Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire alap dolgok ezek egy...

Mennyire alap dolgok ezek egy esküvő szervezésnél, ahol idősek is vannak?

Figyelt kérdés

Pl. hogy segítség nélkül el tudjon jutni wc-re, legyen légkondi ha nyárra szervezik, legyen megszervezve, hogy 80+ éves emberek hogyan jutnak oda és utána haza.


Ezek csak nekem tűnnek alap dolgoknak? Mert már a harmadik olyan esküvőn leszek, ahol nem figyelnek ilyesmire és engem rettenetesen zavar, hogy ennyire bunkók a házasulandó párok (mi figyeltünk ilyenekre, mikor mi szerveztük).


2022. júl. 20. 07:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/110 anonim ***** válasza:
97%

Hát igazából meg nem voltam olyan esküvőn, ahol ne lett volna erre megoldás, de az biztos, hogy nem volt elsődleges szempont.

De igen, ma az esküvő elsősorban nem közösségi esemény hanem a pár bulija.

2022. júl. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/110 anonim ***** válasza:
94%
Az oda és hazajutásuk mondjuk nem csak a házasulandó pár feladata, de igen a többire figyelni kellene. De nem feltétlen gondolom hogy bunkóságból nem figyeltek, egyszerüen csak nem jutott eszükbe.
2022. júl. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/110 anonim ***** válasza:
98%

Elvileg a mindenkinek hozzáférhetö WC alap, nem csak az idösebbek miatt, hanem esetleg más rosszul mozgó személyekre való tekintettel is.

A légkondi mostanában már eléggé alap, de éppen az idösek még úgy nöttek fel, meg élték le az életüket, hogy nincs ilyen.

Az oda-meg vissza közlekedést a vendégek maguk szokták megoldani, ez nem az ifjú pár feladata.

2022. júl. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/110 A kérdező kommentje:
#1 Nekem is ez tűnt fel :) Amúgy szerintem azért illik 80+-os rokonok esetén legalább azt tisztázni, hogy ki fogja szervezni az oda-visszajutást, hisz ő nem tudja megoldani, és az illetőt megkérdezni, hogy tudja-e vállalni.
2022. júl. 20. 08:06
 5/110 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk ezek közül egyik sem az idősek sajatja. Wc mindenütt van, külön figyelni max mozgássérült miatt kellene. Legkondit én pl nem bírom, ha az én esküvőm lenne, ott épp nem lenne. Az oda jutás haza jutás kérdést nem értem, azt nem a hazasulandok dolga megoldani. Kivétel ebből mondjuk az, amikor pl én külföldön házasodtam, mert itt élek, evidens volt hogy én oldom meg anyám meg a húgom utazását. Egy országon vagy városon belül ez nem az én dolgom lett volna.
2022. júl. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/110 anonim ***** válasza:
89%

"Amúgy szerintem azért illik 80+-os rokonok esetén legalább azt tisztázni, hogy ki fogja szervezni az oda-visszajutást, hisz ő nem tudja megoldani, és az illetőt megkérdezni, hogy tudja-e vállalni."


Aztán miért ne tudná megoldani? Értelmi fogyatékos? Ha nem az, akkor tisztában vele, hogy van busz, vonat, taxi, illetve az esküvőn való résztvétel sem kotelezo

2022. júl. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/110 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ez része a szervezésnek, illik rá odafigyelni a tervezésnél, ahogy a kisgyerekes vendégek sajátos igényeire is.


Nyilván nem kell mindent személyesen az ifjú párnak megoldani, de ezek előre tervezhető dolgok, és be lehet vonni az agilis rokonokat ezekbe. Mi egy 140 fős esküvőt szerveztünk szállással és országos logisztikával, idősekkel, gyerekekkel és minden földi jóval (nagy a család), és mindenki lelkesen segített, még boldog is volt, hogy van egy kis feladata.

2022. júl. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/110 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg nem a feladata a párnak.
2022. júl. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/110 anonim ***** válasza:
98%

Hát nem tudom, abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy a dédim 86 éves volt az esküvömön.

Szerencsére külön wc-re nem volt szüksége. És mire mi eljutottunk volna odáig hogy a dédit ki mikor hozza, ő már felhívta az unokaöcsémet és lebeszélte vele mindent, mert "mi ne vele foglalkozzunk, van nekünk dolgunk"

2022. júl. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/110 anonim ***** válasza:
75%

"...mindenki lelkesen segített, még boldog is volt, hogy van egy kis feladata."


Meghívott vendégként ne legyen már senkinek feladata, bakker

2022. júl. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!