Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Apám miért változott ennyire meg?

Apám miért változott ennyire meg?

Figyelt kérdés
76 éves, fénykorában egy úriember volt, tudta az illemet, tényleg úriemberként viselkedett. Ma meg már, mintha nem is ő lenne. Ma elmentem vele, és anyukámmal a temetőbe, örültem, hogy végre együtt a család. Erre úgy viselkedett, mint egy paraszt, hangosan káromkodva veszekedett édesanyámmal(70), és amikor próbáltam tudtára adni, hogy ez egy temető, nem kocsma, és hogy más emberek mit fognak gondolni rólunk, akkor azt mondta, hogy nem érdekli.

2022. okt. 31. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Sok oka lehet, nem fogjuk tudni kitalálni. Mondják, hogy sokan életük vége felé azt bánják legjobban, hogy állandóan azt lesték, mit szól a közönség. Túl hosszú lenne kifejteni, de szerinted ha rajta múlna, menne ő a temetőbe? Vagy tömegbe? Szegény anyudon tölti ki, mert rajta meri. De persze idegrendszeri oka is lehet, depresszió is, erre mondtam, nem fogunk rájönni.
2022. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem szed valamilyen gyógyszert? Több is van, aminek ilyen mellékhatásai vannak. A férjem egy rendkívül jópofa, szórakoztató pasi volt, de egy gyógyszertől teljesen megbolondult, agresszív lett, üldözési mániája volt. Hónapokba telt, mire rájöttem, hogy mi okozza. A gyógyszert lecseréltük, és ő megint a régi lett.
2022. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Sokszor arra gondolok a természet így akarja elérni, hogy elengedjük őket.

Idős korunkra megcsúnyít , rossz természetűvé tesz bennünket, hogy ne fájjon annyira a szeretteinknek az, hogy már nem vagyunk.

(Persze itt az az alaphipotézis, amiből kiindulok, hogy a szép és jó természetű ember jobban, könnyebben szerethető és nagyobb veszteségként éljük meg a távozását. )

2022. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet mogotte, a pszichikai okoktol az agyi elvaltozasokig. Sajnos, az is elkepzelheto, hogy valamilyen sulyos betegseg tunete. Az onuralomert es agresszio-szabalyozasert felelos agyi reszt homloklebenynek (prefrontal cortex, prefrontalis kereg) nevezik:

[link]


Ha belegondolsz egy kicsit, fel tudod idezni, hogy mikor es hogyan tortent ez az atalakulas nala? Pl. hirtelen vagy fokozatosan, mas testi vagy lelki tunetekkel egyutt vagy azok nelkul, valamilyen szemelyes vagy csaladi trauma utan vagy anelkul, stb.

2022. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

Mi röhörészni szoktunk a temetőben, meg poénkodunk egymással, örülünk, hogy együtt vagyunk a rég látott rokonokkal. Készítettem egyszer egy oscar gyanús videjót, amit teljesen privátban feltettem a yt-ra, ahonnan úgy törölték, hogy csak én lathattam:)


A faterodnak nagyon igaza van, ha azt mondja nem érdekli, hogy ki mit gondol róla.

2022. okt. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A hibáitól függetlenül nagyon szeretem, és nagyon fájna, ha meghalna. Nagyimat is nagyon szerettem, férfi létemre napokig sírtam, amikor meghalt, ő nem sírt (belül persze lehet, hogy igen), de én sem vagyok egy sírós fajta, addig évekig nem sírtam, de akkor nagyon rám tört. Most pedig halottak napja van, illetve még csak lesz, és most rá akartam emlékezni, de ez kizökkentett ebből.
2022. okt. 31. 12:05
 7/17 A kérdező kommentje:
Egyébként vérnyomáscsökkentőt szed néha, mert magas szokott neki lenni.
2022. okt. 31. 12:07
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az öreg embereket meg kell érteni, mert ő nem biztos, hogy meg fog téged. Örülj neki, hogy vele lehetsz, ameddig együtt lehettek.
2022. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Demenciás
2022. okt. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9-es Biztos ez? Remélem azért nem.
2022. okt. 31. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!