Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez hogy szokott lenni nálatok...

Ez hogy szokott lenni nálatok karácsonykor?

Figyelt kérdés
Csak 35 évesek vagyunk,de férjem szülei már meghaltak.nekem apám tesóm nincs,anyámmal nincs kapcsolat,mamám nevelt,de 10 éve ő is meghalt.van egy 6 és 1 éves gyerekünk,de ez miatt így is sokszor magányosnak éreztem a karácsonyt,főleg mert férjemet sokszor ilyemkor is beosszák dolgozni.unokatesóm és gyerekei,meg férjem nővére és gyerekei( tőle sok bántást kaptam,de már javul) akikhez menni tervezek,1 órára laknak.egy városban lakunk régi batátnőmmel (férje és neki is 6 éves gyereke van) de ők is csak évi kétszer jönnek el,szeretném ha sűrűbben jönnének,mi is mennénk,de nem akarja amíg panelban laknak,mert túl hangosak a fiúk.a többiek egyáltalán nem jöttek hozzánk soha,kb 5 éve egyszer,csak én erőltetem ,hogy menjünk. És tényleg jól érzik magukat,jókat röhögünk,de utazni lusták.ha kimarad egy év vagy több akkor se jöttek ez nem vált be :p de ők szólnak,hogy mehetünk nyugottan. De tényleg elvannak magukban,nekik elég a család ,náluk vannak szülők,tesó..így csak én erőltetem,hogy legyen illúzióm,hogy van családom.bár nem zavar,jobb kimozdulni,mintha nekem kéne itthon ezerrel takarítani stb. Te kivel, vagy kikkel találkoztok általában karácsonykor,és húsvétkor? Ti mentek vagy ők? Hogy zajlik ez nálatok minden évben?
2022. nov. 6. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

"csak én erőltetem,hogy legyen illúzióm,hogy van családom"

Nem kell semmit erőltetned, nem kell illúzió, valóban van családod. Kicsi, de jó és család.

Nem csak karácsonykor, bármikor az év folyamán lehet a barátokkal kapcsolatot tartani, találkozni.

2022. nov. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Ne azt nézd az életedben ami hiányzik. Hú, de sok embernek meg pont a fordítottja rontja el a karácsonyát. Lótás-futás, sütés-főzés, a munkahelyen "pihenik ki" a karácsonyozást. Örülj neki, hogy ti nyugiban, otthon kuckózva vagy kedvetek szerint csavargózva tudjátok tölteni.
2022. nov. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Túlvan hájpolva ez a nagy családi összetartás és karacsonykor árad a szeretet fíling.

Örülj, hogy le lehet lassulni és pihenni.

Csak a te fejedben van az, hogy magányos számkivetett vagy. Van saját kis családod, lazulj el, ne foglalkozz a karácsonyi képmutatással( mert a java az, közben meg a hátuk közepére se kívánják a banzájt).

Úgy fogod megélni a dolgot, ahogy a fejedben helyén kezeled!

Sok sikert és ne csüggedj, mert feleslegesen teszed.

2022. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

En 30 vagyok, férjem 33. Gyerekek 1 és 3 évesek.


Férjem részéről nem tartjuk senkivel a kapcsolatot. Az anyja gyerekként eldobta. Apja meghalt. Nagyszüleivel nem beszél. Keresztanyjáék nevelték, de velük 5 éve megromlott a viszony.

Egyedül a bátyja van, de hozzájuk meg nem megyünk, ők sem jönnek



Én részemről apa meghalt. Nagyszülők szintén. Anyával én tartom a viszonyt valamilyen szinten. De nevelőapám és férjem nem állnak szóba egymással (hosszú történet) így se mi, se ők nem jönnek.

Nekem más rokonom nincs is.



Nálunk a karácsony 4esben telik. Nekem nagyon nem is hiányzik senki.

A baráti társaság szokott bulit rendezni, mindig a karácsonyt megelőző szombaton. Olyan 20 fő kb. Mindig más rendezi.

Illetve férjem rally-zik, pontosabban ő szervizes, nem ő vezet, ott a tarsaságnak van minden évben egy összejövetele, idén majd 16.án lesz. Étterrmben.


Szóval nekünk családdal nincs ilyen.

2022. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

De most hiába mondjátok neki, hogy örüljön, mert egyedül lehetnek és bekuckózhatnak nyugiban, ha nem erre vágyik.


Mi pl. a nagy családi karácsonyokat szeretjük, igen, mi főzünk-sütünk napközben, játszunk, ebéd után már jön a család, anyósomék és sógornőmék is, sokan vagyunk Szenteste.


Így nőttünk fel mindketten a férjemmel, ezt szeretjük, voltunk kettesben karácsonykor, mikor külföldön láttunk, nem volt jó.


Most mondhatnátok nekünk, hogy örüljünk neki, hogy nem jön senki, ha mi a családos karácsonyi feelinget szeretjük. Kb. mint amikor a meddősséggel küzdőnek mondják, hogy örüljön, mert marad pénze nyaralni, csak ő meg tökre nem arra vágyik.

2022. nov. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
5, ez a lényeg. Te azt nézed, mi a tiédben a jó. Nálad ez a helyzet akkor állna fenn, ha neked ez nyűg lenne. A ne azt nézd arra vonatkozik, hogy amin nem tudsz változtatni, annak nézd a jó oldalát, így nem leszel boldogtalan. Megváltozni akkor sem fog a helyzet, ha ezen pörgeted a gondolataidat, de érezheted magad jobban ha máshonnan nézel a helyzetedre.
2022. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Mivel nem jön össze neki, amire vágyik, akkor saját magában kell lerendeznie, hogy ne keserítse meg a karácsonyát.

Gondolom a gyerekeknek sem a legjobb, ha anya ezen szomorkodik.

Amúgy ha a mama nevelte, akkor nem hinném, hogy hatalmas családi összejövetelben szocializálódott.

2022. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Én meg karibi, napsütötte tengerpartos karácsonyozásra vágyom gyerekkorom óta.

Soha nem fog összejönni.

Eszembe jut, de nem ezen kesergek elrontva az egész téli szünidőt.

2022. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Mi szülökhöz nagyszülőkhöz megyünk mashova nem.

De aki nem jön hozzánk sosem ahoz mi se megyünk ennyi. Felesleges eröltetni

Ha valaki nem kíváncsi ránk akkor mi se

2022. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem részletezem.

Szenteste lányommal vagyok (párom meghallt) azóta van kapcsolatom és idén ő is velünk lesz.

Karácsony első napján anyám, papám (anyám apja, mamám sajna nem él) és anyám testvére jön a feleségével és ennyi. Apámmal és tesómmal nem is beszélek. Unokatestvérek se érdekelnek.

Második nap párom családjához megyünk, szeretem őket.

Aztán utanna barátokkal vagyok kicsit és ennyi a karácsony.


De igazából ez egész évbe rendszeres, h akiket szeretnék velük találkozom.

Nem érdekel egyébként az egész karácsony.

N 30

2022. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!