Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rokonságon belül a meghívás...

Rokonságon belül a meghívás vendégségbe, vacsorára oda-vissza működik nálatok?

Figyelt kérdés
Vagy van ahol nem 50-50% az arány?

2022. okt. 18. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk általában úgy szokott lenni, de van 1-2 rokonom aki nem így van vele, van aki annyiszor volt már nálunk az évek során, de minket talán ha egyszer visszahívtak... viszont a legtöbb rokonunkkal igen, oda-vissza működik.
2022. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sosem számoltuk. Nálunk egy gyerek van, a tesóimnál három-három, sógornőméknél kettő. Ez eleve nem ugyanannyi szülinap, névnap...
2022. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Én már azért nem megyek a rokonokhoz, mert nem tudom viszonozni. Nem tudok főzni és nem etetném velük amit kotyvasztok. :(
2022. okt. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem figyeljük ezt. Rokonok másik városban sose jönnek, nem is hívjuk, bevett szokás, hogy hozzájuk megy mindenki. Nekik is jó így, másoknak is, soha nem volt még felvetve se, hogy ők jöjjenek. Nem is akarnak szerintem. tizen sok személyre meg van terítve. karácsonykor szoktunk menni főként, de anélkül is, ha úgy van bugrunk. Vagy ha jól sikerült apálinka akkor hívnak, hogy sürgősen menjünk kóstolni.
2022. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerencsére mi nem meghívásos alapon jövünk, hanem bármikor amikor akarunk. Örülnek nekünk és mi is azoknak akik jönnek. a házban 0-24 rend van, ha meg épp csinálunk valamit akkor meg "Jó, hogy jöttél sógor, fogjad meg a vödröt, tartsad nekem légyszíves". És visszafelé is.
2022. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Mi nem emgyünk, szerencsére ide is ritkán jönnek, bár kb az se lenne gond ha egyáltalán nem jönnének.
2022. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Családon belül csak anyósomék hívogatnak ebédre csak úgy. Nem hívom őket vissza, mert akkor is nagyon kínszenvedve jönnek el hozzánk, ha csak rövid időre ugranak be, összevissza feszengenek, és nem is szeretnek elfogadni semmit. Ők az etetős-tüsténkedős fajtába tartoznak, akiknek a másik oldalra kerülni kényelmetlen.

Az én szüleim részéről apámék (elváltak) szoktak alkalmakkor (szülinap, névnap) ebédet rendezni. Őket sem hívom vissza, mert bár nem olyan feszülősek mint anyósék, de ők is úgy csinálnak, mintha szégyen lenne elfogadni valamit.

Tágabb rokonsággal étkezés csak karácsonykor van. Az is mindig az adott rokoni ág "alfa asszonyánál" történik, akinek összedőlne a világ, ha ő nem vendégelhetne meg másokat (mert az halálosan fontos), meg akkor is, ha neki kéne vendégként menni valahová (mert az borzasztó teher, vagy nem tudom).

Egyéb családtagot vagy rokont sem hívogatok szertartásosan enni, mert örülök, ha inkább nem kell ilyesmivel güriznem, meg így legalább mindenki azt eszik, amit akar, otthon. Ha idevetődnek, és éppen van valami, akkor megkínálom őket, aztán vagy kérnek, vagy nem. Részemről úgy vagyok vele, hogy az evésnek sosem kéne ennél nagyobb feneket keríteni, mert az udvariassági körök és a tukmálás idegesít.

2022. okt. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kis lakáaunk van, itt nem kényelmes. Tesóméknál vagy anyáméknal gyűlünk össze, nekik nagy házaik vannak. Mindig viszünk valami kaját, sütit. Senkinek nincs ezzel problémaja.
2022. okt. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam vendégeket hívni, mert kicsi a lakás, meg nem szeretek pakolni a 20 ember után.


3-4 fő jöhet, nagyobb összejövetelt meg másnál tartunk.

2022. okt. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik részről mindig a nagyszüleimhez megyünk, másik részről meg hatalmas a család és sokan csórók is, az anyukám szokott néha ilyen összeülés szerűségeket csinálni, de nincs nagyon esemény mögötte, meg még a nagymamám szokott hatalmas adagokat főzni és néhány gyereke feljárkál enni, de teljesen szervezetlenül. Ezért cserébe ők veszik a kajákhoz az alapanyagok többségét.


Még az egyik unokatesómat szoktam néha meglátogatni, én visszahívni sajnos nem tudom, mert kolis vagyok... viszont a gyerekeinek szoktam mindenféle nasit meg gyümölcsöt vinni.

2022. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!