Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családoddal kapcsolatod...

Családoddal kapcsolatod gyerekként,tiniként,felnőttként hogyan változott?

Figyelt kérdés
Testvéreiddel milyen viszony volt ( minden életkorban írd le hogy alakult) és hány évvel kisebbek- nagyobbak nálad? Nekem nincs tesóm,gyerekként nem hiányoltam,11 évesen sírtam,vitáztam szüleimmel,mert osztályban én voltam egyedül egyke,de boldog gyerekkorom volt.tizenévesen mikor apa meghalt,és huszonévesen mikor mamám,akkor hiányzott egy testvér.anyám sokat dolgozott,én egyedül voltam a hàzban estig vagy néha éjjel is 13 éves koromtól,20 évesen már egyedül éltem( pasijához költözött) ,és főleg ha ismerőseim ,párom találkozott a tesóival,és nekem nincs ilyen. Apámat,mamámat mindig szerettem ugyanugy,anyám tizenévesen rájöttem,hogy nem tökéletes,felnyílt a szemem,de sokat elnéztem amiket egy anya nem tenne gyerekével,barátaim már leléptek volna,huszonévesen annyira romlott,hogy ne akartam látni többé,mert csak ártalmas volt,nekem is páromnak is. Harmincas vagyok,és elnéző vele,de hideg a szívem,nem érzek semmit ha meghalna.anyósommal szintúgy egyre csökkent,férjem nővére 10 év alatt sokat bántott,ma már olyan akire mindig vágytam,főleg mióta gyereke lett ( nem anyját védi hanem minket) :) barátnőmmel és kuzinommal ( kicsi korunk óta) jól vagyunk,tizenévesen néha sértegettük egymást,huszonévesen pár évente taliztam csak velük( munka,lakóhely,más életvitel) most,hogy gyerekeik vannak,és nekem is besűrűsödött,és örülök,hogy egymás gyerekét latjuk felnőni :)
2022. szept. 14. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Nagy családban nőttem fel, aminek a méreténél már csak a szegénység volt nagyobb. Apám különféle munkákat vállalt, volt útépítő, gulyás és pásztor, dolgozott földeken, gyárban, gyakorlatilag mindent elvállalt, hogy a család jobban éljen. Ám a legjobban a gyerekneveléshez értett. Nem volt tanult ember, a háború kitörésének évében született, az apja, az én nagyapám, elesett a Don- kanyarban így hamar fel kellett nőnie. Gyerekként a tejszállító mellett dolgozott, mindig boldogan mesélte, hányszor jóllakott, amikor a vödörből itta a tejet. Roppant nagy fizikai erő szorult belé, de ezzel soha nem élt vissza. Az a fajta ember volt, aki az utolsó falatot is odaadta, ha kérte valaki.

Emlékszem a 80-as években, mikor gyerek voltam, két idős dunyhaárus néni kért szállást éjszakára a disznóólban. Apám erre azt mondta, szó sem lehet róla, aludjanak velünk bent a házban.( egy szoba, konyha spájz volt) A két nagy tesóm az egyik szobában, mi többiek a konyhában az idős nénikkel. Órákig hallgattuk mi gyerekek, ahogy a történetek keringtek a késő nyári éjszakában. Imádtam a nyarat, az valami csoda volt! Mezítláb szaladni az erdőben- erdő mellett lektunk- játszani az utcabeli srácokkal, lopni a tsz kukoricát... nem kellett sok a boldogsághoz. Apám gyerekkora óta beteg volt, az 50-es éveire ez annyira kihatott az egészségére, hogy menni nem tudott, s az agyvérzés csak rontott a helyzeten. De ahogy főzött, lángost gyúrt vagy kenyeret... azóta sem ettem olyan finom élesztős lángost.

Édesanyám szintén a háború kitörésekor született, jobb módú családban, ám az állataikat- két ökröt- az oroszok elhajtottak. Alacsony, sovány de izmos nő volt, olyan aki nem a magasságával emelkedik ki a tömegből, hanem a karizmájával, rátermettségével. 35 éven át dolgozott egy faüzemben, úgy hogy a főnökség nyugdíjazáskor is visszahívta, mert a munkahely szíve-motorja volt. Miután édesapám elhunyt, összefogta a családot, erőt adott annak aki maga alatt volt, nem hagyta hogy feketét viseljünk, egyedül Ő járt benne. Óvni akart minket mindentől de rá senki nem vigyázott. Így is ment el. Soha nem panaszkodott. De az a karakán egyenesség, na olyat se láttam azóta sem.

A testvéreimmel jó viszonyban vagyunk a mai napig, sokszor összejárunk, már ha a munka engedi. A két lánytesómnál vannak gyerekek, őket tanítottam úszni, bringázni, most a húgom pici fiának énekelek :D Rohan az idő...

Persze sokszor vitáztunk tesók semmiségeken, játékon- már ha volt- vagy hogy mi menjen a tv-ben, és bizony volt néha hajtépés is belőle. :D

De büszkén mondhatom, hogy soha senki nem volt annyira szerencsés a szüleivel, mint mi. Egy olyan faluban, ahol a roma szülőket ütöttek a nagyobb gyerekek, vagy elvették a családfő keresetét, ott az én apám cigány nyelven mesélt nekünk esti mesét - miközben édesanyám pikánsabb poénokkal egészítette ki :D - miközben a lángost majszoltuk. Talán akkor voltam életemben a legboldogabb...

Bocs, a hosszú válasz miatt! Késő van, ma nem dolgozom, a barátnőm az igazak álmát alussza, és nekem olyan közlési rohamom van :)

2022. szept. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 Gyönyörű, szívhez szóló történet ♥️

N

2022. szept. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban :)
2022. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1- es jó volt olvasni :) mások története is érdekel.
2022. szept. 14. 16:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!