Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi a menete a polgári esküvő...

Mi a menete a polgári esküvő szervezésének?

Figyelt kérdés

Külső helyszínen tartanánk, de mi a teendő, ha a helyi anyakönyvvezgők mind foglaltak aznap?

Bárhonnan hívhatunk ki oda anyakönyvvezetőt?

A külső helyszí regisztrált, tehát ezzel nem lenne gond.


2021. márc. 2. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem fognak kimenni. De persze próbálkozhatsz.


Van olyan is, hogy előtte összeházasodtok csak a tanúk előtt és a helyszínre meg hívtok valakit aki eljátssza a szertartást. Velük több dolgot lehet.

2021. márc. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
2 tanu lehet max, és nem hiszem hogy külső helyszín megengedett
2021. márc. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Külső helyszín megengedett (a korlározások miatt lehet, hogy most nem, de augusztusban talán már újra)
2021. márc. 2. 07:05
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Mondom, most nem, azt írtam. Januárban volt az esküvőm, tudom. És maximum 2 tanú. De a hivatallal beszélj ha nem tiszta valami.
2021. márc. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy külső helyszínre csak a területileg illetékes anyakönyvvezető(k) megy ki.

Tehát vagy néztek egy másik napot.

Vagy néztek egy másik helyszínt, ami más településhez tartozik.

2021. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Hogyne menne ki helyszínre. Több ilyen esküvőn is voltam (korona előtt, most gondolom szigorúbb)
2021. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 5-ös mondja

Illetve annyit hozzá tennék 3. lehetőségként, hogy az is lehet h aznap és azon a helyszínen tartotok egy kamu esküvőt szertartás vezetővel, egy másik napon meg bementek 2 tanúval az anyakönyvvezetőhöz aláírni a papírokat

2021. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Még olyan kérdésem lenne, hogy ma beszéltem az illetékes járási hivatallal és említette, hogy a személyes találkozóra vigyünk magunkkal egy nyilatkozatot, amelyen szerepel, hogy kvázi mindkettem szeretnénk a házasságot.

Ehhez van külön formanyomtatvány? Neten nem találtam.


Egyébként úgy van, ahogy írtátok és augusztusra be is jegyzett "ceruzával" a külső helyszín megjelölésével.

2021. márc. 3. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk semmi ilyen nyilatkozat nem kellett.. előtte amikor egyeztettük az időpontot meg engedélyt kértünk, akkor kellett aláírni egy ilyesmit, de ennyi.
2021. márc. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!