Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek ha a nővérem el...

Mit tegyek ha a nővérem el akarja tiltani a lányát az én fiamtól?

Figyelt kérdés

Előre jelzem, kényes téma.


A nővérem férje afroamerikai és van egy 4 éves kislányuk. Nem Magyarországon élnek és a nővérem előrebocsátotta, hogy nem is fognak gyakran hazajönni, mert nem akarja, hogy a lánya találkozzon a "magyar" rasszizmussal. Nem is voltak itthon eddig csak 3-szor. Tavaly mikor itthon voltak a kisfiam szóvá tette a kislány bőrszínét, pedig előtte mondtuk neki, hogy ne tegye, de hát a gyerekszáj. A kislány elmondta a nővéreméknek, és a nővérem rögtön bevágta a durcit, hogy lelki sérüléseket okozunk a lányának. A 3 hetes ittlét helyett elmentek 4 nap után elmentek. Augusztusban volt az esküvőm, amire sokáig azt mondta, hogy nem ígéri, hogy hazajönnek, gondolkodik rajta. Én már úgy voltam vele, hogy úgysem jönnek, aztán az esküvő előtt 1 nappal megjelentek, de csak 2-en a férjével. A kislányt nem hozták magukkal. Ez rosszul esett, hogy ennyire neheztel mégin mindig a fiamra és nem is értem hogy mit akar, hogy legyenek így jó viszonyban az unokatestvérek?



2022. szept. 13. 12:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Elfogadod. Egyértelműen nem akarja hogy jóban legyenek a gyerekek. Hány éves a fiad, hogy nem tudta visszafogni magat?
2022. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
5 éves,pici még ő is.
2022. szept. 13. 13:03
 3/31 anonim ***** válasza:
33%
Tudod, mint ezt az oldalt, mint a többi közösségi média oldalt, hírportálokat, kommentelési lehetőségeket figyelve, a lehető legjobban teszi a nővéred, ha a kihaénnem, okoskodó, undorító, irigy, birka, halál buta magyaroktól távol tartja a családját.
2022. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
79%

Semmit. A nővéred játsza a mártírt. Szereti ezt a szerepet!

Te pedig ne foglalkozz vele. bűntudatod se legyen. Semmi rosszat nem mondott a fia.

Majd ha felnőnek, és akarják, tartják a kapcsolatot.

Én magyar vagyok a férjem pedig afro. Egy kisvárosban lakunk. Szerintem a férjem az egyedüli afro az egesz környéken.

Gyönyörű félvér ikerfiaink vannak.5 évesek.

Millió kérdéssel bomb@ztak eddig engem is a gyerekeket is es a férjemet is a játszón bevásárló központban vagy csak az utcán. Erre fel is voltunk készülve.

A gyerekeket is e szerint neveltük. De soha nem plántáltuk beléjük h rosszul érezzék magukat az ilyen kicsit sem rosszindulatú kérdesektől.

2022. szept. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Sztem nem rasszista egy gyereked, (hogyan legyen az, ti sem vagytok az a leírásosból), csak furcsa, szokatlan számára, hogy ilyennel találkozik "élőben".

Az ember hallja, látja a TV-ben, hogy vannak más kinézetű, bőrszínű emberek, de azok "messze" élnek hozzánk képest, itt fehér emberek vannak túl nyomó többségben, ezt szoktuk meg, és szokatlan, ha élőben, test közelben látunk ilyet.

Legalábbis én így vagyok vele, hogy számomra szokatlan látvány (nem rossz értelemben) egy néger vagy akár kínai is. Itt nem annyira fordulnak elő, és szokatlan a kinéze, de nem rossz indulatból. Afrikában én lennék szerintem a furcsa, a holt fehér, sápadt bőrömmel.

2022. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
99%

Kisgyerek, más a másik gyerek, rákérdez / szóvá teszi.

Anyukának kéne felnőni, nem rögtön felhúzni az orrát. Senki nem bántotta a gyerekét és az ötévesed nem rasszista.


Keresztfiam - húgom nagyfia - félvér. Ezért meg merem jegyezni, hogy aki ennyire érzékeny meg ennyire ugrik ott is, ahol árok sincs, annak meredek vállalkozás félvér gyereket szülni. Az egész világot nem fogja tudni "megnevelni".

2022. szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%

Remélem, nem csak vmi érzékenyítőtréning része a kérdés..


Mindazonáltal egy 5éves nem rasszista, hanem egyszerűen "gyerekszáj".

Aki ebből többet gondol, az saját magát kezeltesse...

Az a négyéves kislány se vett le ebből semmit, hacsak előtte a szülei tele nem traktálták a fejét, hogy rasszizmus....

2022. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
#5: pontosan! Afrikában ugyanez lenne - csak azt ugye nem píszí dolog felemlegetni...
2022. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%

Furcsa, hogy a gyereket még nem látott sötétebb bőrű embert.


Furcsa, hogy a nővéred ennyire gyerekesen viselkedik.

2022. szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%

Mi tegyél?

Sz...d le magasról. Ha jól értem, évente egyszer-kétszer jönnek haza. Így eleve nem lehet unokatestvéri kapcsolat a két gyerek között.

A tiednek legyenek itthon barátai, tartsátok a rokonságot azokkal, akiknek hasonló korú gyerekeik vannak (ha egyébként normálisak).

Nem kell pedáloznod sem neked, sem a gyerekednek egy ilyen idióta rokon felé. Aki egy ötévest rasszistának tekint, az úgy h..lye, ahogy van.

2022. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!