Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vennétek így a kisgyereknek...

Vennétek így a kisgyereknek ajándékot ha meg sem köszönik a szülők?

Figyelt kérdés

Másodunokatesóméknak van egy kisgyereke 2 éves. Én tőlük a 25 évem alatt soha semmit nem kaptam max mikor még az előző párjával volt együtt (a gyerek az “új” párjától van). Amióta az új párjával van felköszönt szóban születésnapomkor, de a párja erre sem képes (volt, hogy eljöttek a szülinapomra annyit nem mondott a párja, hogy boldog szülinapot..)

Szóval van a gyerekük akit igazából én szeretek, de rendszerint mikor veszünk neki ajándékot annyit nem mondanak rá, hogy köszönjük..

Ne haragudjon a világ szerintem nem várok sokat, csak a minimumot.

Nem szeretném a kisfiút büntetni azzal, hogy nem veszek neki soha ajándékot de szerintem ez nagy bunkóság.

Mit gondoltok?



2022. nov. 5. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Bunkóság persze.

De sajnos nem tudsz ellene tenni

2022. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
99%
Ha a kisfiút szereted, akkor vegyél. A szülőket meg ne köszöntsd fel. Az ajándékkal a kisfiúnak okozol örömet, kit érdekel hogy a szülők mit szólnak
2022. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

"Vennétek így a kisgyereknek ajándékot ha meg sem köszönik a szülők?"

A gyereknek igen. A szülőknek nem.

2022. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, amikor én szeretek valakit és szívből ajándékozok én soha nem várok köszönetet. Hiszen nekem az a lényeg hogy örül neki.

Ha te szereted ezt a kisgyereket őszintén és úgy érzed szívedből hogy meg akarod ajándékozni őt, csak is őt akkor tedd meg. De ha te köszönetet vársz érte, azzal foglalkozol hogy a szülő megköszönt e akkor engedd el az egészet a fenébe. Ne ajándékozz ne köszönts fel senkit. Ennek így nincs értelme. Akkor és annak kell ajándékozni amikor azt érzed jobb adni mint kapni.

Nincs olyan jó kapcsoltatod velük. Ne legyen ez tüske, engedd el.

2022. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

"Nem szeretném a kisfiút büntetni azzal, hogy nem veszek neki soha ajándékot de szerintem ez nagy bunkóság.

Mit gondoltok?"

A szülőkkel ne foglalkozz.


A gyereket meg kezdd el nevelni, hátha a szülőkre is hatsz vele... ;-) : mielőtt átadnád az ajándékot, mondjad a gyereknek vigyorogva és bólogatva, hogy "Kéred szépen?" - mire ő is vigyorog meg bólogat majd. De még ne add oda, hanem mondjad tovább vigyorogva, bólogatva: "Köszönöd szépen?" - mire továbbra is vigyorog meg bólogat majd minimum (vagy akár mondja is) - na és akkor már megköszönte, megvolt a nevelés, úgyhogy átadhatod neki. :)

2022. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Vennék, persze. Nem a szülők kapják. Illetlen dolog, de tényleg nem tudsz mit tenni.
2022. nov. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
A lényeg hogy a gyerkőc örüljön neki.
2022. nov. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10%
Én általában azt köszönöm meg, amit kérek. Ha más hozza, ráadásul úgy, hogy nem is várom, és nem is kértem, akkor miért köszönjem meg, miért legyek hálás? Csak azért hozott az illető ajándékot, hogy hálás legyek?
2022. nov. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
Soha nem jutott eszembe megköszönni ha másnak adnak és azt sem várom, hogy nekem megköszönjék
2022. nov. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Kétéves fel sem fogja, hogy kapott tőled valamit.
2022. nov. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!