Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg bunkóság tőlem, hogy...

Tényleg bunkóság tőlem, hogy nem akarom vállalni a keresztapaságot?

Figyelt kérdés
A párom nővére babát vàr ès a párom szerint ő lesz a keresztanya én meg a keresztapa, mert ők már ezt megbeszélték. Na én itt mondom, hogy álljunk meg egy szóra, mert először is ezt megszokták kérdezni, hogy vállalom-e. Elvileg felfognak majd kérni, amikor áthívnak minket ebédelni, de mondtam, hogy én nem fogom vállalni mégpedig azért, mert két éve vagyunk együtt fiatalok vagyunk (én 24 ő 22) és szeressük egymást, de mèg bármi lehet ebből ès nem akarom azt, ami nálam volt, hogy a keresztanyám konkrétan nem is ismerem, mert a nagybátyámmal (aki a keresztapám) a keresztelő után rá egy évre szét mentek. Mondtam, hogy megfogom mondani, hogy nem vállalom ugyan, de ha mi együtt maradunk természetesen úgy fogok rà tekinteni, mint a keresztfiamra. Viszont a párom nem akarja ezt elfogadni, azzal jön, hogy így megfogom utáltatni magam a családjával, meg, hogy az ilyet nem illik visszautasítani.

2023. ápr. 24. 05:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem az. Akkor sem lenne az, ha már házasok lennétek, ez nem kötelező.
2023. ápr. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én se vállalnám, bár nem tudom, nálatok hogy van, felénk már csak formalitás, semmi jelentősége.
2023. ápr. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2: Én amúgy azt vettem észre, hogy pont azok az emberek vannak erre a keresztszülő témára ráállva, akik nem vallásosak. Kérdeztem a párom, hogy ez miért olyan fontos ez az egész, csak az volt a válasz, hogy nálunk ez így szokás.
2023. ápr. 24. 05:27
 4/17 anonim válasza:
98%
Voltam már hasonló cipőben én is. Nálam annyi különbség volt a dologban, hogy én magam eleve nem vagyok megkeresztelve. Keresztszülő pedig csak az lehet aki meg van keresztelve. Rám akarták erőltetni még azt is, hogy menjek keresztelkedjek meg. Na itt mondtam azt, hogy a lóf@sznak is van ám vége. Nem is lettem keresztszülő. Ha nem akarod, akkor ne vállald el.
2023. ápr. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van! A keresztszülő legyen csak a rokon, a párja meg hallgatólagosan. Nem értem, miért olyan fontos nekik, hogy te is "hivatalos" legyél. Semmi jelentősége nincs, ha együtt maradtok, ha meg mégsem, akkor meg pont azért...Azt meg nem is minősítem, hogy minek pattognak ezen, a rokoni kapcsolat így is megvan, ha nem is vallásosak, akkor minek még egy címke? Dupla-pénz jár vele, vagy mi?
2023. ápr. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Egy keresztszülő elég. Neked semmi közöd ahhoz a gyerekhez.
2023. ápr. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól látod a dolgot én is hasonlóan csinálnám.


De a keresztszülőknek nem kell egy párnak lenniük, lehet valakinek csak keresztanyja /-apja stb.


Szerintem meg lehet érteni az álláspontodat.

2023. ápr. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Két szempontból sem kéne vállalnod. Először azért, mert keresztszülőnek valakit választunk, nem valakinek a párját. Olyan ember legyen, aki érti és vállalja azt a feladatot és példamutatást, amit ez jelent. A pár tagjai egymásnak megfelelnek, de nem biztos, hogy teljes mértékben beleillik az az ember a képbe külön személyként is. Ha idegen lennél, akkor te lennél a megfelelő ember a gyerek keresztapjának? Valószínűleg nem.

A másik, hogy egy szakítás válás még nem jelent semmit. Ha valaki belemegy ebbe, az a párja nélkül is tartja a kapcsolatot a gyerekkel és szüleivel. Te a baratnőddel való szakítás esetén már előre vetíted, hogy szeretnél eltűnni a családja látóteréből is, így semmiképp sem vagy biztos pont.

Az én keresztapám is elvált, aztán újra nősült és én csak felnőttként tudtam meg, hogy nem ő az "igazi" keresztanyám. Nagyok törődött velem és sokat találkoztunk, nekem fontos személy volt gyerekkoromban.

2023. ápr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
Javítsatok ki, ha tévedek, de mivel nem házasok, nem csak a nő lesz hivatalosan keresztszülő?
2023. ápr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

10, Nincs köze a házassághoz, lehetnek mindketten, de lehetne csak a nő is.

Mi hasonlóan vagyunk (csak mi bevállaltuk), külön-külön lettünk keresztanya és keresztapa, a szertartás során mondhatni mellékes, hogy egy pár vagyunk - csak a papnak nem volt az, hogy illene már megesküni. :D


Az azonos felekezet pl. fontosabb, hogy legalább az egyik keresztszülőé azonos legyen a gyerekével.

2023. ápr. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!