Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Hogyan kell belekezdeni egy...

Hogyan kell belekezdeni egy esküvő megtervezésébe?

Figyelt kérdés

Gondolok itt helyszíntől kezdve a vendégekig.Kit illik és kit kell meghívni?

Ruhát varratni szeretnék mert az izlésemnek megfelelőt sem láttam sehol.Mikor kell kezdeni megvarratni?Mennyi időbe telik?

Nem akarok hagyományos esküvőt egyik félről sem vagyunk annyira jóban a rokonokkal.Párom nem tartja a kapcsolatot a szüleivel ezért nem akarunk nagycsaládos lagzit,sajnálnám ha elbucsuztatnának a szüleimtől neki pedig nem lenne ott senkije.

Milyen ételeket szolgáljanak fel?Legjobb barátnőm vegetáriánus.

Svédasztalos esküvővel tapasztalatok?

Esküvői ruha:Mennyire elfogadott ha egy egyszerű letisztult hófehér ruhának fekete szallag van a derekán?

Tudom az idősebb rokonok majd megszólják de szeretném ha olyan lenne az esküvő mint ahogy megállmodtam.

Ti kötöttetek kompromisszumot az esküvőtökkel kapcsolatban pl a rokonság miatt?

Példának okáért olyanra gondolok,hogy legyen a torta csokis mert azt sokan szeretik,legyen a ruha hófehér mert a nagama majd megbotránykozik ha tört fehér,hozza a gyűrűket a rokon gyereke mert az úgy cuki.

Pl én nem akarok kis menyasszonyi ruhában futkározó gyerekeket,lehet furcsa vagyok de nekem ez nem jön be és a páromnak sem.

Vonatozni mert az a hagyomány meg seprűt ugrani,tányért törni stb.

Nálatok ez hogy volt?


Ha leszólni akarsz lécci ne is írj.Tudom,hogy fura vagyok ilyen téren de nem állok be a sorba csak mert hagyomány.



2020. okt. 5. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Helyszín: ami nektek tetszik. Vártól kezdve tavi esküvőig szinte minden. Max időjárástól függ.

Azt illik és azt kell meghívni, akit akartok! Ha csak a tanúkat akarjátok akkor csak ők lesznek. Ha a fél világot akkor hajrá.

Az ruha 2-5 hónap (de ez sok mindentől függ!).

Felszolgálni meg rengeteg lehetőség van. A legegyszerűbb ha írtok egy étteremnek és kértek A, B és C menüt. Vagy külön kiírni, hogy vannak más igényűek (vega, vegetáriánus, allergiás stb).

Az, hogy mennyire elfogadott nem fontos, ha a te esküvőd. Viseld azt ami jól esik! :)



Ui. Sok boldogságot =)

2020. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ és a jókivánságot.
2020. okt. 5. 20:56
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

Nincs egyetlen barátnőd se, akitől közvetlen tippeket kaphatnál??

Soha nem voltál még esküvőn?

2020. okt. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem akartok nagycsaládos esküvőt, hogyan kerülnek oda az idősebb rokonok akik megszólnak??


Kicsit összevisszának tűnik a koncepció...

2020. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2020. okt. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Van már app is!

[link]

2020. okt. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy kicsit önző módon szerveztük a mi esküvőnket. Mivel férjem nem az a szerepelni vágyós típus, a megalázó játékokat kihagytuk, hiába szórakoztató a vendégek egy részének. Egyikünk se szeret táncolni, ezért nem volt élőzene, táncparkett. Sőt, tulajdonképpen lagzi sem.

A ruhámat varrattam, pont nem érdekelt, hogy kinek fog tetszeni (a férjemen és rajtam kívül), bár a klasszikustól leginkább annyiban tért el, hogy rövid volt.

Tulajdonképpen egy ebéd volt, plusz utána még jó néhány órára mienk volt a helyszín, lehetett jókat beszélgetni.

Az ebédnél a vega kérdést úgy oldottuk meg, hogy neki egy külön tálon kértük az ebédet, hogy véletlenül se érintkezzen hússal. (A "normál" tálon is volt húsmentes étel)

A visszajelzések alapján jól érezték magukat a meghívottak, nagyon kis százalékuk hiányolta a klasszikus lagzit, a nagy része külön örült hogy nem volt ilyen :)


Szóval beszéljétek meg pároddal, hogy ki mit szeretne, és csak annak megfelelően, ne másnak akarjatok megfelelni.

Helyszínnél én pl olyat szerettem volna, ami zöld, esetleg van vmi tó. Párom olyat, ami nincs messze Pesttől. Beírtam a google-ba hogy Budapest zöld esküvő helyszín, és itt néztem körül.

Ruhához keress varrónőt, egyeztess vele hogy milyen igényeid vannak, és azt mennyi idő alatt tudja megvalósítani (az enyém 3 nap alatt készült el, nagyon jó lett, de hát a jó ismerettség...)

Sok boldogságot!

2020. okt. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Én most voltam egy lagziban ahol a zenét egy Dj biztosította, aki nagyon jól helyettesítette a vőfélyt is. Totál modern, gördülékeny módon ment le az este. Amit kértek a barátaim, annak figyelembevételével vezényelte le az esküvői eseményeket. Cocktail esküvő Dj a neve, legalábbis a google-ban így találtam meg.
2020. okt. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a legeslegfontosabb kérdést kell LEGELŐSZÖR tisztázni: mennyi pénzetek van rá, vagy mennyit szántok erre.


Minden további lépés ennek függvénye.


jótanács: nagyívben tojjál arra, hogy ki mit fog szólni bármihez. Akár a ruhádhoz, akár a menühöz, bármihez!


Ez a te napod, csak az a fontos, hogy neked legyen tökéletes minden.

2020. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok a kérdés, sztem erre egy válasz van, amit írtak már előttem is: mindent csináljatok úgy, ahogy ti szeretnétek :)


Viszont van néhány gyakorlati dolog, ami sztem hasznos lehet a szervezés során, mi most vagyunk benne a szervezésben (jövő április), és érdemes rá odafigyelni:

- Döntsétek el, mi a minimum és maximum költség, amit az esküvőtökre szántok. Nálunk volt egy kiindulópont, de már most kb 10%-kal magasabb lesz a végösszeg, az esküvős szolgáltatók nagyon drágák.

- Mérlegeljétek, hogy mekkora arányban vagytok hajlandóak sajátkezűleg előkészíteni dolgokat (pl dekor, süti, meghívó), mert ez sok időt és energiát igényel, viszont a költségekből lehet faragni.

- A helyszínválasztásnál tényleg próbáljatok meg minden apróságra rákérdezni, mert rengeteg rejtett költség lehet, főleg italfogyasztás terén. Az alkoholt mérjétek fel, hogy mennyire iszik a násznép, mert ettől függően többféle megoldás lehet, többféle árazással.

- Olyan helyszínt válasszatok, ahová könnyen megoldható az eljutás és nagyjabol jo helyen van a násznép szempontjából, különben lehet lemorzsolódás.

- Kajánál minden típusú szervírozásnak megvan az előnye és hátránya, a svédasztal drágább szokott lenni (legalábbis mi drágább ajánlatokat kaptunk, mint pl tálszervizrem), cserébe mindenki szabadon válogathat.

- Minden esküvői szolgáltatóval kössetek szerződést, és soha ne előleget, hanem foglalót fizessetek mindenkinek. Kérjetek referenciát és csekkoljátok a vállalkozás hátterét, mert sok a buktató.

2020. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!