meg valami apróságot szoktak vinni, igazán nem nagy összeg.

Én se mennék.

2022. ápr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé madárnak néznek benneteket. Én nem mennék. Kapna postán egy képeslapot a lányzó, szép üdvözlő szavakkal, ennyike.
2022. ápr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
90%

3-as, ő miért anyagias???

A szomszédba nem lett volna pofám üres kézzel átmenni babanézőbe. (Pedig "csak" szomszéd, a kapuban ha összefutunk, mosolyogva köszönünk.)

Nem hogy testvér újszülött gyerekének.

2022. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, értem, hogy szereted a lányt.

Csak az a baj, hogy ha elmentek, odaadjátok a pénzt, akkor lényegében nekik az fog lejönni, hogy így minden a legnagyobb rendben van, és így helyes. Holott baromira nem:(

2022. ápr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos nem tudtok menni, mert a baba olyan sokba került, hogy a ballagás már nem fér bele.
2022. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
24%

skót egy família


egytől egyig

2022. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim válasza:
90%

Túlgondolod.

Menjetek, de üres kézzel.

2022. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!