Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak szerintem furcsa, hogy...

Csak szerintem furcsa, hogy ennyire elkényeztetik? Másoknál is ilyenek a keresztszülők?

Figyelt kérdés

(Mielőtt bárki megírná, igen, ezekről a rokonaimról volt már egy kérdésem, de ez most a szüleimről és a kislányról szól.)


16 éves lány vagyok, felnőtt unokatestvéreim vannak, akiknek egy 11 éves lányuk van, akinek a szüleim a keresztszülei. A lány évente 3-4 alkalommal eljön hozzánk 3-7 napra, illetve a szülinapján és karácsonykor találkozunk. Az előző kérdésemben írtam, hogy minket ők meg sem köszöntenek, de mi a kislánynak vigyük a 30.000 ft-os ajándékokat. A lány úgymond el is várja, mindig mutatja, hogy ezt meg ezt vegyük meg neki legközelebb. Amikor nálunk van, akkor meg mindenféle programot kell neki szervezni, mert még egy filmet sem képes végignézni. Lovagolni is vigyük minden nap (mármint amikor itt van), az is 3.000 ft egy alkalomra. Egyszer elmentünk vele az állatkertbe, mi abszolút nem akartunk, csak neki kellett a program, és mégis ő hisztizte végig az egészet. Előtte a plázában ebédeltünk, megvetetett velünk egy könyvet meg egy táskát, pedig tényleg csak ebédelni mentünk be. Máskor is el kellett mennünk vele vásárolni. Évente 100.000-120.000-et is elköltünk arra a lányra, akit alig látunk. Tudom, a szüleim pénze, de ez kezd zavarni.


Kiskoromban még rosszabb volt, amikor nekem 9 évesen azt kellett néznem, hogy ő 4 évesen ilyen-olyan ékszereket meg játékokat kap, én meg semmit.


Egyébként is idegesítő, divattanácsokat ad nekem, amikor piros felsőt húz fel rózsaszín nadrággal. Meg magyarázza, hogy kibe szerelmes (ez egyszerre 2-3 ember).


Nálatok is ilyenek a keresztszülők, vagy ez csak nálunk van így? A keresztlány nem szemtelen egy kicsit?



2020. szept. 8. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A keresztlány nem szemtelen, őt ehez szoktatták hozza a szüleid neki ez a természetes. max az ő szülei azok illetve a tiedéi szeretik nagyon és mutatják ki így vagy igazi palimadarak.
2020. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
A keresztlány egy gyerek, a szüleiteknek kellene ezt rendezni. A pofám leszakadna, ha a testvérem ilyen anyagi juttatásokban részesítené a gyerekem, én meg semmivel se viszonoznám. Azt nem értem, hogy te miért nem kaptál ajándékot, amikor ő igen, azt megmondhatod a szüleidnek, hogy ez rosszul esett. Te annyit tehetsz, hogy nem mész el ezekre a közös programokra, ha nem akarsz együtt lógni a kislánnyal. A többit sajnos a szüleidnek kell elintézni.
2020. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

A szüleid rád nem költenek?

Ha te nem kapsz semmit, veled nem foglalkoznak, akkor gáz. De nem a lány, hanem a szüleid tehetnek rólad.

Ha veled is normálisan foglalkoznak és ez nem okoz anyagi gondot, akkor szerintem nem probléma.

2020. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

A gyerek ezt szokta meg, a szüleid hibája ..

Ő a kis királykisasszony akinek jár minden már 11 évesen ,ezért hisztizik. Ez később csak rosszabb lesz, akkor mit kap majd,autót,lakást ?:D

2020. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

A szüleid (már bocs), eléggé megfelelési kényszeresek.

Én pl. ezért (is) nem vállaltam keresztanyaságot, mert nehezen venné be a gyomrom, hogy esetleg a saját gyerekem kárára kelljen másét finanszírozni, csak hogy megfeleljek.

2020. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

S ezt mikor akarod szóvá tenni szüleidnek végre, mert már ideje lenne szerintem jóóó hangosan???

Szerintem még az örökös is ő lesz helyetted, ha ezt hagyod.


Ilyen kis hisztipitát tudod ki ugrálna körül ennyire, ez egyenesen undorító s tisztességet sértő s a szüleikről nem is beszélve.

Családtag ide vagy oda, de elmehet a pitbe, ha így jönne vendégségbe, hogy királykisasszonyt játszik....kiutálnám az országból is...pfff.

Tisztára, mint merkel "menekültjei"...


Szóval, szólj be minél hamarabb az öregeidnek, mert ez megabrutálisan gáz.

2020. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!