Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A férjem bátyja és a felesége...

A férjem bátyja és a felesége a kislányunk keresztszülei, viszont most válni készülnek. Hogy magyarázzuk meg a kislányunknak, hogy miért nem jön már a keresztanyja?

Figyelt kérdés
Még csak 1 hónapja élnek külön,de a kislányom hiányolja a volt sógornőmet. A hónap végén pedig lesz a születésnapja és mindenképpen szeretné ha ott lenne a keresztanyu. De ez nem megoldható, mivel haraggal mentek szét a sógorral és nagyon el van mérgesedve közöttük a viszony, de a lányom ebből még semmit nem ért, 6 éves lesz csak. Hogy magyarázzuk el neki ogy mi a helyzet?

2022. júl. 10. 18:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%
Elsősorban a kereszanyával kellene beszélni,hogy ő mit szeretne. Tartaná-e a kapcsolatot a kislánnyal továbbra is,vagy teljesen független akar lenni a családtól. Mert ugye,most hiába mondassz a gyereknek bármit is,ha a keresztanya másképp gondolja,akkor csak ártassz neki. Tehát ha vele beszéltél,utána beszélj a gyerekkel.
2022. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
13%
Kb. ennyi idősen kezdtem én is találkozni a világ szar dolgaival, és hát pár évig még tarthatott volna az a gyerekkor, szóval... szerintem semmit ne mondjatok el neki; de ha ennyire jóban vannak, akkor meg keresztanyu elmehet hozzátok külön.
2022. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy azért nem értem, mert ez az egész keresztszülőség túl keresztény nekem, de nem értem, miért ne jöhetne már soha többé a keresztanyja. Azt gondolnám, hogy ez egy nagy elköteleződés.
2022. júl. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%

Beszéltetek ti egyáltalán vele?

Oké, elválnak, már nem a rokonotok. De a gyereknek attól még keresztanyja maradhat. Ha megkérnétek, hogy külön látogassa és ragaszkodik a gyerekhez, lehet benne lenne, max nem a gyerek szülinapján megy hozzátok, hanem másnap.

Csak az nehéz, amit ti azzá tesztek.

2022. júl. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
97%
Külön is látogathatják nem?
2022. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A kettőnek sok köze nincs. Attól még a kislányod keresztanyukája marad, ugyanúgy mehet hozzátok külön. Ha a szülinapra nem is, mert inkább a férjed testévere menne és nem akartok veszekedést de máskor bármikor, sőt fel is köszöntheti a lányodat.
2022. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
83%
Mi akárhány évesek voltunk ha elvált emberek kapcsán feszegettük miért nincsenek együtt mikor korábban együtt voltak akkor jól kikaptunk és többet nem érdeklődtünk
2022. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az embereket,vannak nagyon fura családok.

Értem én,hogy külön mentek de ti attól nem vagytok haragban...

Miért ne látogathatná meg ha szeretné?

2022. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!