Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehetne takarékra tenni...

Hogy lehetne takarékra tenni olyan rokont, aki már az örökségen kattog, de még meg sem halt apánk?

Figyelt kérdés

Sőt, még igencsak odébb van ettől, ha rajtam múlik, egészségileg semmi baj vele.

Apánk örökölt egy jelentősebb vagyont, amit én intéztem(testvérétől), és a nővérem már itt ugrál, hogy miért nem avattam be a dologba, neki is annyi joga van hozzá, mint nekem, meg folyamatosan retteg, aggódik.

Nővérem egy percet nem segített semmiben nekünk, ilyenkor persze megjelenik.

Mi lenne ilyenkor a hivatalos megoldás?

Apánk 73 éves, de ismertem 88 éves illetőt, aki még elment világkörüli útra 20 millió Forintból...



2022. aug. 21. 02:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Mikor egyszer apukád és a nővéred is jelen van, mondd el őszintén apukádnak, hogy a nővéred miket mond, hogyan viselkedik. Ott a helyszínen fog elsüllyedni szégyenében. :-)))
2022. aug. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Hát már ott vagyok, fizessünk neki valamit, aztán majd lenyugszik.

Itt volt 3 hete, akkora balhét rendezett, hogy a fél környék hallotta.

Apánk meg úgy van vele, szeret minket, nem áll senki pártján.

Lehet, ígért is neki valamit, szoktak beszélni, ezt nem tudom.

Most például elmehetnénk innen lakni máshova, 4-en élünk itt, de ez emiatt nem fog összejönni.

Nővérem meg egy 5x annyit érő kertes házban él BP-n, ami ő kapott meg a nagyszülőktől.

Én úgy vagyok vele most, nem szólok akkor bele, csak kissé dühítő, hogy eddig keresztbe tett, ahol tudott, sosem segített, most meg...

2022. aug. 21. 02:58
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg neki hogy ha így foyltatja ki lesz zárva lehet az örökségből, na az tuti hatna ha már ennyire gusztustalanul pénzéhes.
2022. aug. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
98%

Jucikám, apu még él, a pénz az övé, mi újság felétek, jól vagytok?

Amúgy -"fizessünk neki valamit" -te meg úgy beszélsz mint aki eldöntötte, te azért bent vagy a tulajdonosi körben.

2022. aug. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%
Ne fizess semmit, csak amennyit majd muszáj, akkor, amikor eljön az ideje. Olyan ez, mint bármilyen zsarolás, sose lenne vege.
2022. aug. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
35%
Kizárnám az örökségből.
2022. aug. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem, min balhézik a nővéred pontosan? Az a baja, hogy te kaptál pénzt apád örökségéből, ő meg nem?

Mert ha te sem kaptál semmit, akkor hadd balhézzon. A pénz apádé és az is marad. Ne doglalkozzatok a nővéreddel,m vegyen apád masik házat és kész.

Ha te kaptál az örökségből, az kicsit más, de a döntés akkor is apádé.

2022. aug. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

A leírásod alapján nekem úgy tűnik, nem az örökségen kattog a nővéred, hanem apukád örökségéből szeretnétek mindketten valmilyen módon előnyhöz jutni már most.

"Most például elmehetnénk innen lakni máshova, 4-en élünk itt, de ez emiatt nem fog összejönni." Ez a mondat pontosan mit jelent? Ki az 4 ember, aki együtt lakik és mit értesz azon, hogy meghiúsulhat a költözés akkor, ha a nővéred elképzelése megvalósul?


Milyen "hivatalos" megoldásra gondolsz, amikor jelenleg se neked, se a nővérednek semmi nem jár apukád örökségéből, hiszen az teljes joggal, hivatalosan is kizárólag csak az övé és azt csinál vele, amit akar? Majd akkor beszélhettek hivatalosan örökségről, amikor apukátok meghal.

2022. aug. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Ez úgy van, hogy apánk, a 2 gyerekem, meg én vagyunk itt vidéken. Elváltam, ide tudtunk visszajönni.

Kicsit szűken vagyunk, most lehetne lehetőségünk változtatni, nővérem ha tehetné, kicsinálna engem.

Nekem egy fillér nem kellene a pénzből, én vagyok, aki szaladgálok apánkkal kórházakba, bevásárolok, stb, ha rajtam múlna ő örökké élne.

Apánk mindkettőnkkel jóban van, nem akar különbséget tenni, de tényleg nem tudom, ők ketten miről beszéltek.

Ezért kérdés számomra, hogy lehetne ezt vita nélkül megoldani.

De szerintem sehogy, hogy a nővéremnek jó legyen.

2022. aug. 21. 08:16
 10/33 anonim ***** válasza:
69%

Szóval attól félsz, hogy apád nem magára költi a pénzt, hogy NEKED új házat vegyen belőle, meg a gyerekeidnek, hanem ha meghal, akkor ebből esetleg valami jut tesódnak is.

Hát te sem vagy jobb nála. Téged is az érdekel csak, hogy apád a pénzét befektesse egy új házba, amit gondolom majd szépen a te nevedre írattok, hogy nővéred nehogy kapjon belőle valamit.

Gázak vagytok mindannyian.

2022. aug. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!