Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy tudják a gyermeket a...

Hogy tudják a gyermeket a másik szülő családja ellen fordítani?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős család akinek a gyermekei az egyik szülő családját szeretik, a másikéval szinte alig foglalkoznak, vagy lehet nem is szeretik. Értsd úgy hogy mondjuk illemből felköszöntik, vagy ha találkoznak pár szót beszélnek, de maguktól nem kérnek találkozót.

Ezt hogy érte el a kedves szülő anélkül hogy a másik észre vette volna?!

Ő a gyerekek legfőbb "hódolója" és néha vagy gyakran megjegyzéseket tett a családra? Vagy összehasonlította a két családot, egyiket pozitív, másikat negatív megvilágításba helyezte?

Hallottam már ilyen sztorikat de soha nem értettem hogy hogy kivitelezik...ráadásul sikeresen... 😮

Mi lehet ennek az elidegenítésnek a pszichológiája?



2023. febr. 26. 20:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Es honnan tudod biztosra,hogy ez a szulok hibaja? Ott vagy veluk?

A gyerekek nem hulyek!


Csak mert a szeretetet nem lehet kenyszeriteni. En fejen is allhatok, az en fiam se szereti az egyik nagymamajat annyira, de nem azert, mert en beszeltem tele a fejet, hanem mert a nagyi tavolsagtarto, szigoru, rideg ember.

Nem szeret vele lenni. Megertem, en se...De soha egy rossz szot nem mondtunk neki rola!

2023. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Valami ok a háttérben si huzodhat.
2023. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem lehet kényszeríteni.

Azt tudom hogy az egyik szülő (legyen A) családjához sokat jártak. A Bhez kevesebbet. Az A családja jobb körülmények közül való nem csak vagyoni helyzetre mondom hanem kultúráltságra is mint ahonnan B való, akikhez keveset jártak. Azt nem hinném hogy B családja nem szerette volna a kisgyerekeket. De az biztos hogy valami oka van annak hogy a gyerekek nem szeretik őket annyira, a környezet, a viselkedés, valami biztos.

Én At igazám ismerem, igaz hogy nem foglalkozott kb semennyire a párja családjával, de ez nem hiszem hogy átragadhat a gyerekekre.

B is helybeli, róluk kevesebbet tudok, az biztos hogy kevésbé kultúráltak, elég hangosak, de maga B jó ember, kicsit faragatlan de jó, jobb mint a családja, gyerekekkel is elvan, csak hamar elszakad a cérna, forrófejű :)

Most tegyük fel ha a B oldali nagymama szereti a gyerekeket amikor ott vannak, akkor ők hogy hogy mégsem igénylik őket?!

2023. febr. 26. 21:52
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Lehet, hogy B sem nagyon erőlteti a saját családjával való sűrű találkozást. Azt szeretné, ha a gyerekek nem ezt a viselkedést tartanák normálisnak. Amilyen közegben sokat van a gyerek, onnan több minden ragad rá. És nem akarja (talán), hogy a gyerekei is olyan hátrányból induljanak mint ő annak idején.
2023. febr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Jobb esetben a másik család mentalitása közelebb áll hozzájuk egyszerűen.

Rosszabb esetben volt ott baxtatás, mert más a gyerekek mentalitása, mint az övék. Vagy összehasonlítás, összeugrasztás, stb.

2023. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Erre még nem is gondoltam, lehet benne valami!

Az biztos hogy A nagyon sokat változtatott Bn, másabb ember lett amióta kb 10 éve együtt vannak, és ezt mikor beszélgettünk B mondta. Persze a hozott tulajdonságok, stílus, az még igen sokszor, ha nem rengetegszer látszik, de a régi önmagához képest hatalmas ugrás!

Egyszer A megjegyezte amit te mondasz, hogy nem szeretné ha a gyerekek ezt az életstílust tartanák normálisnak. Lehet a párja is így gondolja, ahogy te mondod kedves #4.

2023. febr. 26. 22:05
 7/17 A kérdező kommentje:
#5 ez is igaz lehet, lehet a gyermekek külsőre Bhez de belsőre Ahoz hasonlíthatnak
2023. febr. 26. 22:06
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha belegondolsz, B-nek szinte muszáj volt már gyerekként "vademberré" válni hogy gyerekként ki tudjon állni magáért a családjában. (Persze, nem tudom adott esetben így volt-e.) Majd évek múltán talál egy szépen élő családot ahol még jobban rálát a saját hiányosságaira. És talál egy támogató társat, aki segít neki "beletanulni" ebbe. Ha jót akar a gyerekeinek, máris nem erőlteti a saját közegét. Amúgy én mélyen meghajolok az ilyen emberek előtt, embertelen erőfeszítés lehet minden megmozdulása előtt ésszel átgondolni mindazt ami normális körülmények között felnőve simán beleivódik az emberbe. Neki minden ilyen "beleivódást" ki kell cserélnie egy megfelelőre. Emberfeletti idegmunka lehet.
2023. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Több verzió szokott lenni.


A nagyszülő le se szarja az unokát, így semmiféle kötődés nem alakul ki.



Vagy a meny nem jön ki az anyóssal/vagy a saját szüleivel. Ebből kifolyólag a kapcsolattartás vagy nincs vagy csekély.



Túl nagy a távolság.



Vagy van kapcsolat, de a nagyszülő nem igazán foglalkozik /beszélget az unokával. Kötődés megint csak elenyésző.



Alkalmatlan nagyszülőnek.

2023. febr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A tágabb családomban ugyan ide nem jutottak el (még?), de ott a meny és a férj családja gyereknevelési (és amúgy politikai) téren más nézeteket vall. Ami érdekes, hogy a meny nagyon durván isteníti az egyik pártot, de a "másik oldalon" gyakoribbnak tartott gyereknevelési mintákat követi, míg a nagyszülőknek - már csak a koruk miatt is - sok kérdésben konzervatívabb a véleménye. Na itt simán csak nehezített kapcsolattartás van. Pl. túl kicsi még a gyerek, a nagyszülő menjen házhoz, de ott a menyt hallgatja (ami ugye a markáns nézetkülönbségek miatt is fárasztó, ha nem akar balhét) és nem az unokákkal foglalkozik. Vagy (később) elviheti az unokát, ha 10-re jön érte, 4-re visszaviszi, a gyerek pedig kis túlzással a 6 órából 3-at utazással tölt (a nagyszülő a kétszeresét), a maradék pedig alvásidő. A férjnél nem lehet tudni, hogy mit gondol erről, mert 1) nem ő hordja otthon a nadrágot 2) látástól-vakulásig dolgozik. A meny szülei a szomszédban laknak, így őket naponta látják a gyerekek, érthető okokból sokkal jobban is kötődnek hozzájuk.

A nagyszülőknek egyébként a többi gyerek családjával nincs komoly konfliktusa, ott az unokák is erősen kötődnek hozzájuk.

2023. febr. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!