Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is túl anyagias...

Szerintetek is túl anyagias vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

Következő a történet: sógornőm bulit szervezett a férje születésnapjára. Rendelt neki egy csomagot de nem akart vele lebukni így megkért, hogy hozzam el csomagautomatából. Ok nem gond, elhoztam, sőt még be is csomagoltuk feleségemmel, eljött a szülinap, nagy volt az öröm.

Egy dolog maradt el, nem fizette ki. Nem zavart elsőre, gondoltam majd később eszébe jut. 2 hétre rá újra találkoztunk, megint nem került szóba, itt már azért kicsit zavart de nem tudtam, hogy említsem meg neki, hagytam is. Most hétvégén jönnek hozzánk, én pedig kerek-perec megmondtam a feleségemnek, hogy írok nekik a pénz miatt, erre teljesen kiakadt, hogy most mit anyagiaskodom, ajándék volt. De mi vittünk külön ajándékot, ez a felesége ajándéka volt..

Nem érdekelt, írtam neki üzenetet, hogy legyen szíves ezt pótolni, most meg én érzem magam ezért kellemetlenül.. Nem az összeg miatt, de igenis figyeljen rá mert neki tettem ezzel szívességet, akkor ő tegyen már meg annyit, hogy nem felejti el.

Bevallom, mindig is fukarkodtam az ilyesmin, mert pontosan tudom hogy ilyen kellemetlen szitukat szül általában.

Mit gondoltok, tényleg csak legyintenem kellett volna rá? Ha ez a többség álláspontja akkor a hétvégén kölcsönkérek tőlük 1 milliót, de visszaadni véletlenül elfelejtem.



2022. szept. 2. 17:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy anyagias eimatt, természetes hogy szóltál.
2022. szept. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
84%
Segits megerteni. Te fizetted ki az ajandekot? Vagy milyen penzt varsz? Nem o rendelte es fizette ki elore, amiert te elmentel es csak elhoztad?
2022. szept. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%
2es vagyok, csak mert ha te fizetted ki az arat amikor elhoztad, akkor nyilvan jogos hogy kered a penzt, hisz nem a te ajandekod.
2022. szept. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

2


Nem előre fizetett, csomagautomatánál én fizettem ki.

2022. szept. 2. 17:36
 5/36 anonim ***** válasza:
99%
Magyarok rossz tulajdonsága, hogy kellemetlenül érzik magukat, ha pénzről kell beszélniük. Még ha a sajátjukról, akkor is. Sose értettem...
2022. szept. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
O, akkor nyilvan vasald be rajta es ne erezd magad szarul. Nincs okod ra.
2022. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
86%
Ezt mi szüleimmel (felnőtt vagyok, évek óta nem otthon élek) úgy csináljuk, hogy oda-vissza veszünk egymásnak dolgokat. Van amikor azt mondjuk, hogy jólvan, hagyjad, de a legtöbb esetben írásban (sms, messenger) szólunk h ennyi volt, légyszi utalj. Szerintem ez így totál rendben van, nem az ő feladatuk a gyerek bölcsiscsomagjának a megvásárlása, de kedvesek és beszerezték, nyilván az a minimum, hogy kifizetem.
2022. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
89%
Ő a paraszt. Ha nem reagálna én írnék a férjének. Legalább beégne az asszonyka.
2022. szept. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy anyagias emiatt. Ő a pofátlan.
2022. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az.
2022. szept. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!