Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan haragszik rám a...

Jogosan haragszik rám a hugom, amiért nem vigyázom a kislányára?

Figyelt kérdés
A hugommal hetek óta nem beszélünk, mert a nyári szünet elején megkérdezte, hogy vigyáznék-e az elsős kislányára ezidő alatt. Tanár vagyok. Július 4. és augusztus 22. között itthon vagyok és kitalálta, hogy mivel én úgy sem dolgozom, ezért erre a hat hétre "lepasszolná" nekem, mert a gyerek felügyeletét nem tudják megoldani a férjével, a táborokat meg nem tudják kifizetni. Én egész évben tanítok, felügyelek, gyereket nevelek és ezidő alatt tényleg pihenni szeretnék, emiatt nem vállaltam. Azóta nem hajlandó beszélni velem és közös ismerősöktől hallom vissza, hogy minden önző szemétnek elmond. Szerintetek jogosan haragszik rám?
2022. júl. 21. 18:53
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/167 A kérdező kommentje:
Volt itt mit olvasni tegnap este óta. Szóval nálunk korábban sem volt ez divat, hogy én vigyázzak az unokahugomra. Az teljesen más, hogy iskolában tanítok, javarészt kiskamaszokat, de egy hétéveshez nem tudok ugyanúgy hozzáállni, még akkor sem, ha az az unokahugom. Emiatt még egy hetet sem vállaltam volna, nem, hogy hatot. Az egész sértődés azon volt, hogy ők szembesítettek ezzel, hogy a kislányt hoznák nyárra hozzám és egyből azt mondtam, hogy én ezt nem vállalom. Hiába mondtam, hogy nekem csak nyáron van szabadság és szeretném ezt kihasználni, illetve, hogy év közben rengeteg gyerek van körülöttem. Ha nem a testvéremről lenne szó, akkor nem bántana, hogy nem beszélnek velem, de testvérek között nincs rendben, hogy ilyen kapcsolat legyen. Bár úgy érzem, hogy nincs miért bocsánatot kérnem, de jó lenne mihamarabb kibékülni velük.
2022. júl. 22. 10:08
 82/167 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a hiba nem benned van. Szüleitek ha élnek, akkor őket meg lehet esetleg kérni, hogy beszéljenek a fejével, hátha világosságot gyújtanak benne.
2022. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/167 anonim ***** válasza:
19%

De akkor ezek szerint nem is nagyon közeli a kapcsolatod vele... Miért nem erre hivatkozol inkább, mint a szabadságodra? Szerintem az indokolásod nem a legjobb; nem a döntéseddel van a baj.


"Nézd, húgi, szeretem az unokahúgomat, de még soha, egyetlen napot sem volt velem egyedül, nem tudom, hogyan kell vele bánni. Mégis, hogyan gondolod, hogy rögtön hat hétre ideadod? Neki sem lenne jó, unatkozna velem."


Mindjárt jobban hangzik. Szerintem.

2022. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/167 A kérdező kommentje:
Heti szinten találkozunk, mert anyukám minden szombaton családi ebédet tart és olyankor együtt vagyunk. Viszont akkor is inkább a nagyszülők azok, akik a kislánnyal foglalkoznak, játszanak vele. Én ennyire nem vagyok gyerekcentrikus.
2022. júl. 22. 10:20
 85/167 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem viszik akkor a nagyszülőkhöz a gyereket? Vagy még dolgoznak?

Anyukád nem tudna beszélni a húgoddal? Amit tőled elvárt, az nonszensz, ezt értelmes ember átlátja kívülállóként is.

2022. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/167 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy amióta megsértődtek rám, azóta csak úgy mennek oda a szombati ebédre, ha én előtte hazamegyek, hogy ne is találkozzanak velem.
2022. júl. 22. 10:29
 87/167 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, azért ilyen hisztit levágni...
2022. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/167 A kérdező kommentje:
A nagyszülők dolgoznak még. Amúgy anyukám a hugom pártját fogja, szerinte is elég önző tőlem, hogy lehetőségeim ellenére nem segítek. Apukám viszont meg nekem ad igazat és azt mondja, hogy egyáltalán nem is érti, hogy ilyen hogyan fordulhatott meg a fejükben csak azért, mert pedagógus vagyok és 30 nap szabadságot egyben kell kivennem.
2022. júl. 22. 10:31
 89/167 anonim ***** válasza:
100%

"amióta megsértődtek rám, azóta csak úgy mennek oda a szombati ebédre, ha én előtte hazamegyek, hogy ne is találkozzanak velem"

Nem semmi ez a hiszti, amit levág a húgod. És még benned kelti a lelkiismeret-furdalást. Szerintem amennyire meg tudod tenni, ne foglalkozz a hisztijével, nem neked kell rosszul érezned magad és nem neked illene a békülést kezdeményezni, hanem neki, hisz ő a sáros. Ha apukád értelmesen gondolkodik, az már jó.

2022. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/167 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy megtehetnéd? Ennyi erővel anyukád is megtehetné, hogy nyáron kiveszi a szabadságát, és végig az unokáját pesztrálja, ugyanígy felváltva a gyerek szülei, és a férje szülei is! Meg is lenne oldva a hat hét nagyon gyorsan, megtehetik, nem? Jah, hogy ők is a szabadságukat a maguk igénye szerint akarják kivenni és elhasználni? Egyébként pedig: az iskolák szervenek felügyeletet, itt is mindig zsibonganak a gyerekek, ahol lakok, mert aki nem tudja máshogy megoldani, annak napközibe jár a gyereke nyáron! Ez miért nem opció? Elmennek ők oda, ahova gondolom!
2022. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!