Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyi pénzt illik adni egy...

Mennyi pénzt illik adni egy távolabbi rokon ballagására?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem lányának az általános iskolai ballagására vagyunk meghívvva. (2-en megyünk)

Étteremben lesz megtartva.

Sajnos nem mostanában voltunk hasonló eseményen, így nem tudjuk mennyit illik.



2023. jún. 6. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
A saját fogyasztásotok + egy személyes ajándék
2023. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Általános iskolai ballagás az nem nagy cucc. A fogyasztás árát adnám + valami apróságot. Amúgy meg a kettőtök fogyasztásának árát + mondjuk egy

5-10.000 Ft-ot adnék.

Többet felesleges.

2023. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Általános iskolás kislánynak pénzcsokrot csináltatunk, 10ezer forint lesz benne. Ebben a korban nagyobb összeg felesleges, majd érettségin.
2023. jún. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
1 tábla csoki
2023. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Mi is ballagózunk. Igaz nem ètteremben. Mi 20 ezret adunk. Az hogy most fogyasztàs àra...èn akkor is ennyit adnèk ha egy pohàr vizet adnak, akkor is ha ètterembe hívnak. Nem kèrtem ellàtàst, vagy hogy zsíros kenyèr vagy pekingi kacsa legyen. Annyit adj amennyit gondolsz ès tudsz.
2023. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell szerintem túl sok ha amúgy is távoli rokon.
2023. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi az offért, de én esküszöm, ezekből a kérdésekből tudom meg, hogy pénzt is szoktak adni a ballagóknak. Nekem ilyen éttermi ünneplést se tartottak anno, azt is utólag tudtam meg, hogy szokás. Azt hittem, bőkezű volt a családom a csokorral és lufival. :D
2023. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit, amennyi Nektek nem megterhelő anyagilag.
2023. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Most lesz nálunk is, én direkt kértem, hogy csak a lányunknak hozzanak ajándékot (egyik mamától pénzt kap, a másiktól könyvutalványt, mert imád olvasni, többieket nem tudom). Meghívtam őket, vagyis én fizetem. Étteremben lesz nekünk is
2023. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem esküvőnél is marhaság ez a saját fogyasztásod fizesd dolog, de itt ballagásnál meg végképp az. A kaját nyilván a szülők fizetik, a pénzt meg a gyereknek adod, semmi összefüggés nincs közöttük.
2023. jún. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!