Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is érzete már nyűgnek az...

Más is érzete már nyűgnek az ajándékozást? Vagy ez görény dolog tőlem?

Figyelt kérdés

Meg lehet azt mondani sértődés nélkül (tudom, ezt kéne inkább elengedni), hogy vegyen mindenki a sajátjának, mert egyre nevetségesebb az ajándékozás rokonságon belül?

Kb. 4-5 szűk család, csak a gyerekek kapnak mindenkitől. Legtöbb olyan család, akikkel semmilyen kapcsolat nincs is. Küldik közelebbi rokontól játékot vagy pénzt. Lehet, bunkónak tűnök, de feleslegesnek látom. A lányom nem is játszik öt karácsonyi babával, egyet szeret, a többi foglalja a helyet. Küldünk egymásnak pénzt, ennek se látom értelmét. Fogalmam sincs, hogy az a kb. tíz gyerek mivel játszik, talán kettőt látunk belőle gyakrabban, a többieket szinte sosem, karácsonykor sem, összejövetel sincs már.

Úgy látom, mindenkinek megfelel így, és ebben a családban többet adnak az illemre, mint a közvetlenségre, őszinteségre, szóval én lennék a sátán, ha avval hívnék fel valakit, hogy szerintem hagyjuk el az ajándékozást, meg az lenne, hogy sajnálom. Pedig amúgy nem, de tényleg nem tudom, mi lenne az ideális ajándék szinte ismeretség nélkül, és hát tényleg nekem se hiányzik egy rakat, pont hogy az egyszerűbb gyerekkorra próbálnék törekedni.



2023. jan. 25. 14:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem is találkoztok, akkor valóban teljesen felesleges, én sem erőltetném.
2023. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
ha nem is talalkoztok, semmi ertelme ajandekokat kuldozgetni! en egyszeruen beszuntetnem, szo nelkul!
2023. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen felesleges. Hiába az illem. Vagy jöjjetek össze, tartsátok a kapcsolatot, vagy ne ajándékozzatok.
2023. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen igazad van, szerintem a többség ugyanezt gondolja.

"én lennék a sátán" áhh, megértem miért félsz kicsit felszólalni ez ellen, de ha úgyse találkoztok, akkor szerintem ne foglalkozz ezzel

2023. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Ennek így valóban semmi értelme nincs. Csinálj egy csoportot FB-on, amiben mindenki benne van vagy írj csoportos e-mailt, és ezt így írd meg, és hogy te ebből szeretnél kiszállni. Azért ne mással üzend, mert aztán mire a 3. címzetthez eljut majd át lesz költve, hogy mit mondtál! :D Nyugodtan beleírhatod, hogy nem az anyagiak miatt, de ez így olyan, mintha idegeneket ajándékoznál meg. Inkább mindenki fordítsa a másik gyerekeknek szánt összeget a saját gyerekeire. Esetleg azokkal maradhat a tradíció, akikkel szoktatok találkozni, de azt is egyeztessétek karácsony előtt, hogy értelmes ajándékot tudjatok venni.


Nálunk férjemn 2 tesójánál + az én tesóméknál van összesen 7 gyerek, és bár velük havi-2 havi szinten találkozunk, szoktak lenni közös programok, szülők nélkül is stb., de még így is karácsony előtt kikérem a szülők segítségét, hogy mit vegyünk nekik! Hogy van-e kedvenc mesefigura, szín, érdeklődési kör, nagyon vágyott játék stb., úgy választunk ajándékot. Tesóm oldalán már kamaszok a lányok, őket idén elvittem karácsony előtt bevásárlókörútra, mert ebben a korban az egyik nap tök ciki valami, ami a másik nap menő, nekik már nem mertem venni saját kútfőből semmit, pedig egész jól ismerem őket. :)

2023. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

"nekem se hiányzik egy rakat, pont hogy az egyszerűbb gyerekkorra próbálnék törekedni"

Ajándékozzátok tovább a felesleget.

Vagy ha gondolod, próbáld úgy intézni, hogy legyenek összejövetelek, hogy megismerjétek egymást jobban, de akkor se ajándékhegyek legyenek, hanem legyen az maga az ajándék, hogy időt szántok egymásra, meg eleve a kaja, ami azért ilyenkor lesz, valószínűleg, akkor is, ha nem ebédre vagy vacsorára jöttök össze, hanem csak valami délutáni sütizésre.

2023. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell felszólalni, mert nincs semmilyen egyéb kapcsolat köztetek.

Egy valakinek kellene elvágnia ezt a mindenkinek kellemetlen szokást, a többi azonnal örömmel követné.

Szerintem kezdd te!

2023. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a saját szeretteimnek is nyűg ajándékot venni, mert tudom, hogy nincs is szükségük rá, csak kötelező, mert Karácsony. Nemhogy TÍZ random gyereknek... mennyit költötök ti karácsonykor, félmilliót?
2023. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Én aki fontos annak szívesen veszek ajándékot anyukámnak veszek édeséget, kozmetikai terméket és pénzt is adok neki karácsonyra, legkedvesebb barátaimnak is veszek valamit nem drága dolgot de tudom hogy tetszik nekik.
2023. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Ennek így ilyen formában tényleg nincs értelme.Nem is értem minek ez a jópofi ajándékozás?:) Ilyen butaságot...Mi nálunk évente kb.2-3 alkalom van hogy összegyűlik mindenki de már egyre ritkul és nem is téma ez az ajándékozás.Gyerekeknek aki akar vesz valamit aki az nem mivel úgyis mindent megkapnak szülőtől,nagyszülőtől mindig és nem is vagyunk napi kapcsolatban mert messze lakunk egymástól,én a facebookot meg nem is használom mert nem érdekel.Szoktunk vinni pár apróságot mindenkinek pl.lekvár amit én készítettem vagy bármi ami házi és finom de tényleg így ennyi és ők is szoktak adni ha van nekik ilyen egyedibb home made cucc de nem kötelező csak opcionális.Idén pl.naspolya lekvárt adtam mindenkinek.
2023. jan. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!