Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mást is fogott már el rossz...

Mást is fogott már el rossz érzés miután összeül a rokonság?

Figyelt kérdés

Nem a saját rokonaimról van szó egyébként, hanem a férjeméről.

Ő is ugyanerről a rossz érzésről beszélt nekem tegnap, miután anyósom vasárnapi ebédet tartott a családnak.

Páromnak van egy fiútestvére, neki pedig egy családja. (Terhes feleség, lassan 2 éves kislánnnyal)

Nekünk a férjemmel van egy négyéves kislányunk.


Igazából az egész nagyon nyomasztó, sógornőmmel próbálnék beszélgetni vagy anyósommal, kérdezgetem mindenről szinte, hogy ha már összeültünk beszèlgessünk is.. én kérdezek, válaszolnak és kb annyiban ki is merülne, mert ők viszont nem érdeklődnek sem rólam, sem a kislányunkról.


El sem tudom képzelni, mert idegen emberek hamarabb érdeklődnek, hogy pl milyen a munkahelyen vagy milyen a kislányunknak az ovi vagy nemsoká műteni fogják és arról sem kérdeztek semmit, vagy milyen az új házban lakni (ugyanis nemrég költöztünk) de semmi.

Egyszerűen semmi.

Jó persze, köze lehet a stresszhez is, ugyanis 250nm házukat fenntartani nem lesz egyszerű ilyen árak mellett, de ezt akkor sem tudom befogadni.


Férjemet viszont előreszeretettel hívják oda dolgozni menni az ő házukhoz felújításhoz, úgy hogy ők semmit sem segítettek nekünk viszont.


Borzasztó rossz érzéssel töltenek el az ilyen összejövetelek, szinte leszívjàk az energiám.


Mondjátok hogy ennél vannak rosszabbak is, vagy hasonló cipőben jártok mert amúgy nagyon nehéz elfogadnom őket…


28/N



2022. aug. 29. 06:46
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
12-es. Nezz szet jobban…
2022. aug. 29. 07:54
 12/26 anonim ***** válasza:
47%

"12-es. Nezz szet jobban…"

- Szóval igen.

2022. aug. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem a 9-est én írtam, más hozzászólásom nincs előtte, de remek hogy az én eszemet becsmérled, mikor úgymond más " szólt be " a gyerekre. Na meg azt sem értem minek olyan nagy dolognak venni, ha esetleg valami mondjuk úgy nem szépen fogalmazva mondja ki a lényeget. A pakliban mindig benn van, hogy nem feltétlen lesz igazad, és ez végképp nem a válaszolók hibája azért. De erre tanácsolni csak azt tudom, az ilyeneken is és azon hogy a rokonok nem érdeklődni simán lépj tovább, magadon segítesz vele ha nem idegeskedsz felesleges dolgokon.
2022. aug. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Akkor kedves 9-es és 16-os.

Szövegértés.

2022. aug. 29. 08:16
 15/26 anonim ***** válasza:
82%
Hát, nem tudom a szövegértéssel mi a baj, én szimplán jeleztem, hogy nem én " szóltam be " a gyerekedre, illetve azt, hogy talán kevésbé kéne komolyan venned az ilyesmit, pláne egy teljesen névtelen személytől, és akkor jobb lenne a saját kedved is. Na mindegy nem akarok vitatkozni vagy ilyesmi, 9-ben leírtam mit gondolok a fő kérdésről.
2022. aug. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, néhányan honnét szabadultak, de ha valaki beszélget velem, akkor vissza kérdezek néha én is, csak a kérdezőék fejét tojja le említett személy/személyek, szerintem jogosan esik neki rosszul. Nem azt várja el, hogy körbe legyen ajnározva, hanem kölcsönös beszélgetést hiányol...
2022. aug. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ez a része, is hozzátartozik kicsit tágabban a kérdéskörhöz, ezek a " kötelező " rokoni látogatások pont ezért tudnak kellemetlenek lenni, mert ha nincs igazából semmi közös téma, akkor hamar ebbe a kényelmetlen, kínos beszélgetésbe süllyed az egész. Én pl szimplán ezért is kerülöm az iylen családi találkozókat, ha tudom hogy oylanok jönnek akikkel nincs semmi közös témaköröm.
2022. aug. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet anyósnak nem vagy szimpatikus a lánya meg dacszövetségben van vele.

Egyébként ez őket minősíti, meg ha nem is kedvelnek, azért a műtét előtt álló unokáról kérdezhetne a venasszony.

Én a helyetekben nem járnék ezekre a lehúzó családi programokra.

A férjed meg ne járkáljon segíteni, mert ez kihasználás.

Én is ilyen sźarul éreztem magam anyósnál, harmadik éve nem megyek hozzá.

Csodás a lelkemnek. :)

2022. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan utálnak, nem akarnak veled beszélgetni, nem érdekli őket, mi van veled. Erre egy megoldás van, nem kell eljárnod ezekre a hülye összejövetelekre, nem kell velük tartanod a kapcsolatot. Évente egyszer feléjük nézel és azzal le van tudva. Nem kell senkinek se pitizni a figyelemért, a férjed menjen egyedül, vagy még jobb, vigye a gyereket addig lesz egy kis énidőd azzal foglalkozni amivel akarsz.
2022. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük találkozni, nem értem, mért kéne, ha senki nem élvezi, ők se. A férjednek meg nem kéne nekik segítenie.
2022. aug. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!