Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek jogosan tette...

Szerintetek jogosan tette szóvá nagybátyám a dolgot vagy nem?

Figyelt kérdés

Csak véleményeket várok, nem tanácsokat. Történet a következő.


Unokatestvérem újabban énekelni szokott hobbiból. Van egy kis klub, ahol énekelnek, olykor fel is lépnek. Ő Zséda számokat szeret énekelni. Számomra nevezett előadó teljesen közömbös, se nem kedvelem, se nem utálom.


Nagybátyám, unokatesóm apukája legutóbbi közös találkozásunk alkalmából megjegyezte a családnak, hogy miért nem Zséda-számokat tettünk fel hallgatni. Nos nálunk ilyenek nincsenek, mi másfajta zenét hallgatunk (Beatrice, P. Mobil), náluk meg amióta unokatesóm azt énekli, azóta csak Zsédát hallgatják otthon, kocsiban stb. Hozzáteszem azt is, hogy nagybátyám szinte rajong a lányáért (egyedüli gyerekük), régebben unokatesóm röplabdázott, akkor meg arra voltak "rákattanva", sokszor telefonált apának, hogy melyik röplabda meccs megy a tévében, miért nem azt nézzük mi is. De amióta nem röpizik, azóta nem nézik ők sem, meg előtte sem nézték. Igaz, amikor én úszni jártam (abszolút hobbiból, sose versenyeztem), mi egyszer sem nem mondtuk nekik, hogy ők meg miért nem nézik az úszást a tévében.


Szóval a kérdés és amiről várom a véleményeket: ha mi egyébként nem kifejezetten nézünk, hallgatunk ilyeneket, puszta udvariasságból tekintettel a rokonságra, nekünk is muszáj lenne, ha ők azt szeretik?

Egyébként nem olyan szoros, csupán rokoni kapcsolat van köztünk, ünnepeket leszámítva nem járunk össze, évente kétszer-háromszor. Meg napi telefonos kapcsolatban sem vagyunk velük. Nem is haragszunk, az sosem volt, de mivel mindkét család teljesen különböző értékek mentén éli életét, így a kelleténél közvetlenebb viszonyban sem vagyunk.


2023. febr. 7. 19:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

Ez szóvá tevés egyáltalán?

Szerintem csak fölvetette, hogy azt is lehetne hallgatni.

És mit tegyetek? Mondjátok meg, hogy eddig nem volt Zséda-lemezetek. Legalább lesz ötlet következő névnapra, születésnapra, mit ajándékozzanak. Aztán ha lesz, és pont nálatok lesznek, akkor a kedvükért beteszitek. Ez belefér a vendég iránti udvariasságba. Egyébként meg nem kell vele foglalkozni.

2023. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

#1 vagyok.

Mondjuk nekem ez azért furcsa, mert ha vendég van nálunk (vagy mi másoknál) sosem szól semmilyen zene, hanem beszélgetünk.

2023. febr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ha hozzatok mennek vendegnek, akkor nekik kedvezve lehet Zsedat hallgatni. Ha meg elmentek, jon a Fero... Amugy sokkal jobb. ;-)
2023. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
70%
Igen.
2023. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az a véleményem, hogy kötelességetek lenne a kapucsengő hangját is megváltoztatni, mégis milyen már, hogy a Ding-dong szól Csonka Banditól mikor ők érkeznek?
2023. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerűen csak mondanám, hogy nálunk senki nem szereti, de mondanám, hogyha szívesebben hallgatnak azt, akkor keresgéljen youtube-on valami válogatást, felőlem szólhat az is. Udvariasságból mivel vendég hagynám, hogy ő döntsön.


Nálam is mindig megy valami, de legtöbbször csak a rádió. Soha nem olyan hangerővel, hogy ne lehetne beszélgetni mellette.

2023. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk, ezért a “kérdésért” kár volt koptatni a billentyűzetet…
2023. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%
Én biztosan nem hagynám illemből, hogy megmondják, mit hallgassak. Ha ott vannak ők is, kedves dolog feltenni, amit szeretnek, de a házigazdát így számonkérni elég bunkóság, nekem sehol nem jutna eszembe. A favorizálásban se segítenék, az ő dolguk.
2023. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Egyszerűbben is megfogalmazhatom a kérdést: a vendéglátó alkalmazkodjon a vendégéhez vagy fordítva? Esetleg mind a ketten egymáshoz?


Egyébként például kajálás közben simán szoktunk zenét feltenni, persze ez nem nyomja el a beszélgetést, nem is zavarja, csak aláfestőnek. Ez nem furcsaság, nem is különc dolog. Ezek szerint nem mindenhol szokás.

2023. febr. 7. 20:07
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Huh, de beletaposhattam az otthon ülő, egész nap gyakorizó és közben Zsédát hallgató b.szatlan fehérnépek lelkébe. 🤣 Remélem, a következő vendégetek Bódi Guszti fan lesz.
2023. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!