Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan haragszik rám a...

Jogosan haragszik rám a hugom, amiért nem vigyázom a kislányára?

Figyelt kérdés
A hugommal hetek óta nem beszélünk, mert a nyári szünet elején megkérdezte, hogy vigyáznék-e az elsős kislányára ezidő alatt. Tanár vagyok. Július 4. és augusztus 22. között itthon vagyok és kitalálta, hogy mivel én úgy sem dolgozom, ezért erre a hat hétre "lepasszolná" nekem, mert a gyerek felügyeletét nem tudják megoldani a férjével, a táborokat meg nem tudják kifizetni. Én egész évben tanítok, felügyelek, gyereket nevelek és ezidő alatt tényleg pihenni szeretnék, emiatt nem vállaltam. Azóta nem hajlandó beszélni velem és közös ismerősöktől hallom vissza, hogy minden önző szemétnek elmond. Szerintetek jogosan haragszik rám?
2022. júl. 21. 18:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/167 anonim ***** válasza:
4%
Jogos.
2022. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/167 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Értelmesék úgy vállalnak gyereket hogy felmérik, lesz egyszer óvodás és iskolás is a gyerek és meg kell oldani a felügyeletét. (nem úgy hogy valaki nyakába sózzuk ingyen)
2022. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/167 anonim ***** válasza:
90%

#1

Nem jogos. Ugyanis az anya lepasszolta a lányt a nővérének, aztán rágalmazza őt mert nem vállalta el a "kérést".

2022. júl. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/167 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem jogos. Nem rendelkezünk senki idejével, akár munkanélküli, akár háztartásbeli, akár szabadságon van.

Megkérdezte, nem vállaltad, keres más lehetőséget.

Ha puffog, minden egyes nap szabadsága esetén kérdezd meg, átvitte-e magához a szomszéd gyerekét, hiszen nem dolgozik.

Mondjuk én 1 hetet azért felajánlottam volna, mert nem vadidegenről van szó, hanem a rokonomról.

2022. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/167 anonim ***** válasza:
95%
Soha eszembe nem jutott a testvérem nyakába varrni a gyerekemet egy napra se, nemhogy nyári szünetre.. Jó ég. Dehogy haragszik jogosan.
2022. júl. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/167 anonim ***** válasza:
89%
Én senkinek a gyerekét sem vállalnám el egy percre sem. Nem is értem, hogy kérhetnek ilyet. Egy gyerek 1 másodperc alatt csinálhat akkora bajt, hogy belehalhat, akkor meg persze én vagyok a spermium és mehetek börtönbe, ahol még külön meg is fognak kínozni és kinyírnak. Aha, na köszi, mindenképpen.
2022. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/167 anonim ***** válasza:
55%

Jajmár, kedves kolléganő!... Nem mindegy, hogy "jogosan" vagy nem "jogosan"? Haragszik és kész. Az az ő baja.

A te dolgod az, hogy kipihend magad. Meg persze azért az is dolgod, hogy ápold a kapcsolatot a családoddal, és ennek keretében meggondold azt is, hogy belefér-e az életedbe, hogy időnként egy ideig pesztráld a kislánykát - na de nem úgy, hogy majd a nővéred eldönti, hogy neked mikor, mennyi időre lenne jó! Álljon már meg a nászmenet!


Tanulj meg végre nemet mondani, mégpedig lelkiismeretfurdalás nélkül (nem csak és nem is elsősorban a családodnak, de most épp rajtuk tudod gyakorolni...), különben a tanítást se fogod sokáig bírni, pedig nagy szükség van rád!

2022. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/167 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy jogos, nem vagy ingyen bébicsősz. A jó qrva nénikéjét alapozzon más szabadidejére, úgy kellett volna gyereket vállalni, hogy ezt lehetett tudni akkor is. Egyébként rengeteg iskola tart ingyenes vagy olcsó “gyerekmegőrző” napközis táborokat, érdeklődjenek róla a gyerek sulijánál.


Sajnos itt az eredménye a tanárok ellen való hergelésnek.

2022. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/167 anonim ***** válasza:
24%

Nem jogos.

De - ha nem is hat hétre - egyáltalán nem vállalod el az unokahúgodat? Mert az kompromisszum lenne, ha nálad lenne kvázi nyaralni egy hetet, pár napot... ami neked elfogadható. Azért, feltételezhetően, szereted az unokahúgodat.

A hat hét mindenképpen teljesen túlzás lenne, ilyet nem is értem, hogyan lehet elvárni.

Illetve esetleg te is adnál hozzá a táborához, ha megteheted?


Legalábbis én szintén gyerektelen felnőtt nőként egy szintén elsős kis unokahúggal mind a kettőt teszem: fizettem neki tábort, és sokat is van velem. De nem hat hétig egyhuzamban, azt el sem vállalnám.

2022. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/167 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy jogos, mondjuk heti 1-2 nap beleferne, ha tesom gyerekrol lenne szo es raernek, de egesz szunetben kösz nem, akarmilyen jo a kapcsolatunk meg szeretem az unokaocsem/hugom. Ezt egy intelligens ember belatja es felfogja.
2022. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!