Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mire celoz ezzel a rokonom?

Mire celoz ezzel a rokonom?

Figyelt kérdés
Szüleim elvaltak mikor gyerek voltam. Anyai nagymamám és anyukám neveltek fel... apukámmal meg apai féllel kapcsolatom megszakadt. Mondta a rokon: örülj hogy anyád meg mamád kínlódott veled, mert már intézetbe lennel kitudja hol..." nem értem rokonom szavait. 23 éves vagyok. Fogalmam sincs milyen kínlódásrólbeszel, meg miaz hogy intézetbe lennék?
2022. nov. 28. 11:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Rosszindulatú beszólás volt, azt, hogy mi indokolta mi nincs honnan tudjuk. De ne foglalkozz vele, engem is mama, anyu neveltek, légy hálás nekik és ennyi.
2022. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%

"Mondta a rokon"

. "a rokon". Csak így: "a rokon".

Ez rokoni kapcsolat, vagy csak valaki, akire így hivatkozol?

2022. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

találgatni fölösleges

kérdezd meg tőle

2022. nov. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

Normáliséknál az anya felneveli a gyereket attól még, hogy apucika lelépett.

Sőt, már nemnormáliséknál is ez a trend, mert manapság apucika mindig lelép. Nem igazán van olyan, hogy apucika nem lép le.

2022. nov. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

2. Ez a nagymamás kérdező, tőle ne várj okosabb megfogalmazást 😄

Kérdezò, mivel eddig mindig azt írtad, 22/f, így akkor feltéletlezem mostanság volt szülinapod. Gratu. Maradj még itt nekünk sokáig az 'Igaza van-e mamámnak?' és 'Mire célzott a rkon?' jellegű kérdéseiddel.

2022. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon ugy nez ki, hogy a nem latott apadat illeti a kritika. Ne torodj vele!
2022. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Csak be akart szólni.
2022. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
A gyereknevelés egy k$rvanagy szívás, főleg ha egy egyedülálló nőre marad meg a nyugdíjas anyjára. Arra célzott ezzel, hogyha a sóher apád nevelt volna, akkor sz@rabb dolgod lenne. Biztos ismeri. Te nem ismered apádat mert gyerekként otthagyott, úgyhogy valószínűleg a "rokon" jobban tudja.
2022. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%

Az ok, hogy a sóher apja otthagyta, de külön köszönet illeti édesanyát, amiért "még így is kínlódott vele"? Még így is? A gyerek a világra kéredzkedett vagy az apját üldözte el vagy miről tehet mindebből?


Nyilván "kínlódok" a fiammal attól, hogy az apjával elváltunk. És? Kérte?

2022. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy a felettem válaszoló 8-as már kifejtette, nem feltétlenül beszólás, az amit a rokon mondott. A gyereknevelés tényleg szívás, és a nehézségek csak hatványozódnak ha egyedül neveli a szülő a gyerekét. Neked baromi szerencséd van az anyáddal, és a nagyiddal, mert szinte biztosra veszem hogy erejükön felül teljesítettek, miközben a te nevelésed volt a cél. És igen, akár végezhetted volna intézetben is, ha az édesanyád is olyan -nem írok jelzőket mert törlik a válaszom- mint az apád.

A fogalmazás módjával lehetne vitatkozni, vagy a kontextusba belekötni, de van benne igazság. Az már más kérdés milyen kontextusban jött elő a megjegyzés, hiszen érthette akár direkt sértő módon...

2022. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!