Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan lehetne megtudni,hogy...

Honnan lehetne megtudni,hogy egy régen meghalt rokonom (nagybácsi) hol lett eltemetve?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg,hogy nagymamámnak az 50-es években volt egy kisfia,aki 5 hónaposan meghalt. Anyukám most mondta el,apukámmal viszont már nem tartom a kapcsolatot,mamám pedig meghalt,így nem tudom senkitől megtudni,hogy hol lehet a sírja,ha egyaltalan van neki,bar gondolom van. Sajnos szerintem senki nem nezett ra mar nagyon-nagyon reg, en pedig meg szeretnem "latogatni" ot...
2021. dec. 12. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
A nagymamád nem valami családi sírban van? Ott nincs felirat, hogy mások is vannak?
2021. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Hivatalosan sehonnan, a familysearch-ön is csak régebbi adatok vannak.

Maximum abból indulhatsz ki, hogy anno csak az egyházak temettek, így abból kell kiindulnod, hol éltek a nagyszüleid, és az ottani plébániákat keresheted meg. Viszont mivel nevet nem tudsz, így csak év, és vezetéknév alapján tudsz keresni, egyesével végignyalva a halotti bejegyzéseket.

Vagy kimész az ottani temetőbe, és végignézed a sírokat. A legtöbb helyen a gyerekeket külön részébe temették a temetőnek.

2021. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van nevem,halalozas datuma,sot,meg a lakcimuket is tudom. Mamam videken lett eltemetve,ahol felnottem,viszont Budapesten eltek anno,es itt is halt meg a fia. Temetok adhatnak ki nekem informaciot vajon? Csak annyi erdekelne,hogy az adott temetoben nyugszik e,vagy sem.
2021. dec. 12. 20:58
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen, van pontos neved, dátumod, megkérdezheted e-mailben is, hogy ott van e a sírja, megvan e még. Én többször érdeklődtem már ilyen ügyben, mindig válaszoltak.
2021. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha senki nem látogatta, akkor valószínűleg meg sem lett váltva a sír. Valószínűleg már régen felszámolták.

E-mailt írhatsz a pontos adatokkal a temetőknek, a nyilvántartásukban elvileg benne van, hogy volt-e ilyen sír. Én is így szereztem informácót édesapám sírjáról, mert csak 3 éves voltam, mikor meghalt és semmit nem tudtam róla. Sajnos már azt is felszámolták, mert nem volt, aki megváltsa a helyet. :-(

Egy körlevelet megér a dolog.

2021. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, amit az 5-ös ír, elég valószínű.... asszem 20évenként újra és újra meg kell váltani a sírt, másképp beszántják.
2021. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hat akkor marad a remenykedes,illetve irtam emailt is az ugyben. Koszonom a valaszokat!
2021. dec. 12. 21:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbát megér mindenképp.
2021. dec. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!