Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Szülinapja volt a 4 éves unokahugomnak, az ajándékok közt szerepelt egy balerina barbie baba.

Átadtuk az ajándékot és már akkor megjegyezte az apa, hogy egy pszichológus nő szerint a barbie szörnyű káros testkép zavarokat okozhat. Aztán később mikor hazaértünk rá pár órára folytatódott a téma, még mindig ezen lovagol, a kislány apja ránk írt, hogy ők ezt nagyon sérelmezik, hogy barbie-t adtunk ajándékba, és küldözgeti a mindenféle cikkeket, meg a különböző pszichológia írásokat, hogy milyen káros, beteggé teszi a gyereket stb.... El nem tudtuk volna képzelni, hogy mi kerekedik ebből az egész ajándék dologból. Nagyon durva. Kislány koromban sok barbim volt, nagyon szerettem velük játszani. A kislánynak is csak örömet szerettünk volna okozni, de ezt nem gondoltuk volna ezt a reakciót.



2022. nov. 13. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Jó nagy tahók! Nekem több mint 40 Barbie babám volt és SEMMI bajon! Igazából elintézném ennyivel:


Kedves Pista! Először had szögezzem le, hogy nem vagyunk kötelesek ajándékot venni, ez egy gesztus a részünkről. Másik: ajándék lónak ne nézd a fogát. Harmadik: ennyi erővel légy oly kedves és vágd ki a kukába a televíziót, a telefont, az internetet is kapcsoltasd ki- de persze előtte olvass utána, hogy ezek mennyire károsak lehetnek.

A továbbiakban pedig légy oly kedves és ne küldözgess mindenféle hülye cikket.

2022. nov. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Azt, hogy hülye. Igen, igaza van, érti az ember, lehet ez is káros, mint oly sok minden az életben.

Ha vannak ezzel problémái szóljon előre. Én vigyáztam a barátnőm gyerekeire, megmondta, hogy milyen meséket nem nézhetnek, ok tudomásul veszem, de ha utólag szól, akkor már csak szétteszi az ember a kezét. Neki megvan a lehetősége nem odaadni a gyereknek a babát, ha ilyen nagy gond ez.

2022. nov. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

Lehet bármit gondolni az apjáról, apaként én is szeretnék beleszólni, mivel játszik a gyerekem.


Lehet, hogy túltolja a biciklit, de neki sem kellemes, hogy most azt kell magyaráznia a lányának, miért nem játszhat az egyik ajándékával.


A mai Barbie-k már nem olyan primitívek, mint régen, de semmi nem indokolja, hogy egy 4 éves gyereknek kötelező jelleggel rendelkeznie kell eggyel. Lehetne olyat venni, amivel tanul is valamit.

2022. nov. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
El lehet donteni apakent, hogy mivel jatszik a gyerek, egy darabig persze, de akkor meg tessek szolni a rokonoknak, hogy vagy ne ajandekozzanak, vagy csak azt, ami a “megengedett”.
2022. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Válaszolnék neki, hogy Ok, akkor dobd ki.

Én is adtam már tovább néhány ajándékba kapott dolgot, de sosem voltam udvariatlan, és túl se toltam az agybajt. Ez már erős túlzás.

2022. nov. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
De miért nem egyeztetsz előre a szülőkkel, hogy mit veszel neki?
2022. nov. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

ami engem illet, világéletemben szőke kék szemű királykisasszony akartam lenni, de nem a Barbie-jaim, hanem a mesékben szereplő királylányok miatt. akkor máglyára az összes mesekönyvet :D


ritka bunkó az ismerősöd, legközelebb egy kalap szart vinnék nekik, nem drága Barbie-t

2022. nov. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
a barbie azért néz ki úgy, ahogy, hogy könnyen felismerhető legyen az érzelem, amit kifejez. ezért van az, hogy a mesefilmeknél se néznek ki a karakterek valóságosan. azt megkérdezte bárki a gyerektől utólag, hogy tetszik-e neki a játék?
2022. nov. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Valóban okozHAT testvér zavart. De nem egy 4 évesnél...
2022. nov. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Sajnos a szülő olyan beállítottságú, hogy cikkeket olvasgat állandóan, meg a neten olvasgatott irányelvek szerint akarja nevelni a gyerekét. A tanulságot levontuk az ajándékozás befejezve.

El lehet gondolkozni farsangra való beöltözés kapcsán, hogyha pl a gyerek beöltözik tündérnek, akkor attól is megzavarodik az agya, hogy ő a tündér? A gyerek különbséget tud tenni, hogy az csak egy jelmez, a barbie pedig csak egy játék. A felnőtt látja bele ezeket a testképzavart meg a többi ínyencséget....

Multkor pl játszottam a kislánnyal és azt mondja, hogy "Én már iskolás vagyok, tanulok." mondom Tényleg? Erre azt mondja suttogva zsiványan: "Nem, csak eljátszom" és mosolygott.

Ilyen alapon minden mesébe, játékba bele lehet kötni, valamilyen hátsó dolgot bele látni.

Összegezve ajándékozás itt szűnt meg, mert nincs erre szükség, hogy ezen legyen lovagolva meg küldözgesse a cikkeket, pszichológiát stb. Biztos vagyok benne, hogy a gyerek az nem lát ilyet bele 4 évesen.

2022. nov. 14. 12:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!