Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 30 évesen még otthon?

30 évesen még otthon?

Figyelt kérdés

Tudom nem kötelező elköltözni otthonról,és manapság talán még gazdaságosabb is otthon a családi fészekben esetleg egy önerőt gyűjteni,semmint fizetni egy aranyárú albérletet, de szerintetek hosszútávon ennek az életnek van hatása az ember megánéletére?


Barátom most lesz 31 éves,és a 65 éves szüleivel lakik egy háztartásban. Ugyan van neki három,már különélő testvére,szerinte csak Ő tud a szülei számára támasz lenni otthon,ezért nem költözött még el.

Én mint kívülálló azt vettem észre,hogy évekig egész jól "menedzselte" ezt az életformát,ám borzasztó búval bszott,megkeseredett ember benyomású emberré vált,aki folyton panaszkodik,és siratja magát.

A múlt hónapban randizgatott egy lánnyal is,de mikor ezt tálalta neki,és közölte,hogy otthonról Ő nem fog elmenni, a lány megköszönte a lehetôséget,és otthagyta.


Szerintetek egy felnőtt férfi le tudja úgy élni az életét,hogy örökké az anyja mos rá,főz,takarít,károk a feje fölött?


2023. ápr. 26. 19:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Örökké nem fog élni az anyja, ezért szokták idővel feleségre cserélni a cselédet.

Alapvetően nincs abban semmi rossz ha valaki a szüleivel él. A mamahotellel és egyéb járulékos viselkedéstorzulással van baj.

2023. ápr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Az ilyenektől anyuci úgyis elmarja a párját ha találna is. Sajnos ismerek ilyet és 40 éves. De van egy 32 éves is ugyanígy.
2023. ápr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy még akkor is ha külön lakrész van az udvaron, a legtöbb családban ez nem jelent leválást. Ugyanúgy átjárnak egymáshoz, hogyha mosás van vagy kaja kell.

Szóval én emiatt nem hiszek abban, hogy valaki tud teljesen önállósulni szülők mellett.


Ezen kívül tény és való: nem vonzó egy olyan férfi akire még az anyja mos. Itt nem csak arról van szó, hogy sosem akar elköltözni, hanem az aktuális állapot is fontos kérdéskör. Egy nőnek sem lesz vonzó, hogy randi után mikor a csávó hazaviszi a nőt, hogy végre szexeljenek akkor oda kell súgni, hogy "a lépcsőn óvatosan, mert recseg és még a végén felébred anyám".


Illetve: tényleg spórol? Mert itt rengetegen mondják ezt, és valamilyen szinten igazuk van abban, hogy otthon élve lehet a legjobban... viszont mégiscsak olyan érzésem van pár kérdés kapcsán, hogy baromira nem spórolnak hanem elköltik az összes plusz pénzüket videójátékra, stb.

2023. ápr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
Ha külön életet akar, és le akar válni a szülőktől akkor azt már korábban meg kellett volna tenni. A lány akit írtál, jól tette mert ilyen mindig az anyja befolyása alatt lesz, és csak a veszekedések lesznek, ami úgyis a kapcsolat végét jelenti.
2023. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek van olyan jó kapcsolata a szüleivel és nem érez affinitást arra, hogy önálló háztartatása legyen szerintem semmi gond nincs ezzel.

A probléma inkább az, ha az embernek menekülnie kell tízen-húszon évesen, nem tud félretenni pénzt és 10x annyi erőfeszítés árán tudja kialakítani a maga életét.


Az igazság valahol a 2 között van, de azt azért érdemes számításba venni, hogy ha valaki nem keres havonta milliókat akár 3 évtizedbe is telhet, míg összejön egy saját lakásra a pénz, fölig ha bérelni is kell ezzel párhuzamosan. Otthon félre tud tenni és akár 40 évesen is ki tud repülni a fészekből, de mindjárt indulhat az életben saját ingatlannal és autóval.


Szubjektív véleményem, hogy én nem tudnék együtt élni, inkább bérlek lakást. Megvan a magam kis világa, aztán ha eljön az ideje lesz párkapcsolat stb. de nem vagyunk egyformák, én azért senkit nem fogok elítélni. Sőt valamennyire azért szerintem ők jobban járnak, mert azt jelenti stabil családi háttér van(mind anyagilag, mind érzelmileg), ill. ők el tudják másra is költeni azt a pénzt, amit én bérleti díjra. Ja és nem kell a szabadidejük nagy részében is plusz munkákat végezni, hogy valamennyi pénzt félre tudjon tenni az ember szűkösebb időkre.

2023. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
szulo tipus kerdese... az en szuleimmel biztos menne. A parom anyja itt el ket hazzal odebb. lehetetlen a levallas. allandoan atjar, terrorizal, verig sertödik ha nem jöhet be
2023. ápr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A szülők se élnek örökké, de mire ők már nem lesznek, addigra már az illető is idős lesz saját családot alapítani, így ott ragad majd egyedül.

A tesók meg benyújtják az igényüket a ház őket illető részére, akkor aztán lesznek bajok.

2023. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekik ez igy jo.... Akor rájukt artozik csak.
2023. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 30 éves férfi vagyok. Lassan 31 éves.

Igaz külön élek a szüleimtől, viszont a lakás az a családom tulajdona így nem kell rá bérleti díjat fizetnem.

Ha nem lenne a lakás,.. lehet hogy még mindig otthon élnék. Ami hát,.. nem ideális de meglepődnél hogy mennyi felnőtt lakik a szüleinél.

Igen, még a 30-as éveiben is.

Ami felkeltette a figyelmemet inkább az a zárókérdésed volt.


>Szerintetek egy felnőtt férfi le tudja úgy élni az életét,hogy örökké az anyja mos rá,főz,takarít,károk a feje fölött?


Inkább ez a része ami kínos. Hog ezeket a teendőket már magának kellene megcsinálnia.

Takarítás, mosás. A főzés azt csinálhatja a mama bár akkor is legalább legyen meg a tudat bennem hogy én is tudnék főzni magamra, ne legyek életképtelen.

Illetve hogy ha nem tanulok akkor dolgozzak és saját fizetésből fizessem ki a kiadásaimat.

Esetleg még adhatok belőle a szüleimnek is.

2023. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem örököl, és nem kimagasló a fizetése(600-700 nettó minimum), akkor elég nehéz elköltözni. Persze lehet albérletet/szobát fizetni és azzal flexelni, hogy önálló, csak akkor kb. végleg le kell mondania arról, hogy valaha is saját otthona legyen. Amúgy meg attól, hogy otthon él, az nem feltétlen mamahotel. Én is 26 éves koromig szüleimmel éltem és a házimunka 90%-át én csináltam, addig gyűjtöttem míg meglett a megfelelő önerőm a hitelre. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy a segge alá tesznek egy lakást/házat.
2023. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!