Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Édesanyám keresztlánya nekem...

Édesanyám keresztlánya nekem kicsodám?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 30. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ennyitől nem feltétlen valakid.
2023. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Senkid.
2023. ápr. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ismerősöd (ha ismered).
2023. ápr. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád keresztlánya. A keresztszülőség ténye ennél többet nem jelent, ami a rokonságot illeti.
2023. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akárkid is lehet, vagy senkid. Nem feltétlenül rokon, bár sokszor rokonságból kérnek fel keresztszülőnek valakit.
2023. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Valaki anno mondta,hogy ő a kereszt testvérem,de akkor az más!Egyébként édesanyámnak nem rokona,csak az egyik régi barátjának a lánya.Szóval így az enyém sem.
2023. ápr. 30. 19:00
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Kereszttestvér akkor lenne, ha az adott gyerek szülei a te keresztszüleid lennének. Tehát a keresztszülőség-oda-vissza menne.
2023. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
15%
Lelki rokonod
2023. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Senkid.
2023. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zombee válasza:

Zalában Unokatestvér. Vagy Keresztségben Unokatestvér, ha magyarázni kell. Mifelénk így hívjuk a szüleink keresztgyerekét, és a keresztszüleink gyerekeit is. Ha felnőve megmarad köztük a jó kapcsolat, az ily módon unokatestvérek gyerekei szintén unokatestvérei lesznek egymásnak. Kicsit egyszerűbb egy gyereknek kifejezni, hogy most a Zsolti nekem kicsodám is, és nem a családfát boncolgatni. Pl. öreganyám az ő anyukájának keresztanyja, ráadásul az én szüleim a testvérének keresztszülei, és még ráadásul (vér szerint) harmadik unokatestvérek is vagyunk. Vagy a Peti, akinek apja az én keresztapám első unokatestvére, és az ő testvérének az én szüleim keresztszülei. Mivel a keresztapám a nagynénémet vette el, az ő gyerekei, akik nekem első unokatestvéreim, a Petinek második unokatestvérei.

Egyik keresztlányom az unokatestvérem unokája. 3 év van köztük, de az én kisfiamnak ő természetesen az unokatestvére. Ahogy a másik keresztlányom is, az meg már mellékes hogy vér szerint negyedik unokatestvérek...

Ezt egy 6-8 éves nem érti meg, amikor arra kérdez rá, miért járunk össze épp ezekkel a családokkal, miért ajándékoznak a szülők egymás gyerekeinek? Nem igazán érti a családfát, (első) unokatestvér, nagybácsi/nagynéni, nagyszülő vagy keresztszülő még megy, az oldalágak vagy a távolabbi rokonság (pl. második/harmadik unokatestvér) megértése már komoly agytornát igényel.

Unokatestvér, és kész!

2023. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!