Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van olyan rokonság, ahol a...

Van olyan rokonság, ahol a rokonok szeretik egymást, figyelnek egymásra, törődnek egymással, sokat beszélgetnek, sok a közös program, "számolnak egymással"?

Figyelt kérdés
2022. jún. 4. 02:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem szülő-gyerek-nagyszulő-testvér családra gondolok, hanem a rokonokra.
2022. jún. 4. 02:12
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég angy a bolygó, szóval kizárt hogy ne lenne iylen.
2022. jún. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vájh milyen kulturában lehet ilyen?

Mostanság, a régmúltban vagy a távoli jövőben?

;)


Még nem láttam ilyet. ;(

Vagyis ahová születtem, meg ahová házasság okán csöppentem, barátaim rokonsága nem ilyen.

2022. jún. 4. 02:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nagyon, a dolog több sebből vérzik. Először is, az ember attól, hogy valaki a rokona nem kötelessége szeretni és ez akár anya gyerek kapcsolatban is igaz, nemhogy távolibb családtagokra. Ahol nagy családi összejövetelek vannak rendszeresen, ott van egy Marika, Gizi néni, aki ezt bizonyos alkalmakkor szorgalmazza, és összefogja az embereket. Sokan még csak nem is a másikra való kíváncsiságból mennek el, hanem mert úgy illik.

A mai világban meg még egyszerűbb felszínes viszonyokat fenntartani, mint régen a karácsonyi és húsvéti lapokkal. Elég a fosbúk lájk.

2022. jún. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Èn Nèmetorszàgban lakok, a törökök nagyon összetartò nèp, sokat segìtik egymàst.
2022. jún. 4. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Araboknál pl. (Dolgoztam ott 2 évet.)
2022. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Ahol naaaagy összetartást látok rokoni szinten (sógor, sógornő, unokatesók, nagynénik, nagybácsik), az kb. addig van, amíg a jóból kell részesülni (szülinap, buli, ballagás a gyerekeiknek, ajándékozás, kerti bográcsozás).

Egyik munkatársnőmék így vannak, egyszer mondtam neki, hogy ez milyen jó lehet, és megkérdeztem, hogy ha sz...rban van valaki, akkor is így összetartanak? Erre azt mondta, nem tudja, nálam mi az, hogy "szarban van", de csak elmondaná, amikor a férjének hirtelen, egyik napról a másikra megszűnt a munkahelye, és minden igyekezete ellenére is 3 hónapig nem talált munkát, SENKI nem kérdezte meg, hogy kell-e némi átmeneti segítség.

2022. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Araboknál, mediterrán térségben, máshol nem nagyon.
2022. jún. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!