Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Igaza van a családomnak, hogy...

Igaza van a családomnak, hogy nem élhetek így tovább?

Figyelt kérdés

Nem használom ki a szüleimet, amikor otthon vagyok, mindig leadom az aktuális garantált bérminimumnak megfelelõ összeget és a szüleim sincsenek rámszorulva.

Nem konvencionális életstílusom van: külföldi idénymunkákból élek egyetem mellett. Voltam Ausztriában, Görögországban, Egyitomban, Mallorcán. Abból a pénzbõl élek évközben illetve alkalmi munkákból. Közeleg a záróvizsgám és a szüleim azt mondták, választanom kell: vagy külföldre megyek és akkor kint maradok és többet nem jövök haza lakni vagy pedig itt maradok, de akkor a diplomámban helyezkedem el (vagy hasonló területen). Mert nekik is elegük van abból, hogy itthon vagyok, amikor nekem kényelmes, de a felelōsségbõl és az áldozathozatalból már nem veszem ki a részem (értsd. nagyapámnak szívrohama van, de én nem veszem ki a részem, mert Egyiptomban vagyok). Szerintük hiányzik belõlem a lojalitás, mert albérlõként, párkapcsolatban, munkahelyen olyan benyomást fogok kelt, aki kereket old, amint jön egy jó lehetõség.

Akármit döntök, õk támogatnak, ha majd egyszer lakást akarok venni, õk vigyáznak rá, de azt nem csinálhatom tovább, hogy 6-8 hónapot nem vagyok itthon, utána meg itthon ülök.


2022. dec. 18. 09:46
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
87%

Mindkét félnek igaza van.

Neked jogod van így élni, nekik meg joguk van ezt nem elfogadni.

Vagy kompromisszumos megoldás lesz, vagy az egyik fél enged, vagy nem tartjátok majd a kapcsolatot (utóbbit az alapján, amit leírtál, kizárnám).

2022. dec. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
97%

Felnőtt gyerek szülője vagyok és nem értek egyet a szüleiddel.

A "gyerek" felnőtté válása az útkereséséről szól minden területen és ha ezt tisztességes formában űzi, akkor zsarolással kényszerpályára küldeni nem etikus magatartás a szülők részéről.

A nagypapa szívrohamát, vagy az egyéb adódó problémákat akkor is meg kellene oldaniuk, ha te meg sem születtél volna.

2022. dec. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
98%
Nincs igazuk a szüleidnek! Ha olyan munkád lenne, hogy nem otthon vagy folyton, mert mondjuk hajón dolgoznál, kamionoznál, régész lennél Egyiptomban, üzletkötő, pilóta/utaskísérő, diplomata, sarkkutató, vagy mit tudom én, akkor is otthon kellene vezetned a jelenléti ívet, hogy elégedettek legyenek? Fura felfogású szüleid vannak!
2022. dec. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
98%

Az 1-es hozzászólónak alapvetően igaza van, és hozzátenném, hogy neked elsősorban saját magad felé kell lojálisnak lenni, nem a főbérlő, a munkáltató vagy akár a partner egyéni érdekei irányában.

"Azt nem csinálhatom tovább, hogy 6-8 hónapot nem vagyok itthon, utána meg itthon ülök". Ha ilyesmivel jönnek én visszakérdeznék, hogy pontosan miért is nem? Nem, nem kell választanod, hogy vagy külföldre mész és akkor kint maradsz vagy pedig itt maradsz, de akkor a diplomádban helyezkedsz el, ugyanis ez egyik sem a te döntésed, ezek a szüleid elképzelései a teendőidről, akik nem a főnökeid, és a család sem egy vállalat. Nem ritka, hogy az előző generáció félreértelmezi a felnőtt gyermekével a kapcsolata jellegét, és rendeletileg akarja irányítani, hiszen az egyszer már működött, amikor a leszármazott tíz év alatt volt.

Ha te egy olyan ember vagy, aki egyetemre jár, vagyis hamarosan felsőfokú végzettséggel rendelkezik, valamint nemzetközi környezetben is megállja a helyét, nincs miért aggódnod a jövődet illetően; válj le a szüleid világáról. Valószínűleg nem adják fel harc nélkül a hatalmi pozíciójukat, de ha hagyod magad, életfogytig fennmarad a helyzet, aztán majd jönnek a hasznos elképzeléseikkel a munkahelyed, a házastársad, a gyerekeid, a pénzügyeid és a kanapéd színe kapcsán is.

2022. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
93%

Én ha szülő lennék sose mondanék olyat a gyerekemnek, hogy vagy itthon maradsz vagy menj ki külföldre, de haza se gyere! Nyilván, ha úgy döntene, hogy külföldön próbál szerencsét /akár 8 hónapra, akár 8 évere, akár végleg), akkor elfogadnám a döntését, de mindig haza várnám és mindig ünnepnap lenne, mikor hazajön. Ha csak egy hétre, akkor egy hétre, ha egy évre, akkor annak az évnek örülnék.

Gondolom - de ez feltételezés - a szüleid amiatt aggódnak, hogy a kétlaki élettel hogyan lesz a jövőben megbízható, stabil, állandó jövedelmed, egzisztenciád. Az Ő korukban még máshogy ment, érthető, hogy aggódnak. Talán ha ezt megtudnád velük beszélni, ténylegesen megnyugtatni őket, akkor hajlanának a kompromisszumra.

2022. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
97%
2-höz csatlakoznék, szintén felnőtt gyerekek szülőjeként. Én is hagynám, hogy próbáld a saját magad által kinézett utat, minden tapasztalatod tágítja a tudásodat, hozzásegít, hogy ne csak ezeréves sablonok alapján tudj beállni a darálóba. Ez egyáltalán nem jelenti azt, amiket ők előre vetítenek. Gondolom, nem így akarsz majd családot alapítani, ha egyáltalán akarsz majd, addig meg igenis jusson neked abból, amiből szeretnél részesedni. Menj, láss, tapasztalj, találd meg azt a helyet, ahol jól érzed magad. Ha ezért kitesznek, talán keress olyan albérletet ahol fiatalok laknak, fizesd minden hónapban a rád eső részt, senki nem von kérdőre, hogy miért vagy itt vagy miért nem. A családi problémákat meg akkor sem neked kell megoldanod ha éppen itthon vagy, az majd a saját családoddal szemben lesz a dolgod. A jelenleginél besegítesz ha úgy jön ki, de nem a te felelősséged.
2022. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim válasza:
8%

Mondjuk őszintén, így hogy akarsz itthon melót, meg komoly partnert akárhol?

A hazai diplomás munkaerőpiac belterjes. 2-3 helyen eljátszod a lelépést, és a következő helyre be sem hívnak, mert ott vagy a feketelistán.

2022. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
95%

Jogod van ahhoz, hogy akkor és olyat dolgozz, amit te választasz. Sok olyat látok, aki fél évet felszolgál Ausztriában, aztán itthon látszólag henyél. Igazából a megkeresett pénzéből él és kipiheni magát, de ez szúrja mások szemét. A szüleid más feltételek mellett kezdték az életüket, nekik elvárás volt a fix munkahely, lakhely és hogy a megbízhatóság szobrai legyenek.

A szüleidnek abban igaza van, hogy nem kényelmes számukra a kiszámíthatatlan életviteled. A nagyapád baja esetén jól jöhet a segítség, de nem számíthatnak rád, mert mi van, ha hirtelen lelépsz? Erre nem lehet berendezkedni, ne hibáztasd őket. Az viszont túlzás, hogy ultimátumot adtak. Nem vagy köteles elfogadni, de a béke kedvéért lehet, hogy máshol, külön lakva kéne folytatnod ezt. Érthető, hogy neked kényelmes bekuckózni pár hónapra anyuékhoz, de nekik már zavaró, ha ilyen konkrétan szóvá tették. Ha nem megy az együttélés, akkor nem kell erőltetni, szerintem mozdulj ki és szüntesd meg a feszültséget.

2022. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom az zavarja a szülőket, hogy totál kiszámíthatatlan vagy. Engem is zavarna. Vagy itthon laksz, vagy önállóan máshol, de nem használhatnál engem sem hosszútávú hotelnek.
2022. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem teljesen jogos, hogy nem akarják azt, hogy velük élj ha közben kb vendég vagy és nem számíthatnak rád ha olyan a helyzet. Nincs baj azzal ahogy élsz, sőt, de nekik nem alkalmas így élni, nekik kiszámítható stabilitás kell és te csak felborítasz mindent. Vedd a lapot és mostantól átmenetileg se költözz hozzájuk.
2022. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!