Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szegényből-gazdag. Elviselhete...

Szegényből-gazdag. Elviselhetetlen. Szerintetek hogyan lehet kezelni ezt a dolgot? Többit lent...

Figyelt kérdés

Mély szegény családból származom. Mostanra boldog család vagyunk, a feleségemmel és 2 gyermekünkkel. Mi 7 éven át küzdöttünk, dolgoztunk, kemény munkával a párommal, hogy a szegénységből kitörjünk. Vállalkozásunk elérte a havi 1,4-1,5 millió forintos bevételt nettóban. És sikeresnek mondható. Nagyon sokat küzdöttünk, hogy ez megvalósulhasson. És konkrétan pár ezer forintos bevételekből, tisztességesen raktuk össze. Nemrég hazatért külföldről a testvérem. Akik nagyon szegények voltak egész életükben, de nem ám az a szegény akit megsajnálsz, hanem a drogfüggő, agresszív, akinek a drogok miatt nem volt pénze, és többször börtönben is ültek elég balhésak. A férjével valami úton, módon beletaláltak a "tuti bizniszbe", és hirtelen a semmiből egyik napról a másikra, elég sok pénzük lett.

Ők teljesen állítják, hogy legális, és vállalkozás jött össze nekik. Semmi közöm hozzá nem is érdekel, ami inkább érdekel, hogy eszméletlenül elviselhetetlenek lettek. Semmi másról nem tudnak beszélni, csak arról, hogy ők mennyivel jobbak nálad, hogy valami baj van velünk, hogy nekünk nincs annyi pénzünk. Felhívnak magukhoz, és konkrétan végig mutogatják másfél órán keresztül, hogy ők mit vettek, az orrom alá nyomja, hogy nekem nincs 20db órám csak 1 db, nekem van egy Skodám ami kb 2 milliós, és neki BMW-je van ami kb 6 milliós. És könyörög, hogy vigyem el a kocsiját egy körre, hogy végre vezessek normális autót. És egyszerűen, egy normális szó nem hagyja el a szájukat, csak az, hogy ezt vettem, azt vettem, ez ilyen Gucci ez ilyen Hugo Boss és megalázó minden szavuk ránk nézve. Felmentem mert felhívtak, hogy segítsek felrakni a falra az új tvt amit vettek, és mikor elmentem fogott egy szatyrot és a hűtőjéből kipakolta a már úgy is mindjárt megromlik dolgokat és bele rakta a szatyorban, és oda adta, hogy vigyem el. Szól valamiért, hogy segítsek de mindig, és oda ad 2 ezer forintot, mintha valami csicska lennék, akinek szüksége van rá. Pedig pontosan jó tudja, hogy nincs. Mindig órákon keresztül tartanak prédikációt, hogy valami nagy gond van velünk, mért nem haladunk előre, de olyan buták, hogy egybe nincs meg a 8 általánosuk. Én nem érzem azt, hogy nem haladunk előre. Hamis bankszámla kivonatokat nyomtatnak, ami nagyon átlátszó, amin az áll, hogy 300-400 milliós bevételük van. Hogyan lépjek ki ebből a kapcsolatból úgy, hogy ne legyen vita, és ne legyen belőle se verekedés, se az, hogy nekünk jönnek. A csávó ilyen Lakatos Brendon féle nagyobb darab agresszív strici jellegű. Nem félek tőle, viszont nem szeretnék bele keveredni egy hosszú vitába, ha van módja, békességbe szeretnék elválni.

Nagyon köszönöm a segítséget.



2022. máj. 31. 13:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
97%
Mibe telik nem beszélni vele? Nem kötelező attól még hogy a testvéred.
2022. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
94%
Az tuti, hogy drogot árul. Mi akadályoz meg benne, hogy teljesen megszakítsd vele a kapcsolatot?
2022. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
80%

havi 1,5 milliós vállakozásod van és ide jársz tanácsért egy ilyen ügyben?

ez egész hihető

2022. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
83%
Gazdaglány sztori új körítess3l?
2022. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül, hogy valaki keres 1,5 millió forintot. Mért kéne tapasztaltnak lennie, minden téren? Mért kéne mindig, mindent tudnia? Mért a pénz a függvénye annak, hogy a magánéleti, vagy bármely más dolgokat tudni kell. Illetve ez nem egy olyan kérdés amelyet szívesen feltennék egy barátnak, vagy egy üzlettársnak.
2022. máj. 31. 13:32
 6/42 dregor ***** válasza:
82%
Azért, mert ha ennyire alapvető dolgot nem vagy képes szellemileg feldolgozni, miszerint oda nem megyünk vissza állandóan, ahol pofánköpnek, akkor sajnos vagy igaz az, hogy hülyéknek áll a világ, vagy te sem kemény munkával raktad össze a vállalkozásod...
2022. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
A legfőbb oka, hogy nem szakítom meg a kapcsolatot, az az, hogy ha megszakítom el kellene mondanom ezt nekik ,amit nektek. Ebből pedig fix, hogy vita lenne, amit pedig nem szeretnék.
2022. máj. 31. 13:43
 8/42 A kérdező kommentje:
Mi köze az én bevételemnek és a bevételem legalitásának ahhoz, hogy hogyan lépjek ki egy elromlott kapcsolatból, ami számomra kellemetlen? Valahogy én semmilyen módon nem tudom össze kötni a kettőt.
2022. máj. 31. 13:48
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki hogy állítson magán, vagy megszakítod vele a kapcsolatod. Ennyire egyszerű. Igen vita lenne, és? 2 napig rossz lenne, de még mindig jobb lenne a helyzet, mint hogy folyamatosan megaláz téged és kigúnyol.
2022. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
95%

Tévedésben vagy. Senkinek nem tartozol magyarázattal. Ha úgy tartja úri kedved, mivel szuverén, önálló ember vagy, megszakíthatod a kapcsolatot azért is valakivel, mert nem tetszik ahogyan néz, vagy amilyenre festette a haját.

Nincsen beszámolási-kötelezettséged, a családod nem az adóhivatal.

Ha zavar, ignoráld, elvégre jól működő vállalkozást üzemeltettek és családotok is van, biztosan menni fog ez is.

Vagy nem.

Ez esetben viszont ne keress és gyárts kifogásokat, hanem fogadd el, hogy olyan nyomorult vagy, aki még erre sem képes. Pont.

2022. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!